پشتیبانی آنلاین

zarbdar

مهمترین دلایل گرم نشدن آب پکیج بوتان چیست؟

خانه ← مجله خبری ← اخبار و مقالات ← مهمترین دلایل گرم نشدن آب پکیج بوتان چیست؟
مهمترین دلایل گرم نشدن آب پکیج بوتان چیست؟

مهمترین دلایل گرم نشدن آب پکیج بوتان چیست؟

دسته بندی : اخبار و مقالات

توضیحات

 هیچ‌چیز به‌اندازه دوش گرفتن با آب سرد آن‌هم در یک صبح سرد زمستانی نمی‌تواند حالمان را خراب کند. اگر با مشکل گرم نشدن آب پکیج یا سرد شدن آب پکیج روبه‌رو شدید، بهتر است که پکیج را. درست کنید.

در این مقاله علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج بوتان، علت گرم نشدن آب مصرفی و دیگر مارک‌ها را دسته‌بندی کرده‌ایم. سپس برای رفع علت گرم نکردن آب پکیج شمارا راهنمایی خواهیم کرد.

علت سرد و گرم شدن آب پکیج می‌تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد. این مشکل یکی از شایع‌ترین مشکلاتی است که مصرف‌کنندگان این دستگاه با آن مواجه می‌شوند. گرم نشدن آب مصرفی در پکیج دیواری در فصل‌ها می‌تواند دردسرساز باشد. اگر پکیج دیواری شما روشن می‌شود اما آب مصرفی گرم نمی‌شود شمارا با مهم‌ترین علت گرم نشدن آب پکیج آشنا خواهیم کرد تا انتها این مطلب با ما همراه باشید. 

سرد و گرم شدن آب پکیج یکی از شایع‌ترین مشکلاتی است که در پکیج‌های دیواری مشاهده می‌شود. بروز این مشکل در پکیج دیواری بسیار ناراحت‌کننده خواهد بود و باید هر چه سریع‌تر مشکل رفع شود.

 

مهم‌ترین علت‌های گرم نشدن آب پکیج چیست؟

در ابتدا باید به این نکته توجه کرد که گرم نشدن آب پکیج یا سرد بودن کامل آن ایرادی جداگانه  از سرد و گرم شدن آب است. یکی از مهم‌ترین نکاتی که قبل از انجام هر کاری باید دقت و بررسی کرد کد خطا یا ارور در پکیج را چک کنید. این کدها در انواع مدل‌های پکیج مختلف است.

مثلاً در بعضی پکیج‌ها با باز شدن شیر آب مصرف، علامت شیر چشمک‌زن روی نمایشگر جلوی پکیج نمایان می‌شود یا در پکیج‌های ایران رادیاتور چراغ‌های جلو 2 تا 2 تا چشمک می‌زنند و جلو می‌روند که نشانه باز شدن آب گرم خواهد بود.

 

مهم‌ترین علت‌های گرم نشدن آب پکیج چیست؟

 

دلایل اصلی گرم نکردن آب پکیج دیواری چیست؟

1-افت و نوسان فشار گاز

2-پایین بودن فشار آب از دلایل گرم نکردن آب پکیج

3-رسوب گرفتگی مبدل ثانویه

4-اختلال در فلوسوئیچ آبگرم

5-معیوب شدن سنسور NTC

6-هوا داشتن لوله‌ها از دیگر دلایل گرم نکردن آب پکیج

7-معیوب شدن شیر سه‌طرفه

8-سوختن برد دستگاه

9- جرقه زن پکیج

10- گازرسانی

 

اتصالات و پنل پکیج بوتان و بررسی ابعاد آن

این پکیج‌ها دارای مدل‌های دو مبدل آبگرمکن حرارتی و تک مبدل حرارتی هستند که مدل تک مبدل حرارتی نیز به‌صورت دومنظوره و تک منظوره طراحی و تولیدشده است. منظور از دومنظوره بودن پکیج این است که پکیج به‌صورت هم‌زمان آب گرم مصرفی ساختمان و رادیاتور را گرم کند. در تعداد مبدل‌های حرارتی یا اینکه توان گرمای دستگاه‌ها باهم مختلف باشند. حتی ممکن است در حداکثر میزان دما و نحوه صفحه‌نمایش باهم متفاوت باشند.

همان‌طور که گفته شد پکیج‌های دیواری بوتان دارای مدل‌های گوناگونی هستند، مدل‌های جدید پکیج‌ها دارای صفحه‌نمایش دیجیتالی بوده و به‌راحتی قابل‌کنترل و قابل متوجه شدن هستند.

علت گرم نشدن آب پکیج دیواری بوتان عدم تشکیل شعله در داخل پکیج گرمایشی بوتان است. این امر یکی از علل گرم نشدن آب توسط پکیج است. البته قبل از آن باید سیستم جرقه زن پکیج به‌طور کامل چک شود و در صورت بروز مشکل آن را برطرف می‌کند. علت وجود شعله در داخل پکیج سیستم جرقه زن است.

اگر سیستم جرقه زن به‌درستی کار نکند باید اتصال برق مورد چک کردن قرار بگیرد و اگر مشکل از برق‌رسانی و سیم‌کشی نباشد باید سیستم جرقه زن تعمیر یا تعویض شود و ممکن است ایراد از الکترود احتراق باشد. حال اگر از درستی سیستم جرقه زن اطمینان داشتید فقدان تشکیل شعله می‌تواند دلایلی دیگری داشته باشد که به آن‌ها می‌پردازیم.

ابتدا باید شیر ورودی جریان گاز چک شود و از باز بودن آن اطمینان داشته باشید چراکه ممکن است گازرسانی به‌خوبی انجام‌نشده باشد. ممکن است میزان فشار گاز بیش‌ازاندازه حد استاندارد باشد که باید حتماً میزان فشار گاز را تنظیم کنید. یا اینکه در صورت حضور هوا در لوله گاز ممکن است شعله ایجاد نشود و نیاز به هواگیری لوله‌ها داشته باشد و در آخر نیز باید شیر گاز پکیج به‌طور کامل تنظیم شود تا عیبی در شیر گاز وجود نداشته باشد.

 

اتصالات و پنل پکیج بوتان و بررسی ابعاد آن

 

خاموشی مشعل بعد از تشکیل شعله چیست؟

این مورد نیز در پکیج‌های دیواری بوتان به چشم می‌خورد و ممکن است دلایلی همچون:

 1-تغییرات زیاد و پایین بالا شدن فشار آب ورودی. این علت ممکن است به دلیل ایراد در سیستم لوله‌کشی یا سیستم پمپ خانگی وجود داشته باشد. یا پمپ موجود در پکیج نیز ممکن است ضعیف شده باشد.

2-نوسان در جریان برق نیز ممکن است باعث بروز خاموشی شعله پس از مدتی شود؛ که این علت نیز باید توسط بررسی سیم‌کشی‌های برق و میزان ولتاژ برطرف گردد.

3-فاصله سنسور شعله مشعل نیز ازجمله عواملی است که باعث ایجاد این مشکل می‌شود. اگر سنسور شعله ایرادی پیداکرده باشد ممکن است جرقه زن نیز به‌خوبی کار نکند. این فاصله باید همواره باید تنظیم‌شده باشد.

4- ایراد در شیر گاز و کم‌وزیاد شدن فشار گاز

5-بررسی پرشر سوئیچ هوا (کلید کنترل فشار هوا) و پرشر سوئیچ آب (کلید کنترل حداقل فشار آب)

ایراد فنی در این دو مورد نیز بسیار زیاد است و باید در هنگام بروز مشکل در گرمایش آب توسط پکیج چک شوند و اتصالات آن‌ها نیز موردبررسی فنی قرار بگیرند.

 

علت روشن و خاموش شدن پی‌درپی پکیج دیواری بوتان چیست؟

این شرایط در علت روشن نشدن پکیج بوتان زیاد گزارش‌شده است و باعث عدم گرمایش کافی آب می‌شود. این مشکل می‌تواند دلایل کلی به توضیح‌های داده در متن زیر است.

1-اولین و مهم‌ترین علت آن می‌تواند کم شدن سطح آب در گردش باشد. اگر میزان آب در گردش کم باشد باعث می‌شود که همان آب کم‌کم سرعت دمایش بالا می‌رود و بعد سیستم پکیج خاموش شود ولی میزان آب گرم بسیار کم بوده و توانایی گرم کردن محیط را نداشته و یا در هنگام استفاده به‌عنوان آب مصرفی به‌سرعت دمای آب کم خواهد شد.

2-علت دیگری که این مشکل را به وجود می‌آورد تنظیم میزان دمای تعریف‌شده است که ممکن است تنظیم آن به‌هم‌خورده باشد یا مشکلی در آن به وجود آمده باشد.

به این منظور که اگر میزان دمای تنظیم‌شده کم باشد سیستم به‌سرعت آب را به آن دما می‌رساند و سنسور عمل کرده و پکیج خاموش خواهد شد درحالی‌که دمای آب مورد انتظار ما نخواهد بود.

3-در هنگام استفاده از سیستم گرمایش و رادیاتور، اگر تعداد رادیاتورها به‌درستی انتخاب‌نشده باشد ممکن است روشن خاموش شدن‌ها به‌صورت پی‌درپی صورت بگیرد.

 

گرم نشدن آب پکیج و خرابی فلوسویچ

در اکثر پکیج‌ها آب گرم مصرفی را که باز می‌کنید؛ یک نشانگر شروع به چشمک زدن می‌کند و یا در برخی دیگر از مدل‌ها، یک علامت شبیه به شیر آب در صفحه نمایشگر چشمک می‌زند. اگر دیدید که این نشانگر به‌درستی کارنکرده، احتمالاً گرم نشدن آب پکیج می‌تواند به دلیل خرابی فلوسویچ یا فلومتر باشد.

کارکرد اصلی فلوسویچ یا فلومتر پکیج برای تشخیص باز و بسته شدن آب گرم مصرفی پکیج بوده است. اگر علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج به دلیل خرابی این قطعه باشد برای تشخیص آن‌یک روش وجود دارد؛ آن‌هم اینکه سیم‌های را اتصال کوتاه کنید. اگر پکیج روشن شد، پس یعنی اینکه فلوسویچ خراب بوده است. البته به شما توصیه می‌کنیم که اگر تجربه و مهارت موردنیاز را ندارید این کار را به یک تکنسین حرفه‌ای بسپارید.

 

گرم نشدن آب پکیج و خرابی فلوسویچ

 

خرابی سنسور دما NTC

وظیفه قطعه NTC یا همان سنسور دما، تشخیص دمای آب خواهد بود اگر سنسور دما خراب‌شده باشد و خوب کار نکند، دمای اشتباه به برد پکیج ارسال خواهد کرد و سیستم پکیج اشتباهی فکر می‌کند که آب گرم‌ خواهد بود و همین موضوع می‌تواند علت روشن نشدن پکیج و درنتیجه گرم نشدن آب پکیج مصرفی شما بوده است.

 

مشکل رسوب گرفتن پکیج دیواری

به‌نوعی نصب فیلتر رسوب‌گیر در مسیر آب در لوله‌های ورودی آن نحوه هواگیری پکیج بوتان در جلوگیری از رسوب گرفتگی و مشکلاتی مانند روشن نشدن پکیج و گرم نشد اثر زیادی می‌گذارد. نقش رسوب گرفتن مبدل را که علت گرم نشدن آب پکیج ایران رادیاتور را نیز دست‌کم نگیرید.

 

علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج ایران رادیاتور به‌طورکلی

درصورتی‌که مشکلات حل نشد نکات زیر در مورد علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج ایران رادیاتور بسیار برایتان کمک‌کننده خواهد بود.

اگر پکیج ایران رادیاتور مدل m24ff یا سایر مدل‌های این مارک، آب را گرم نکرد، یکی از حالت‌های زیر رخ‌داده است:

1-پکیج فرمان گرم کردن آب را دریافت نکرده است.

2-گرما به‌درستی به آب منتقل نمی‌شود.

3-کاهش فشار آب و روشن نشدن پکیج.

 4-رسوب گرفتن مبدل پکیج ایران رادیاتور است.

5-کم بودن فشار گاز و کوتاه بودن شعله باشد

6-همچنین گاهی وجود رسوب در مبدل ثانویه هست.

7-خرابی برد کنترل و خطای 40 60 80

8-خرابی پرشر هوا و خطای 40 60 70

9-عدم‌تشخیص شعله و خطای 70 80 که ممکنه یون خراب باشِ

10-مورد بعدی به این صورت است که آب مصرفی سرد است ولی رادیاتورها داغ هست

 

کلام آخر

در این مقاله، ابتدا به‌طورکلی علت گرم نکردن پکیج در مارک‌های گوناگون را چک کنید و بعد علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج بوتان را بر اساس ساختار آن توضیح دادیم. اگر مهارت لازم را برای عیب‌یابی پکیج را ندارید، برای پیدا کردن دلیل گرم نکردن آب مصرفی پکیج و رفع این مشکل از یک تعمیرکار پکیج بوتان کمک بگیرید.

 

دیدگا ها
ثبت دیدگاه
تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است !!

دیدگاه شما

captcha
ارسال دیدگاه

آخرین اخبار و مقالات

علائم خرابی مبدل ثانویه پکیج
...
علت گرم نشدن حوله خشک کن
...
علت یکسره روشن ماندن پکیج
...
علت تغییر فشار پکیج چیست؟
...
تلگرام اینستاگرام آپارات