zarbdar

خانه ← مجله خبری ← اخبار و مقالات ← نحوه هواگیری پکیج بوتان مدل پرلا
نحوه هواگیری پکیج بوتان مدل پرلا

نحوه هواگیری پکیج بوتان مدل پرلا

دسته بندی : اخبار و مقالات

توضیحات

هواگیری پکیج بوتان مدل پرلا در راستای افزایش راندمان دستگاه و همچنین عمر مفید آن انجام می گیرد. یکی از پرکاربرد ترین سوالاتی که اکثر کاربران دارند، در رابطه با هواگیری پکیج دیواری بوتان است. اینکه چگونه پکیج بوتان را هواگیری کنیم؟

هواگیری پکیج بوتان زمانی که هوا در قسمت های مختلف پکیج تجمع می یابد و به نوعی عملکرد سیستم گرمایشی را مختل می کند، انجام می گیرد. اگر قصد دارید با هواگیری انواع گوناگون مدل های مختلف پکیج آشنا شوید، در این مطلب با ما همراه باشید تا با هم به یکسری از نکات کلیدی مهم در این بخش از مجله خبری نمایندگی بوتان بپردازیم.

 

هواگیری پکیج بوتان مدل پرلا چرا باید انجام شود؟

در این مقاله از نمایندگی پکیج بوتان به خوبی با طرز هواگیری پکیج بوتان آشنا شدیم. حال سوال اینجاست که هواگیری به چه منظور انجام می گیرد؟ وجود هوا در رادیاتور و پکیج‌ اختلالات بسیاری در نحوه عملکرد دستگاه ایجاد می کند.

در این صورت ممکن است که برخی از قسمت های رادیاتور گرم و برخی دیگر نیز سرد شوند. هواگیری از ایجاد صداهای غیر عادی در داخل لوله ها جلوگیری نموده و موجب می گردد که آب گرم از فشار مناسبی برخوردار باشد. گرم نشدن آب و سرد شدن برخی از قسمت‌های شوفاژ یکی از متداول ترین نشانه هایی است که خبر از هواگیری پکیج می دهد.

اگر هواگیری به صورت دوره ای انجام داده نشود، ممکن است که پکیج دچار خرابی شود. در این صورت شما به سرویس یا تعمیر پکیج بوتان خود نیاز خواهید داشت.

 

هواگیری پکیج بوتان مدل پرلا چرا باید انجام شود؟

 

نحوه هواگیری پکیج بوتان مدل پرلا

نحوه هواگیری پکیج بوتان مدل پرلا یا هر مدل دیگری ممکن است با توجه به عمر و وضعیت پکیج بوتان شما متفاوت باشد. به علاوه برای اینکه بتوانید هوای اضافی درون پکیج را خارج کنید باید بدانید که شیر هواگیری پکیج بوتان در مدل‌های مختلف در کجا قرار دارد و چگونه می‌توان این کار را انجام داد. این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که افرادی که معمولاً در طبقات بالای ساختمان زندگی می‌کنند، بیشتر نیاز به هواگیری دارند.

در ساختمان‌هایی که سیستم گرمایشی با موتورخانه مرکزی کار می‌کند نیز باید هوای اضافی را به وسیله شیر مربوط به هواگیری رادیاتورها خارج کنید. توجه داشته باشید که این نوع شوفاژها معمولاً بیشتر از سایر انواع شوفاژ نیاز به هواگیری دارند. جنس رادیاتورها و اتصالات آن نیز روی میزان ایجاد هوای داخل شوفاژ تأثیر می‌گذارد.

برای اینکه بدانید چگونه پکیج بوتان را هواگیری کنید در مرحله ابتدایی پیچ مربوط به بالای پکیج را به وسیله انبردست یا پیچ‌گوشتی باز کنید تا هوای اضافی خارج شود. بهتر است که در زیر شیر مربوط به هواگیری یک ظرف و یک پارچه قرار دهید تا آبی که به همراه هوا از آن خارج می‌شود، روی زمین نریزد. فراموش نکنید که نباشد شیر پکیج را بیش از حد باز کنید و آب زیادی از آن خارج شود.

هر رادیاتور که در آن هوا ایجاد شده نیز باید به طور جداگانه هواگیری شود تا همه آن‌ها به یک اندازه گرم شوند و بعد از آن بهتر است که فشار شوفاژ را بررسی کنید و از تنظیم درست پکیج نیز مطمئن شوید.

برای هواگیری پمپ پکیج بوتان نیز باید ابتدا آب گرم را باز کنید و زمانی که پمپ پکیج در حال کار کردن است، پیچ مربوط به هواگیری را در انتهای پمپ باز کنید و اجازه دهید هوای موجود در آن به همراه کمی آب خارج شود. بعد از اتمام کار باید پیچ‌ها را درست همانند قبل ببندید و محکم کنید و بررسی کنید که صدای پمپ عادی و کم شده باشد.

توجه داشته باشید که شاید در ظاهر نحوه هواگیری پکیج بوتان مدل پارما با هواگیری پکیج بوتان calda venezia تفاوتی نداشته باشد، اما باید بدانید که گاهی اوقات در نظر گرفتن مدل‌های مختلف پکیج بوتان می‌تواند روی سرعت و دقت عملکرد شما تأثیر زیادی بگذارد. به طوری که آشنا بودن با مکان دقیق شیرها و همچنین نوع سیستم پکیج می‌تواند شما را برای تکمیل فرآیند هواگیری آماده کند

نحوه هواگیری پکیج بوتان مدل پرلا

 

برای پکیج بوتان مدل پرلا زیر اقدامات زیر را انجام می دهیم:

  • پس از راه اندازی رادیاتور و شوفاژ پمپ پکیج را بررسی می کنیم زیرا پمپ قسمتی است که هوا در آن جمع می شود.
  • برای هواگیری پمپ ابتدا شیر آب گرم را باز می کنیم تا پکیج روشن شود و آب به جریان بیفتد.
  • در انتهای پمپ پکیج ها یک پیچ وجود دارد آن را پیدا کنید.
  • قبل از باز کردن پیچ یک تکه پارچه زیر پیج تخلیه و یک ظرف مناسب زیر پکیج بگذارید تا آب خروجی در آن ریخته شود.
  • در نظر داشته باشید که آب خروجی بسیار داغ است پس نکات ایمنی لازم را انجام دهید.
  • با پیچ گوشتی پیچ را باز کنید و از پکیج فاصله بگیرید تا جریان آب خروجی همراه خود هوا را از پکیج خارج کند.
  • زیرا خروج آب به علت همراهی با هوا پرفشار است و ممکن است به اطراف فوران کند. با اندکی صبر هوا از پمپ خارج شده و متوجه می شود که حباب های هوا دیده نمی شود و صدای خارج شدن هوا به گوش می رسد و فقط جریان آب به آرامی خارج می شود.
  • در این حالت می توانید پیچ را دوباره محکم کنید. و با خیال راحت از پکیج استفاده کنید. 
  • البته برای کارایی بهتر می تواند کار هواگیری را به همین صورت و با رعایت ایمنی برای رادیاتورها و شوفاژها نیز انجام دهید، توجه داشته باشید که برای هواگیری رادیاتور حتما باید پکیج را خاموش کنید.
  • در صورت هر گونه ایرادی در هنگام هواگیری پکیج بوتان می توانید با نمایندگی های پکیج تماس بگیرد تا با حضور در محل یا مشاوره تلفنی مشکلات شما را برطرف کنند.

 

برای پکیج بوتان مدل پرلا زیر اقدامات زیر را انجام می دهیم:

 

کلام آخر

برای هواگیری پکیج بوتان لازم است که با دقت بررسی کنید هوا در کدام یک از رادیاتورها یا قسمت از قیمت پکیج بوتان شما ایجاد شده و سپس اقدام به هواگیری نمایید. به طور مداوم رادیاتورها را بررسی کنید که قسمتی از آن سرد نشده باشد و اگر متوجه شدید که آب گرم مصرفی‌تان مدتی است که سرد شده، بهتر است که هواگیری را هم جز یکی از مهم‌ترین موارد مورد بررسی برای حل و فصل کردن مشکلات پکیج‌تان در نظر داشته باشید.

دیدگا ها
ثبت دیدگاه
تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است !!

دیدگاه شما

captcha
ارسال دیدگاه

آخرین اخبار و مقالات

شرایط استفاده از آب گرم پکیج دیواری در زمستان
...
پکیج دو مبدله در تابستان چگونه کار میکند؟
پکیج دو مبدله در تابستان چگونه کار میکند؟ تولید حرارت برای گرم کردن سیستم پکیج گرمایشی در کنار گرم ک ...
مزایاومعایب رادیاتور پنلی و پره‌ای چیست؟
کسانی که قصد خرید رادیاتور رادارند باید بین نوع‌های پنلی و پره‌ای یکی از آن‌ها رو انتخاب کنند، خواند ...
گرمایش از کف بهتر می باشد یا رادیاتور؟
...
تلگرام اینستاگرام آپارات