پشتیبانی آنلاین

contact
zarbdar

پکیج دیواری چیست؟ + مزایای استفاده از پکیج دیواری (تلفن نمایندگی مجاز بوتان در مرکز تهران)

خانه ← مجله خبری ← اخبار و مقالات ← پکیج دیواری
پکیج دیواری

محصولات تخفیف دار

Bita 22 s
۱۳/۹۹۰/۰۰۰ تومان ۱۲/۰۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
perla pro 32rsi
۲۴/۷۰۰/۰۰۰ تومان ۲۱/۳۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
Bita 24 s
۱۴/۴۴۰/۰۰۰ تومان ۱۲/۵۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
perla pro24rsi
۲۱/۵۷۰/۰۰۰ تومان ۱۸/۶۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
رادیاتور پره ای il primo (ایل پریمو)
۳۸۱/۰۰۰ تومان ۳۵۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
کیت نصب پکیج
۱/۲۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
parma 24 rsi digital
۱۸/۶۳۰/۰۰۰ تومان ۱۶/۱۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
Bita 26 s
۱۵/۰۰۰/۰۰۰ تومان ۱۳/۰۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
B3115
۶/۲۸۰/۰۰۰ تومان ۵/۸۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
parma 26 rsi digital
۱۹/۳۴۰/۰۰۰ تومان ۱۶/۸۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول

پکیج دیواری

دسته بندی : اخبار و مقالات

توضیحات

پکیج دیواری دستگاه است که هم سیستم گرمایش یک واحد را تامین میکند وهم سیستم آب گرم مصرفی را که همانند یک موتورخانه کوچک عمل می کند. مشتریانی که قصد خرید پکیج دیواری را دارند می توانند از گروه فنی بوتانو مشاوره دریافت کنند.

پکیج دیواری دستگاهی است که می تواند آب گرمایشی و آب گرم بهداشتی را تامین کند . به عبارت دیگر پکیج دیواری ایرتورپن جایگزینی مناسب برای موتورخانه و آب گرمکن دیواری است که آب گرم مورد نیاز جهت گرمایش ساختمان و آب گرم بهداشتی را تامین می نماید .

 

مطالبی که قرار است در این مقاله بخوانید:

 

پکیج یا شوفاژ دیواری

قبل از اینکه برای خرید پکیج اقدام کنید بهتر است ابتدا با این سیستم گرمایشی آشنا شوید.متخصصان دکتر فنی در این مقاله قصد دارد تا شما عزیزان را ابتدا با این سیستم گرمایشی و انواع آن آشنا کند و نهایتا شما را با انتخاب یک پکیج یا شوفاژ دیواری مناسب با توجه به مساحت و متراژ مورد نظر و سایر پارامترها و آیتم ها یاری نماید تا در آشفته بازار امروز،بهترین انتخاب را داشته باشید.

گرمایش مطبوع محل سکونت و آب گرم بهداشتی همواره از نیازهای اولیه بشر و شاید یکی از مهم ترین دغدغه های اساسی او بوده و هست. آدمی با پیشرفت علم و تکنولوژی همواره سعی در بطرف کردن نیازهای اولیه خود نموده است که گرمایش مطلوبِ محل کار و سکونت و نیز داشتن آب گرم مصرفی از این جمله است.

 

پکیج یا شوفاژ دیواری

 

پکیج دیواری در چه مکان هایی نصب می شود؟

معمولاً پکیج دیواری را در آشپزخانه و یا در ادارات در قسمت آبدارخانه نصب می‌کند که به منظور برخورداری از ایمنی بیشتر از دودکش دوجداره استفاده می کنند بدین صورت هوای مورد نیاز دستگاه از محیط خارج تامین می‌شود و برای ساکنین مشکلی نخواهد داشت. پکیج های دیواری فضای کمی را اشغال می کنند و این امر برای آپارتمان هایی که فضای کمی در اختیار دارند، موجب پرکاربرد شدن استفاده از پکیج دیواری شده است.

استفاده از پکیج دیواری نسبت به سایر پکیج ها در رادیاتورهای شوفاژ رایج تر است پکیج دیواری دارای ایمنی بالاتر، در بین واحدهای مسکونی استقلال کامل تری دارد و همچنین فضای کمتری را اشغال می کند. امروزه در بیشتر واحدهای تجاری و منازل از پکیج دیواری استفاده می شود این پکیج دارای مصرف بهینه انرژی بازدهی بالا می باشد و خدمات بهترین زمان سرویس پکیج دیواری به راحتی قابل انجام می باشد.

 

 

تولید آب گرم مصرفی توسط پکیج

آب گرم مصرفی همان آب را گویند که برای شستن ظروف و یا دوش از آن استفاده می کنید. قبلاً و حتی در بسیاری از خانه های فعلی هنوز هم وظیفه آب گرم کردن به عهده آبگرمکن بود.

وقتی آب گرم مصرفی باز می شد، سنسور آبگرم کن این موضوع را به مشعل اطلاع می داد، آب گرم که از طریق آبگرمکن به شیر ها ارسال می شود با چرخش در مبدل آبگرمکن گرم می شد و از لوله ها خارج می شد.

کمی زمان می برد که آب گرم شود. دلیل آن هم این بود که آب باقی مانده در مسیر باید از لوله خارج می شد تا آب از جایی که در مبدل آبگرم کن گرم شده به خروجی برسد و آب گرم تامین شود.

این موضوع دقیقاً در پکیج هم اتفاق می افتد. وقتی آب گرم باز می شود سنسوری به نام سنسور فشار مشعل را روشن می کند و مشعل آب وارد شده به مبدل را گرم می کرد تا از لوله خارج شود. طبیعتاً زمان بر هم خواهد بود تا آب گرم به خروجی برسد.

 

مزایای استفاده از پکیج دیواری

 

اب گرم فوری : آب به سرعت گرم مس شود .

آب گرم دایم : آب گرم به هر میزان مورد نیاز در دسترس خواهد بود .

گرمایش مطبوع : با این تجهیز در هوای سرد زمستان امکان گرم کردن خانه فراهم می شود .

کم حجم : فضای زیادی را اشغال نمی کند .

مستقل : به کمک این تجهیز واحدهای ساختمان در بحث سیستم حرارتی ، به طور کامل از یکدیگر مستقل می شوند .

حفظ محیط زیست : به دلیل این نوع سوخت مصرفی دوست دار محیط زیست است ضمن آنکه راندمان بالایی دارد .

کم مصرف : ضمن مصرف کم سوخت ، راندمانم بالایی نیز ایجاد می کند ( بیش از %۹(.

 

معایب پکیج دیواری

 • عدم استفاده در منازلی که بیش از دو حمام و سرویس بهداشتی دارند
 • عدم وجود ذخیره کافی آب گرم
 • محدودیت نصب در ساختمان های کوچک
 • امکان ایجاد رسوب در صورت کارکرد نادرست

 

تفاوت پکیج دیواری و پکیج زمینی

 • مهم ترین تفاوت این دو محصول در محل قرار گیری آن ها می باشد. همانطور که از نام آن ها پیداست، یکی بر روی زمین و دیگری بر روی دیوار تعبیه می شود.
 • استفاده از پکیج زمینی در محل ها و ساختمان هایی که به گرمای بیشتری نیاز دارند، مناسب و از لحاظ اقتصادی مقرون بصرفه تر می باشد.
 • پکیج های زمینی مخزن ذخیره آب دارند که در پکیج دیواری این قابلیت وجود ندارد. اهمیت این مخزن در هنگام قطع آب مشخص می شود.
 • پکیج های زمینی معمولا در ساختمان ها و خانه های چند طبقه و با متراژ بالا مناسب می باشند اما پکیج های دیواری امروزه در اکثر خانه ها با متراژهای متفاوت یافت می شوند.

 

تفاوت پکیج دیواری و پکیج زمینی

 

انواع پکیج ها

پکیج تک مبدل و دو مبدل

پکیج های دو مبدل در برابر رسوبات نسبت به پکیج های تک مبدل مقاوم تر بوده و قیمت بالاتری دارند. این پکیج برای ساختمان های بزرگ مناسب است. پکیج های تک مبدله نسبت به دو مبدله استهلاک کمتری دارند.

 

پکیج فن دار و بدون فن

پکیج بدون فن بی صدا بوده و برق کمتری را مصرف می کند. این نوع پکیج باید در فضای داخلی ساختمان نصب شود. پکیج های فن دار به دلیل دارا بودن دودکش های دو جداره جهت جلوگیری از ورود گاز های سمی به داخل محیط ساختمان بهتر و ایمن تر می باشند.

 

پکیج های دیواری و زمینی

پکیج های دیواری از رایج ترین و پرطرفدارترین نوع پکیج های گرمایشی اند. برای ساختمان هایی با متراژ پایین به دلیل اشغال فضای کمتر و به صرفه تر بودن از لحاظ اقتصادی انتخاب مناسب تری است.

 

انواع پکیج  دیواری بر اساس خروجی آلاینده ها :

 • دارای فن: این دستگاه مجهز به فن می باشد تا توسط دودکش دوجداره هوای مورد نیاز برای سوخت را از فضای بیرون به دستگاه برساند و گازهای ناشی از سوخت نیز به بیرون منتهی شود.
  • بدون فن : این نوع پکیج به جهت نبود یا کمبود فضای آزاد در آپارتمان ها تولید آن کم شده است.

 

انواع پکیج های دیواری براساس نوع سیستم گرمایشی :

 • دارای یک مبدل : در این مدل تنها یک مبدل برای فراهم آوری آب گرم شوفاژ و آب گرم مورد استفاده، به کار رفته است.
  • دارای دو مبدل : در این مدل برای فراهم آوری آب گرم شوفاژ و آب گرم مصرفی از دو مبدل مجزا استفاده می شود ک هریک مستقل از دیگری عمل می کند. از مزایای این مدل می توان به فراهم کردن آب گرم مورد نیاز با درجه حرارت یکسان و رسوب گیری کمتر آن اشاره کرد.

 

انواع پکیج دیواری از لحاظ نوع سوخت مصرفی

پکیج گازسوز

پکیج های گازسوز هم به صورت دیواری و هم به صورت زمینی موجود می باشند و عملکردشان بدون سروصدا می باشد. این پکیج های گازی به چهار دسته تک مبدل فن دار، دو مبدل فن دار، دو مبدل بدون فن و تک مبدل بدون فن تقسیم می شوند.

 

پکیج گازوئیل سوز

مدل پکیج های گازوئیل سوز به صورت زمینی و در موتورخانه یا انباری های خارج از واحد مسکونی نصب و تعبیه می شوند. همچنین از این نوع پکیج در ویلاها و ساختمان های حیاط دار نیز استفاده می شود.

 

پکیج دوگانه سوز

این نوع پکیج نیز همانند پکیج گازوئیل سوز به صورت زمینی و در موتورخانه ها نصب می شود. جنس پکیج دوگانه سوز چدنی می باشد که سبب می شود در برابر اکسید شدن، عوامل شیمیایی و محیطی و احتراق مقاوم باشد.

این نوع پکیج از نوع فن دار و بدون مشعل می باشد که محفظه احتراق بسته ای دارد و دارای منبع کویل دار 160 لیتری می باشد. پکیج دوگانه سوز معمولا در ویلاها، آپارتمان ها، کارگاه ها و مهدکودک ها مورد استفاده قرار می گیرد.

 

انواع پکیج دیواری از لحاظ نوع سوخت مصرفی

 

پکیج برقی

مدل پکیج های برقی هم به صورت دیواری و هم به صورت زمینی قابل نصب می باشند و عملکردی آرام و بدون صدا دارند. این پکیج ها به جای سوخت های فسیلی مانند گاز، بسته به ظرفیت دستگاه از برق تک فاز یا سه فاز استفاده می کنند. نصب پکیج دیواری برقی بسیار راحت بوده و می توان در میان کابینت ها آن را تعبیه نمود. همچنین این دستگاه مصرف پایین و راندمان بالایی داشته و زیبایی را برای محیط به ارمغان می آورد.

 

عملکرد پکيج در تابستان

روش تبدیل حالت تابستانه به زمستانه پکیج ایران رادیاتور در تابستان هنگامی پکیج شروع به فعالیت می کند که احتياج به آب گرم باشد، این عملیات به شکل اوتوماتیک انجام می شود . هنگامی که شیر آب گرم باز می شود ، سنسور فشار ،مشعل را روشن می کند و بعد از بستن شیر آب گرم پکیج خاموش می شود.این دستور از راه برد کنترل الکترونیک صادر می شود .مبدل حرارتی ثانویه پوسته- لوله فورا آب گرم را تولید می کند.


 
عملکرد پکیج در زمستان

شرایط استفاده از آب گرم پکیج (شوفاژ) دیواری در زمستان وظیفه ي پکیج آبگرم در فصل زمستان فرق مينمايد. چون همراه بر گرم کردن آب مصرفی باید رادیاتور و مدار های گرم کننده را نیز گرم نماید. در این سیستم اولویت با آب گرم مصرفی است. هنگامي که شیر آب گرم باز می شود. سنسور برقی مدار رادیاتور را تا زمانی که آب گرم مصرفی باز است قطع می نماید. اما این زمان است و با بسته شدن شیر آب گرم مدارآبگرم رادیاتور وصل می گردد. به این گونه همیشه آب گرم به صورت آنی در دسترس است.


 

تفاوت پکیج دیواری با آبگرمکن

فکر کنم به خوبی از مطالب بالا متوجه شدید که اصل کار پکیج چیست. وقتی شرایط کار پکیج را بدانید به خوبی متوجه می شوید که پکیج هر چند کار تولید گرمایش خانه را انجام می دهد، ولی در کنار این کار آب گرم مصرفی را هم تولید می کند.

بنابراین پکیج و آبگرمکن یک نکته اشتراک دارند و آن هم تولید آب گرم مصرفی بواسطه شعله و مبدل است. آبگرمکن ها به هیچ عنوان قادر به داشتن سیکل گرمایش نیستند و تنها آب مصرفی را گرم می کنند.

در حالی که پکیج ها عمدتاً آب گرم گرمایش را تولید می کنند و با کمک مبدل و یا پمپ موجود در دستگاه آب گرم مصرفی را یا به شکل همان فرآیند آبگرمکن، یعنی قرار دادن آب مصرفی در مسیر شعله و یا بواسطه قرار دادن آب گرم مصرفی در مجاورت آب گرم گرمایش تولید می کنند.

آبگرمکن ها اگر از نوع مخزنی باشند، طبیعتاً جایگاهی برای ذخیره آب دارند که پکیج ها ندارند و البته قدرت تولید آب گرم در پکیج ها تا حدودی بیشتر است.

امروزه با وجود تولید و در دسترس بودن پکیج و شرایط ایمنی بالاتر این دستگاه ها کمتر کسی به سراغ آبگرمکن می رود. با داشتن یک پکیج در خانه به راحتی می توانید سیستم های گرمایشی خود اعم از رادیاتورها، گرمایش از کف و یا داکت اسپلیت های خود را گرم کنید.

 

تلفن نمایندگی مجاز بوتان در مرکز تهران :  

 88993674 -021

خدماتی  که در نمایندگی بوتانو به شما عزیزان داده می شود:

1- فروش پکیج شوفاژ دیواری بوتان

2- خرید پکیج شوفاژ دیواری بوتان

3- کارشناسی محل نصب پکیج شوفاژ دیواری بوتان به صورت تمام رایگان تلفنی

4- فروش رادیاتور بوتان 

5- خرید رادیاتور 

6- نصب پکیج شوفاژ دیواری بوتان

7- نصب رادیاتور بوتان 

8- مشاوره تلفنی خرید پکیج شوفاژ دیواری بوتان

9- ارسال رایگان پکیج شوفاژ دیواری بوتان در تهران

10- خرید پکیج دست دوم

دیدگا ها
ثبت دیدگاه
تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است !!

دیدگاه شما

captcha
ارسال دیدگاه

آخرین اخبار و مقالات

علت روشن نشدن مشعل و شمعک پکیج بوتان چیست؟
علت روشن نشدن مشعل و شمعک پکیج بوتان چیست؟ ...
5 علت انفجاری روشن شدن پکیج چیست؟
علت انفجاری روشن شدن پکیج چیست و چه خطراتی دارد؟ ...
آبگرمکن برقی چیست؟
...
آیا می دانید نشانه های ایراد در عملکرد پکیج دیواری کدامند؟
آیا می دانید نشانه های ایراد در عملکرد پکیج دیواری کدامند؟ ...

محصولات تخفیف دار

Bita 22 s
 • بی تا 22 فن دار
۱۳/۹۹۰/۰۰۰ تومان ۱۲/۰۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
perla pro 32rsi
 • پرلا پرو 32 فن دار
۲۴/۷۰۰/۰۰۰ تومان ۲۱/۳۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
Bita 24 s
 • بی تا 24 فن دار
۱۴/۴۴۰/۰۰۰ تومان ۱۲/۵۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
perla pro24rsi
 • پرلا پرو 24 فن دار
۲۱/۵۷۰/۰۰۰ تومان ۱۸/۶۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
رادیاتور پره ای il primo (ایل پریمو)
 • رادیاتور پره ای il primo (ایل پریمو)
۳۸۱/۰۰۰ تومان ۳۵۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
کیت نصب پکیج
 • کیت نصب پکیج
۱/۲۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
parma 24 rsi digital
 • پارما 24 فن دار دیجیتال
۱۸/۶۳۰/۰۰۰ تومان ۱۶/۱۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
Bita 26 s
 • قیمت پکیج بی تا 26 هزار بوتان
۱۵/۰۰۰/۰۰۰ تومان ۱۳/۰۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
B3115
 • آبگرمکن های کم فشار B3115
۶/۲۸۰/۰۰۰ تومان ۵/۸۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
parma 26 rsi digital
 • پارما 26 فن دار دیجیتال
۱۹/۳۴۰/۰۰۰ تومان ۱۶/۸۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
تلگرام اینستاگرام آپارات