zarbdar

خانه ← مجله خبری ← اخبار و مقالات ← بهترین زمان برای سرویس پکیج دیواری چه موقعی است؟
بهترین زمان برای سرویس پکیج دیواری چه موقعی است؟

بهترین زمان برای سرویس پکیج دیواری چه موقعی است؟

دسته بندی : اخبار و مقالات

توضیحات

از آن جایی که پکیج ها خیلی راحت و سریع آب گرم مورد نیاز منازل ادارات و ساختمان ها را تامین می کند از این رو این وسیله امروزه مصرف کنندگان زیادی را به خود اختصاص داده است . علل اهمیت نحوه  سرویس پکیج ، اهمیت اینکه چرا باید پکیج ها را حتما به صورت دوره ای سرویس کرد و این کار چه تاثیری بر روی پکیج خواهد داشت را توضیح می دهیم .

از گذشته های دور افراد برای گرم کردن خود در فصل سرما از هیزم و آتش استفاده می کردند و یادر فصل زمستان از کرسی های زغالی و شومینه هایی که با استفاده از هیزم کار می کرد رواج پیدا کرد و با گسترش علم و تکنولوژی انواع بخاری های برقی و گازی وو همچنین شوفاژ و موتورخانه به ساختمان ها راه پیدا کرد و درصد زیادی از افراد از این سیستم های گرمایشی استفاده می کردند.

امروزه می توان یکی از محبوب ترین سیستم های پکیج گرمایشی را می توان، پکیج های دیواری دانست. پکیج ها از مزایای زیادی مانند نصب و استفاده راحت، نیاز به فضایی کمی برای نصب، وکیفیت مناسب و ظاهری زیبا برخوردار بوده و به همین علت بسیاری از افراد ترجیح می دهند تا از این وسیله در ساختمان های خود استفاده کنند.

به علت جریان داشتن آب در لوله های پکیج ممکن است  گاهی این وسیله دچار گرفتگی و رسوب شود و برای رفع آن و همچنین عملکرد بهتر پکیج، نیاز است تا به سرویس کردن آن در بازه های زمانی مشخصی پرداخت. در این مطلب به نحوه سرویس کردن پکیج و بهترین زمان سرویس پکیج دیواری را برای شما مطرح کردیم.

 

سرویس پکیج به چه معناست؟

پکیج ها علاوه بر تامین گرمای ساختمان به تامین آب گرم مصرفی نیز پرداخته است و برای این کار نیاز تنظیم عملکرد تابستانه و زمستانه دارند. پکیج نیز مانند بسیاری از وسایل موجود در منزل نیاز به نگهداری و تعمیر دارد. البته گاهی نیاز است تا پکیج توسط یک تکنسین و تعمیرکار پکیج سرویس شود. اما این سرویس شدن به چه معناست و شامل چه مواردی می شود؟ سرویس پکیج موارد مختلفی را شامل می شود و در صورت عدم رسیدگی به آنها ممکن است به پکیج شما آسیب رسیده و خراب شود که برای تعمیر آن باید هزینه بسیار بیشتری نسبت به سرویس کردن پکیج بوتان پرداخت کنید.

 

سرویس پکیج به چه معناست؟

 

بهترین زمان سرویس پکیج چه زمانی می باشد؟

سرویس پکیج بهتر است که هرچند ماه یک بار انجام شود پس بهترین زمان سرویس پکیج هر شش ماه یک بار است، تا در صورت وجود هرگونه ایراد و مشکل احتمالی در دیگر قطعات، آن خرابی مشخص شود و زودتر حل شود، چرا که ممکن است در آن زمان ایراد آن قطعه ، یک مشکل کوچک  وجزیی بوده  که با کمترین هزینه و در کوتاه ترین زمان حل خواهد شد اما اگر سرویس پکیج را انجام ندهید این مشکل مشخص نمی شود و ممکن است خرابی آن بیشتر شده باشد و حتی در مواردی قابل تعمیر نباشد و تنها با تعویض آن بتوان مشکل را حل کرد.

توجه کنید که پیش از شروع فصل سرما حتما باید تعمیرات پکیج بوتان را سرویس کنید تا کارکرد خوبی را در فصل زمستان داشته باشد. بهترین زمان سرویس پکیج برای پکیج های تازه خریداری شده هر 6 ماه می باشد و اما برای پکیج های دیگر بهتر است که سالی یکبار پکیج به طور کامل سرویس شود.برای سرویس پکیج خود را به سرویس کاران متخصص بسپارید چون تنها افراد متخصص و باتجربه، عمل رسوب زدایی و تست عملکرد بقیه قطعات را به خوبی  تشخیص داده وانجام می دهند.

  • برای پکیج دیواری با عمر کمتر از پنج سال، سرویس دوره‌ای هر شش ماه یکبار انجام شود
  • برای پکیج دیواری با عمر بین پنج تا ۱۰ سال، سرویس دوره‌ای هر چهار ماه یکبار صورت گیرد
  • برای پکیج دیواری با عمر بیش از ۱۰ سال، سرویس دوره‌ای هر سه ماه یکبار انجام شود

در نظر داشته باشید که اصولاً هر چه عمر یک وسیله بالاتر برود، اشکال و وقوع مشکل در قطعات آن بیشتر خواهد بود و در نتیجه زمان سرویس پکیج باید با فاصله نزدیک‌تری انتخاب شود. بهتر است زمانبندی سرویس پکیج دیواری به شکلی باشد که تایم دوره، مطابق با فصول سرد سال باشد.

 برخی از امور مربوط به سرویس پکیج، پیش از روشن کردن شوفاژها الزامی است. البته اگر وضعیت جغرافیایی محل زندگی شما به شکلی باشد که تا آغاز فصل زمستان نیازی به روشن کردن شوفاژها نباشد، می‌توانید یک دوره از سرویس پکیج دیواری را  به ماه اول زمستان بپردازید.

 

انواع سرویس پکیج

هرچند ممکن است بسته به زمان انجام سرویس (از نظر فصل سال) مجموعه امور متفاوتی در طول این دوره انجام شوند اما عموماً انجام امور زیر، بخشی از پروسه سرویس پکیج دیواری هستند.

1-رسوب‌زدایی.

2-پایش فشار آب.

3-پایش عملکرد سیستم گرمایش.

4-هواگیری سیستم گردش آب.

5-بررسی تنفس پکیج شامل دودکش و فن.

6-بررسی سایر امور جانبی.

 

انواع سرویس پکیج

 

رسوب زدایی در سرویس پکیج

رسوب زدایی پکیج گرمایشی یکی از کار های مهمی است که حتما باید در سال حداقل یک بار صورت گیرد تا جلوی خرابی های احتمالی پکیج گرفته شود. به دلیل سختی آب شهری مورد مصرف و وجود املاح و مواد مختلف در که آب پس از گذشت چندین ماه لوله های پکیج رسوب گرفته و راه آن مسدود خواهد شد. مدت زمانی که ممکن است لوله ها دچار رسوب گرفتگی شوند معمولا چند ماه و نزدیک به یکسال می باشد. 

یعنی پس از گذشت 6 الی 7 ماه از مصرف پکیج بهترین زمان است تا پکیج را رسوب زدایی شود.  رسوب گرفتن لوله های پکیج و مسدود شدن آن ها باعث می شود تا جریان آب کند شود و در مراحل گرم شدن آب اختلال ایجاد شود و بی توجهی به این مورد که باعث کاهش طول عمر پکیج و وارد شدن خسارات بیشتر خواهد شد .

پس بهترین زمان سرویس پکیج برای رسوب زایی 6 تا 7 ماه است واین کار باعث جلوگیری از خرابی آن می شود. برای رسوب گیری باید آب محفظه ی پکیج خالی شود. هنگام رسوب زدایی از مواد های اسیدی استفاده می شود. موقع استفاده از این مواد تمامی نکات ایمنی را باید رعایت کنید. اما به دلیل حساسیت بالای رسوب زدایی و استفاده از مواد اسیدی در این کار توصیه ما به شما این  که این عمل را به سرویس کاران ماهر بسپارید. هزینه رسوب زدایی پکیج در سرویس دوره ای با توجه به میزان موادی که استفاده شده است در رسوب گیری و عوامل دیگر تعیین می شود.

 

کنترل فشار آب

یکی دیگر از کارهایی که در سرویس دوره ای پکیج انجام خواهد شد کنترل فشار آب است. کنترل فشار آب از آن جهت اهمیت دارد که کم بودن و یا زیاد بودن فشار آب به مرور و با گذشت زمان به دستگاه آسیب جدی ای را وارد می کند.

 

عملکرد مدار گرمایشی

یکی دیگر از کارهایی که در سرویس پکیج بوتان باید انجام شود بررسی صحت عملکرد مدار گرمایشی است و  اد کردن محور پمپ سیرکولاسیون. اگر که در این محور گرفتگی داشته باشد پمپاژ آب با مشکل روبه رو شده و آب سرد و گرم به خوبی به محل مورد مصرف نمی رسد و دچار مشکل خواهد شد.

 

هواگیری

هواگیری یکی دیگر از اقداماتی است که یک سرویس کار خوب در هنگام سرویس پکیج به آن توجه کرده و انجامش می دهد. هواگیری باعث کاهش سروصدای پکیج خواهد شد، و این کار باعث بهبود عملکرد پکیج و رادیاتورها خواهد شد در نتیجه مصرف گاز را کاهش می دهد چرا که پکیج دیگر هوا نداشته است و عملکرد خوبی خواهد داشت. هواگیری باید زمانی انجام شود که رادیاتورها گرم باشد و توجه داشته باشید که آب گرم روی دستتان نریزد. این کار باید با احتیاط انجام شود بهتر است که این کار را خودتان انجام ندهید و به یک سرویس کار ماهر بسپارید.

 

بررسی دودکش و فن پکیج

دودکش و فن پکیج و نحوه ی عملکرد آن ها نیز در زمان سرویس پکیج انجام می شود. توجه به فن و دودکش پکیج امری ضروری است چرا که هرکوتاهی در این زمینه و وجود گرفتگی در مسیر لوله ی دودکش باعث  خروج گاز دی اکسید کربن می شود و دستگاه دچار خفگی شده و عملکرد آن دچار مشکل می شود. در پکیج های بدون فن باید مسیر دودکش بررسی شود تا گرفتگی ای نداشته باشد. همینطور دودکش باید طوری نصب شود که خمیدگی و پیچیدگی نداشته باشد و مسیر طولانی ای را طی نکند.

 

بررسی دودکش و فن پکیج

 

تنظیم حرارت پکیج

یکی دیگر از اقداماتی که در زمان سرویس دوره ای پکیج انجام می شود همین تنظیم حرارت پکیج است. تنظیمات حرارتی آن برای فصل گرما و فصل سرما با هم فرق دارد.

 

بررسی محکم بودن محل نصب پکیج های دیواری

این مورد یعنی بررسی محکم بودن محل نصب پکیج های دیواری را سرویسکاران برای ایمنی خود دستگاه انجام می دهند چرا که اگر محل نصب دستگاه شل شده باشد ممکن است باعث افتادن پکیج و شکستگی آن شود و آسیب جدی به دستگاه وارد شود.

 

سخن پایانی

برای سرویس پکیج دیواری باید سرویس کار انجام دهد تا مشکل به وجود امده را بتوانند  برسی کنند وبه مشکل پیش امده به صورت درست واصولی پیگیری کنند .اگر خودمان بخواهیم مشکل را حل کنیم ممکن است مشکل را بیشتر کرده و هزینه های زیادی را برای خود به وجود بیاوریم .

دیدگا ها
ثبت دیدگاه
تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است !!

دیدگاه شما

captcha
ارسال دیدگاه

آخرین اخبار و مقالات

شرایط استفاده از آب گرم پکیج دیواری در زمستان
...
پکیج دو مبدله در تابستان چگونه کار میکند؟
پکیج دو مبدله در تابستان چگونه کار میکند؟ تولید حرارت برای گرم کردن سیستم پکیج گرمایشی در کنار گرم ک ...
مزایاومعایب رادیاتور پنلی و پره‌ای چیست؟
کسانی که قصد خرید رادیاتور رادارند باید بین نوع‌های پنلی و پره‌ای یکی از آن‌ها رو انتخاب کنند، خواند ...
گرمایش از کف بهتر می باشد یا رادیاتور؟
...
تلگرام اینستاگرام آپارات