پشتیبانی آنلاین

contact
zarbdar

نصب پکیج دیواری ; نکات مهم برای نصب پکیج دیواری

خانه ← مجله خبری ← اخبار و مقالات ← نکات مهم برای نصب پکیج دیواری
نکات مهم برای نصب پکیج دیواری

محصولات تخفیف دار

parma 24 rsi digital
۱۸/۶۳۰/۰۰۰ تومان ۱۶/۱۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
رادیاتور پره ای il primo (ایل پریمو)
۳۸۱/۰۰۰ تومان ۳۵۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
perla pro 32rsi
۲۴/۷۰۰/۰۰۰ تومان ۲۱/۳۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
Bita 22 s
۱۳/۹۹۰/۰۰۰ تومان ۱۲/۰۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
Bita 26 s
۱۵/۰۰۰/۰۰۰ تومان ۱۳/۰۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
Bita 24 s
۱۴/۴۴۰/۰۰۰ تومان ۱۲/۵۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
perla pro24rsi
۲۱/۵۷۰/۰۰۰ تومان ۱۸/۶۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
B3115
۶/۲۸۰/۰۰۰ تومان ۵/۸۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
parma 26 rsi digital
۱۹/۳۴۰/۰۰۰ تومان ۱۶/۸۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
کیت نصب پکیج
۱/۲۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول

نکات مهم برای نصب پکیج دیواری

دسته بندی : اخبار و مقالات

توضیحات

در فصول سرد بالاترین درخواست‌ها مربوط به وسایل گرمایشی از جمله نصب پکیج است. از طرف دیگر، استانداردهای ساختمان‌سازی نسبت به گدشته بالا رفته، و اکنون سیستم گرمایشی خانه‌ها مستقل است. این موارد نیز باعث افزایش متقاضیان نصب پکیج شده است. نصب پکیج یک مهارت تخصصی است که باید توسط کارشناس انجام شود. زیرا تنها در این صورت است که بعد از نصب پکیج مشکلی پیش نخواهد آمد.

 

پکیج چیست؟

در این بخش می‌خواهیم شما را به پاسخ سوال پکیج چیست؟ در گذشته برای گرمایش منازل با شوفاژ و رادیاتور از موتور خانه استفاده می‌کردند که موتور خانه علاوه بر هزینه بالا به مکان جداگانه ای از جمله یک اتاق یا انبار نیاز داشت و محیط زیادی را اشغال می‌کرد.

امروزه برای استفاده از شوفاژ یا رادیاتور از پکیج استفاده می‌کنند و اما پکیج چیست باید بگویم که پکیج یک سیستم گرمایشی مانند آبگرم کن است که هم وظیفه آبگرمکن و هم موتور خانه را انجام می‌دهد.

در جواب پکیج چیست بهتر است بگویم که نوعی سیستم گرمایشی بسیار پر کاربرد و پرطرفدار است که باعث حذف موتور خانه‌ها و همچنین آبگرمکن در منزل شما شدند.

از پکیج برای گرمایش به وسیله شوفاژ‌ها، فن کوئل‌ها، رادیاتور قرنیزی، گرما از کف و به  طور کلی سیستم گرمایشی‌هایی که با آب گرم محیط را گرم می‌کنند استفاده می‌شود.

 

نکات  مهم برای نصب پکیج دیواری : 

 • انتخاب نوع دستگاه از نظر فن دار یا معمولی با توجه به شرایط ساختمان
 • پکیج های موجود در بازار در دو مدل فن دار و بدون فن است .
 • مقایسه توان دستگاه با ظرفیت حرارتی ساختمان
 • پکیج های موجود در بازار در 3 ظرفیت : 24 و 28 و 32 کیلو وات می باشند
 • انتخاب محل نصب
 • محل نصب بايد تراز و بدون رطوبت باشد
 • نزدیک به دودکش باشد
 • کنترل دودکش (از نظر قطر، ارتفاع،مکش،کلاهک و ....)
 • قطر دودكش نصب شده به پكيج به هيچ عنوان نبايد از قطر خروجي كلاهك مخروطي بالاي دستگاه كوچكتر باشد
 • حداقل قطر دودكش بايد 15 سانتيمتر باشد.
 • ارتفاع دودكش از محل نصب دستگاه تا كلاهك حداقل بايد 4 متر باشد

 

نکات مهم برای نصب پکیج دیواری :

 

عوامل موثر بر هزینه نصب پکیج و رادیاتور

 • برند پکیج: اولین فاکتور موثر برند دستگاه است. برای مثال، نصب پکیج بوتان با ایران رادیاتور متفاوت است. این رقم که رایطه مستقیمی با قیمت خود دستگاه دارد، شاید چندان قابل توجه نباشد، اما با در نظر داشتن آن می‌توان تخمین دقیق‌تری از هزینه نصب پکیج و رادیاتور داشت. در میان مدل‌های یک برند مشخص نیز ممکن است کمی تفاوت قیمت وجود داشته باشد.
 • لوله کشی پکیج: این فاکتور تاثیر اصلی خود در نصب پکیج بوتان و برندهای دیگر را زمانی نشان می‌دهد که نصاب ناچار باشد تعمیرات و تغییراتی را در لوله کشی ساختمان اعمال کند. علاوه بر این مورد، نوع و کیفیت لوله‌های مورد استفاده نیز بر هزینه نصب پکیج و رادیاتور موثر است.
 • محل نصب پکیج: اگر محل نصب درنظر گرفته شده نیز به گونه‌ای باشد که نصب پکیج بوتان یا هر برند دیگری را با چالش جدی مواجه کند (مثلا گوشه‌هایی که دسترسی به آنها ساده نیست)، باید امکان افزایش اجرت نصاب پکیج را در نظر داشت.

از جمله موارد دیگری که به هزینه نصب پکیج و رادیاتور اضافه می‌شوند می‌توان به اجرت نصاب و سایر لوازم جانبی مصرف شده در روند کار است. توجه کنید که هزینه نصب رایادتور شوفاژ هم بطور جداگانه و براساس مدل و اندازه آن مشخص می‌شود

 

آموزش مراحل نصب پکیج دیواری

مرحله اول: نصب شابلون بر روی دیوار

در این مرحله از آموزش نصب پکیج دیواری ابتدا می‎‌بایست شروع به نصب شابلون بر روی دیوار کنید، پس از نصب شابلون بر روی دیوار پکیج را روی آن بگذارید. توجه داشته باشید مکانی که پکیج در آن قرار می‌گیرد می‌بایست کلیه شرایط مورد نیاز دودکش را دارا باشد .همچنین به ازاء هر کیلو وات توان دستگاه به 1 متر مکعب فضا نیاز است.

مرحله دوم: نصب شلنگ های پکیج

در این مرحله از آموزش گام به گام نصب پکیج می بایست شروع به نصب دو شلنگ 2/1 ورودی آب سرد و خروجی آب گرم بر روی پکیج کرد. پس از نصب این دو شلنگ دو شلنگ دیگر که مربوط به رفت و برگشت سیستم گرمایشی است را باید نصب کرد.

مرحله سوم: نصب دودکش

در این مرحله نوبت به نصب دودکش پکیج می‌رسد. در این مرحله می بایست به نوع پکیج خود یعنی فن دار یا غیر فن دار توجه کرده و دودکش را متناسب با آن تهیه کنید.در دوره نصب پکیج به طور کامل این موضوع آموزش داده می شود.

مرحله چهارم: نصب گاز پکیج

پس از نصب شلنگ‌ها و دودکش پکیج نوبت به نصب گاز پکیج می‌رسد. گاز پکیج را با استفاده از شلنگ‌های مناسب و رعایت اصول ایمنی به پکیج نصب کنید.

مرحله پنجم: باز کردن شیر پرکن

در این مرحله از مراحل آموزش نحوه نصب پکیج دیواری پکیج را بدون اینکه آن را روشن کنیم به برق زده و شروع به باز کردن شیر پر کن می‌کنیم. شیر را تا زمانی که بار دستگاه به 1.5 برسد باز نگه می داریم، پس از آنکه شیر پر کن به 1.5 رسید شیر را با چرخاندن به سمت راست می‌بندیم.

نکته: شیر پر کن به رنگ آبی یا مشکی بوده و در زیر پکیج قرار دارد.

مرحله ششم: روشن کردن پکیج

در این مرحله از آموزش نصب پکیج دیواری، پکیج دیواری را روشن کرده و آن را متناسب با وصل بر روس حالت تابستانه یا زمستانه قرار می‌دهیم. پس از آن شروع به تنظیم درجه آب گرم مصرفی می‌کنیم. دقت داشته باشید این درجه برای شوفاز 60 و برای سیستم گرمایشی 80 است.

 

آموزش مراحل نصب پکیج دیواری

 

نحوه نصب پکیج روی دیوار

در این قسمت مراحل نصب پکیج دیواری را به ترتیب توضیح داده‌ایم.

 • برای نصب پکیج بر روی دیوار، ابتدا باید پایه نگهدارنده پکیج (شابلون) را روی دیوار با پیچ‌های مناسب محکم کرد. این پایه باید کاملا تراز بوده و فضای مناسبی در اطراف برای آن در نظر گرفته شود.
 • سپس باید پکیج را روی پایه نگهدارنده نصب کرد. نکته مهم در این مرحله اطمینان از محکم بودن دستگاه است، تا پس از آب‌گیری و سنگین شدن اتفاقی برای ان نیفتد.
 • برای نصب پکیج بوتان، ایران رادیاتور و ...، پس از محکم کردن اتصالات آب باید لوله گاز را به دستگاه متصل کرد. اینکار با شلنگ یبه قطر مناسب و بست‌های فلزی محکم انجام می‌شود. در ادامه نیز باید محل کلیه اتصالات و طول شلنگ را برای وجود نشتی چک کرد.
 • نصب دودکش از مراحل مهم نصب پکیج بوتان و کلیه برندهاست که باید استانداردهای خاصی در آن شود. استانداردهایی متنند استفاده از دودکش با قطر استاندارد (تا گازهای حاصل از سوخت به راحتی خارج شوند)، طول دودکش (که نباید خیلی طولانی و پر پیچ‌وخم باشد)، و نصب کلاهک‌ استاندارد H در قسمت خروجی دودکش.
 • در این مرحله باید دوشاخی برق پکیج را به پریز برق وصل کرد. بهتر است برای محافظت از پکیج خود یک محافظ برق نیز برای آن نصب کنید. این مورد شاید مبلغی را به هزینه نصب پکیج و رادیاتور اضافه کند، اما کاملا ارزشش را دارد.
 • مرحله بعد نصب پکیج بوتان و برندهای دیگر، باز کردن شیر‌های ورودی آب پکیج است. شیر آب ورودی باید باز شود تا درجه فشار بار داخل منبع که با گیج اندازه‌گیری فشار روی پکیج نشان داده می‌شود، به 1.5 برسد. بهترین درجه بین 1.5 تا 2 است.
 • حال باید پکیج را روی حالت زمستانی گذاشت تا آب به داخل شوفاژ‌ها برود. پس از ورود آب به داخل شوفاژ‌ها، تمامی شوفاژ‌ها باشد هواگیری شوند. در زمان هواگیری باید فشار آب داخل پکیج بین 1.5 تا 2 نگه داشته شود. هواگیری شوفاژ خرابی و تعمیر شوفاژ را به تاخیر می‌اندازد.
 • بعد از تست کامل و تمام شدن هواگیری، کار نصب پکیج بوتان، ایران رادیاتور و ... به پایان رسیده و می‌توانید با پکیج آب گرم مصرفی خود را تامین کنید. در زمستان نیز تمامی بخش‌های خانه شما گرمایی یکسان خواهد داشت.

 

راهنمای همیشه ی شما مشتریان عزیز گروه خدماتی بوتانو  

گروه خدماتی بوتانو ، با بهره مندی از کارشناسان مجرب آماده ارائه مشاوره رایگان جهت خرید مناسب ترین محصول متناسب با شرائط محل نصب و نیز پائین ترین قیمت بازار می باشد. همچنین پس از انتخاب و خرید پكيج (شوفاژ) ديواري مورد نظر، عملیات اجرایی نصب توسط تکنسین های مجرب گروه خدماتی بوتانو که مورد تائید شرکت بوتان می باشند در اسرع وقت صورت خواهد گرفت. در صورت نیاز به تعمیر پكيج (شوفاژ) ديواري، خدمات پس از فروش شرکت بوتان توسط عوامل فنی گروه خدماتی بوتانو با بهترین کیفیت ارائه خواهد گردید.

ارائه مشاوره رایگان فنی، فروش با پایین ترین قیمت بازار و نصب سریع و تعمیر با بهترین کیفیت ممکن به مشتریان عزیز و کسب رضایت شما، آرمان گروه خدماتی بوتانو می باشد.

منتظر تماس و آشنایی با شما هستیم!

 

دیدگا ها
ثبت دیدگاه
تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است !!

دیدگاه شما

captcha
ارسال دیدگاه

آخرین اخبار و مقالات

علت روشن نشدن مشعل و شمعک پکیج بوتان چیست؟
علت روشن نشدن مشعل و شمعک پکیج بوتان چیست؟ ...
5 علت انفجاری روشن شدن پکیج چیست؟
علت انفجاری روشن شدن پکیج چیست و چه خطراتی دارد؟ ...
آبگرمکن برقی چیست؟
...
آیا می دانید نشانه های ایراد در عملکرد پکیج دیواری کدامند؟
آیا می دانید نشانه های ایراد در عملکرد پکیج دیواری کدامند؟ ...

محصولات تخفیف دار

parma 24 rsi digital
 • پارما 24 فن دار دیجیتال
۱۸/۶۳۰/۰۰۰ تومان ۱۶/۱۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
رادیاتور پره ای il primo (ایل پریمو)
 • رادیاتور پره ای il primo (ایل پریمو)
۳۸۱/۰۰۰ تومان ۳۵۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
perla pro 32rsi
 • پرلا پرو 32 فن دار
۲۴/۷۰۰/۰۰۰ تومان ۲۱/۳۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
Bita 22 s
 • بی تا 22 فن دار
۱۳/۹۹۰/۰۰۰ تومان ۱۲/۰۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
Bita 26 s
 • قیمت پکیج بی تا 26 هزار بوتان
۱۵/۰۰۰/۰۰۰ تومان ۱۳/۰۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
Bita 24 s
 • بی تا 24 فن دار
۱۴/۴۴۰/۰۰۰ تومان ۱۲/۵۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
perla pro24rsi
 • پرلا پرو 24 فن دار
۲۱/۵۷۰/۰۰۰ تومان ۱۸/۶۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
B3115
 • آبگرمکن های کم فشار B3115
۶/۲۸۰/۰۰۰ تومان ۵/۸۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
parma 26 rsi digital
 • پارما 26 فن دار دیجیتال
۱۹/۳۴۰/۰۰۰ تومان ۱۶/۸۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
کیت نصب پکیج
 • کیت نصب پکیج
۱/۲۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
تلگرام اینستاگرام آپارات