پشتیبانی آنلاین

contact
zarbdar

لیست قیمت آبگرمکن دیواری بوتان 1402 + مشخصات فنی آبگرمکن دیواری بوتان

خانه ← لیست قیمت ها ← لیست قیمت قیمت آبگرمکن دیواری بوتان

لیست قیمت قیمت آبگرمکن دیواری بوتان

عنوان محصول قیمت مصرف کننده ( تومان ) قیمت با تخفیف ( تومان ) پایان اعتبار
آبگرمکن شمعک دائم B۳۱۱۲ ناموجود ۱۴۰۳/۰۲/۱۰
آبگرمکن شمعک دائم B۳۱۱۵ ۵/۷۰۰/۰۰۰ ۵/۵۰۰/۰۰۰ ۱۴۰۳/۰۲/۱۰
آبگرمکن شمعک دائم B۳۱۱۸ توقف تولید ۱۴۰۳/۰۲/۱۰
آبگرمکن آیونایز بدون شمعک B۳۲۱۲I ناموجود ۱۴۰۳/۰۲/۱۰
آبگرمکن آیونایز بدون شمعک B۳۲۱۵I ۵/۵۸۱/۰۰۰ ۱۴۰۳/۰۲/۱۰
آبگرمکن آیونایز بدون شمعک B۳۲۱۸I توقف تولید ۱۴۰۳/۰۲/۱۰
آبگرمکن آیونایز فن‌دار B۳۳۱۵if توقف تولید ۱۴۰۳/۰۲/۱۰
آبگرمکن آیونایز فن‌دار B۳۳۱۸if توقف تولید ۱۴۰۳/۰۲/۱۰
آبگرمکن شمعک دائم B۴۱۰۸ توقف توليد ۱۴۰۳/۰۲/۱۰
آبگرمکن آیونایز بدون شمعک B۴۲۰۸I ناموجود ۱۴۰۳/۰۲/۱۰
آبگرمکن محفظه احتراق بسته B۵۴۱۸rs ۷/۹۴۵/۳۰۰ ۱۴۰۳/۰۲/۱۰
دودکش دوجداره مخصوص مدل‌های روم‌سیلد (محفظه احتراق بسته) ۶۹۰/۰۰۰ ۱۴۰۳/۰۲/۱۰
پکیج شوفاژ دیوری بوش WBN۶۰۰۰-۲۴C RN تماس بگيريد ۱۴۰۳/۰۲/۱۰
پکیج شوفاژ دیواری بوش WBN۶۰۰۰-۲۸C RN تماس بگيريد ۱۴۰۳/۰۲/۱۰
پکیج شوفاژ دیواری بوش WBN۶۰۰۰- ۳۵C RN تماس بگيريد ۱۴۰۳/۰۲/۱۰
آبگرمکن شمعک دائم توربو ۴۱۱۵ ۴/۹۵۷/۳۰۰ ۱۴۰۳/۰۲/۱۰
آبگرمکن آیونایز توربو ۴۲۱۵ ۵/۶۱۶/۸۰۰ ۱۴۰۳/۰۲/۱۰
آبگرمکن شمعک دائم توربو ۴۱۱۸ ۵/۶۱۹/۵۷۰ ۱۴۰۳/۰۲/۱۰
آبگرمکن آیونایز توربو ۴۲۱۸ ۶/۲۱۰/۷۱۰ ۱۴۰۳/۰۲/۱۰
آبگرمکن آیونایز فن دار ۴۳۱۸ B ۷/۰۴۹/۱۳۰ ۱۴۰۳/۰۲/۱۰
کولر گازی ۳۰ هزار بوتان ناموجود ۱۴۰۳/۰۲/۰۱
کولر گازی ۲۴ هزار بوتان ناموجود ۱۴۰۳/۰۲/۰۱
کولر گازی ۱۸ هزار بوتان ناموجود ۱۴۰۳/۰۲/۱۰
کولر گازی ۱۲ هزار بوتان ناموجود ۱۴۰۳/۰۲/۱۰
B4318if Turbo
 • آبگرمکن فن دار توربو B4318if Turbo
۷/۰۴۹/۱۳۰ تومان
ناموجود
B4218
 • آبگرمکن آیونایز توربو 4218
۶/۲۱۰/۷۱۰ تومان
ناموجود
B4118
 • آبگرمکن شمعک دائم توربو 4118
۵/۶۱۹/۵۷۰ تومان
ناموجود
B4215i
 • آبگرمکن آیونایز توربو 4215
۵/۶۱۶/۸۰۰ تومان
ناموجود
B4115
 • آبگرمکن شمعک دائم توربو 4115
۴/۹۵۷/۳۰۰ تومان
ناموجود
B4208i
 • آبگرمکن های کم فشار B4208i
B3112
 • آبگرمکن های کم فشار B3112
B5518rs
 • آبگرمکن های کم فشار B5518rs

با توجه به سختی بالای آب در مناطق مختلف، سیستم ها و دستگاه هایی که با آب کار می کنند در جداره های مدار رسوب ایجاد می شود و به ویژه سیستم هایی که آب را گرم میکنند بیشتر آسیب می بینندو پس از مدتی کارایی گرمایش آنها کم می شود. در سیستم موتورخانه این مشکلات مربوط به رسوب دیرتر مشخص می شود که دلیل آن بزرگی ابعاد و بزرگتر بودن لوله ها می باشد.

ولی در آبگرمکن بوتان و پکیج دیواری به دلیل کوچکتر بودن مبدل های پکیج دیواری ، اجزا و لوله ها استفاده شده در پکیج دیواری اشکالات زودتر آشکار شده و باعث کاهش کارایی پکیج ها(قیمت شوفاژ دیواری بوتان) و ایجاد هزینه های اضافه از جمله تعویض مبدل پکیج دیواری بدلیل سوراخ شدن و یا اسید شویی مبدل در جهت رفع رسوبات می شود.به همین دلیل می توان برای کارکرد بهتر پکیج دیواری و آبگرمکن و… از سختی گیرهای مناسب در ورودی آن استفاده کرد.

 

سوالات متداول

 

قیمت آبگرمکن بوتان در نمایندگی چقدر است؟

تمامی قیمت های آبگرمکن بوتان در سایت به روز هستند. شما میتوانید برای اطمینان خاطر بیشتر با شماره های ۰۲۱۶۶۱۲۱۳۵۰  و ۰۲۱۶۶۱۲۱۳۵۳  تماس بگیرید.


 

قیمت آبگرمکن دیواری بوتان در سایت بوتانو چقدر است؟

قیمت آبگرمکن دیواری بوتان با توجه به مدل های متنوع، متفاوت است. شما می توانید مدل مورد نظرتان را انتخاب کرده و قیمت نهایی را مشاهده نمایید.

 

آبگرمکن بوتان

همانطور که می دانید ما روزانه در زندگی خود از آب گرم برای شستن و شوی لباس ها، میوه ها، حمام و پخت و پز استفاده می کنیم. آبگرمکن بوتان یک دستگاهی است که آب گرم مصرفی خانه، شرکت و یا محل کار شما را تولید می کند. اینکه یک آبگرمکن چطور کار کند به نوع آبگرمکن و نحوه کارش بستگی دارد.

 

آبگرمکن دیواری

آبگرمکن دیواری یا بدون مخزن، وسیله‌ای برای گرم کردن آب در تمامی نقاط خانه است. این آبگرمکن‌ها از هیچ‌گونه مخزنی برای نگهداری آب برخوردار نیستند و فقط در وقت نیاز مصرف کننده فرایند گرم کردن آب را آغاز می‌کنند.

نحوه عملکرد آبگرمکن دیواری بوتان به این شکل است: در نخستین مرحله همزمان با باز شدن شیر آب، آب به سرعت به درون لوله‌های فلزی یا کویل داخل دستگاه نفوذ می‌کند. بعد از آن دمای آب توسط شعله‌هایی که در زیر لوله‌های فلزی تعبیه شده‌اند بالا می‌رود. بد نیست بدانید در بعضی مدل‌ها هم آب از طریق انرژی الکتریکی گرم می‌شود.

 

آبگرمکن دیواری

 

انواع مختلف آبگرمکن بوتان

به صورت کلی این دستگاه به دو دسته طبقه بندی می شود که هر دسته هم انواع خاص خود را دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم:

 1. آبگرمکن های نوع مستقیم: این دسته خود به چند نوع دیگر تقسیم بندی می شود که شامل: نفتی، گازی و الکتریکی هستند. در نوع مستقیم از هر مدلی که باشد منبع انرژی دستگاه داخل آن تعبیه شده است.
 2. آبگرمکن های نوع غیر مستقیم: این دسته ها به مدل های مختلف دو جداره، خورشیدی، کویلی طبقه بندی می شوند. در این نوع آبگرمکن ها منبعی که انرژی تولید می کند در داخل دستگاه نبوده و مثلا مانند موتور خانه در فضای موتور خانه قرار می گیرد.

 

انواع مدل های آبگرمکن دیواری بوتان

پرفروش ترین مدل آبگرمکن دیواری بوتان را می‌توان در چهار گروه زیر دسته‌بندی کرد:

 1. شمعک دار
 2. بدون شمعک(آیونایز)
 3. فن دار
 4. محفظه احتراق بسته

 

آبگرمکن دیواری بوتان مدل بدون شمعک(آیونایز)

شرکت نمایندگی بوتان از اولین عرضه‌کنندگان آبگرمکن دیواری با سیستم هوشمند آیونایز(جرقه زن خودکار) می‌باشد. در آبگرمکن دیواری بدون شمعک بوتان، شمعک دائمی حذف شده و برای روشن شدن دستگاه از سیستم جرقه زن هوشمند آیونایز استفاده می‌شود.

نحوه عمل این آبگرمکن به گونه‌ای است که در حالت آماده به کار خاموش بوده و با باز شدن شیر آبگرم، سیستم جرقه زن آیونایز، مشعل را روشن نموده و آبگرم تامین می‌شود. این مدل از آبگرمکن‌های بوتان محفظه احتراق باز می‌باشند و در سایزهای ۸ ، ۱۲ ، ۱۴ ، ۱۵ و ۱۸ تولید می‌شوند.

آبگرمکن‌های آیونایز بوتان دارای بالاترین رده انرژی در بین تمام آبگرمکن‌های دیواری هستند. فقدان شمعک دائم روشن در این مدل آبگرمکن دیواری موجب صرفه‌جویی بیشتر در مصرف گاز نسبت به مدل‌های شمعک دائم می‌شود و حدود ۱۷% صرفه جویی در مصرف گاز صورت می‌پذیرد. در مدل‌های آیونایز، لوله‌های مبدل آبگرمکن بسیار کمتر و دیرتر رسوب گرفته و عمر دستگاه طولانی‌تر و هزینه‌های نگهداری آن نیز کمتر است.

 

آبگرمکن دیواری بوتان مدل بدون شمعک(آیونایز)

 

آبگرمکن بوتان مدل فن دار 

آبگرمکن دیواری بوتان فن دار بوتان مجهز به فن تخلیه محصولات احتراق بوده و برای نصب در محل‌هایی که فاقد دودکش مناسب جهت خروج آلاینده‌ها است طراحی شده‌اند، به این ترتیب استفاده از این آبگرمکن، امکان تامین آب گرم مطلوب را به صورت ایمن و با کمترین تغییر در ساختمان فراهم می‌سازد.

این مدل همچنین مجهز به سیستم آیونایز بوده که موجب صرفه جویی در مصرف گاز، کاهش هزینه‌های تعمیر و افزایش طول عمر دستگاه می‌شود. در این مدل آبگرمکن دیواری شرایط تامین هوای مورد نیاز برای احتراق مشابه آبگرمکن‌های محفظه احتراق باز می‌باشد. آبگرمکن فن دار بوتان در سایزهای ۱۵ و ۱۸ لیتری تولید می‌شوند.

 

آبگرمکن بوتان مدل محفظه احتراق بسته

شرکت بوتان همچنین موفق شده است اولین آبگرمکن دیواری محفظه احتراق بسته را در ایران عرضه نماید. آبگرمکن محفظه احتراق بسته بوتان امکان نصب در شرایط متنوعی را با کمترین محدودیت دارا می‌باشد و به دلیل برخورداری از سیستم کنترل هوشمند، موجب صرفه‌جویی در مصرف گاز، کاهش هزینه‌های تعمیر و افزایش طول عمر دستگاه می‌شود.

آبگرمکن محفظه احتراق بسته بوتان، اکسیژن مورد نیاز را از فضای آزاد تامین نموده و آلاینده‌های حاصل از احتراق را نیز توسط فن به محیط خارج از ساختمان هدایت می‌کند از این رو مشروط به هدایت دودکش دو جداره به فضای آزاد، هیچ محدودیتی از قبیل کوچک بودن فضای محل نصب در استفاده از این مدل وجود نداشته و آب گرم مورد نیاز به صورت ایمن فراهم می‌کند.

 

انواع آبگرمکن بر اساس نوع سوخت

ضوابط نصب آبگرمکن دیواری براساس منبعی که برای گرم کردن آب استفاده می‌کنند، به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. یکی از این تقسیم بندی‌ها، براساس نوع سوخت مصرفی آبگرمکن است. در ادامه به معرفی انواع آبگرمکن بر اساس نوع سوخت پرداخته و توضیحاتی در مورد هریک می‌دهیم.

 •  آبگرمکن‌های زغالی
 •  آبگرمکن‌های نفتی
 •  آبگرمکن‌های گازی
 •  آبگرمکن‌های خورشیدی
 •  آبگرمکن‌های برقی

 

انواع آبگرمکن براساس منبع انرژی

همانطور که اشاره کردیم، آبگرمکن‌ها می‌توانند به انواع مختلفی تقسیم شوند. یکی از این تقسیم بندی‌ها، براساس منبع انرژی بوده که آبگرمکن‌ها را در دو گروه مستقیم و غیر مستقیم می‌اندازد.

در دسته‌بندی مستقیم منبع انرژی‌ها، در داخل خود دستگاه قرار گرفته است. آبگرمکن‌های نفتی، گازی، الکترونیکی و زغالی در گروه نوع مستقیم قرار دارند. در نوع غیرمستقیم، منبع انرژی خارج از دستگاه و در جایی مانند موتورخانه قرار داده می‌شوند. آبگرمکن خورشیدی و دوجداره از انواع این گروه هستند.

 

راهنمای انتخاب آبگرمکن دیواری بوتان

۱-متراژ واحد:

شاید در مرحله اول به نظر بیاید که متراژ واحد شما ارتباطی به نوع آبگرمکن انتخابی شما ندارد اما باید بدانید که نصب آبگرمکن دیواری محفظه احتراق باز که بیشتر آبگرمکن دیواری بوتان را شامل می شود طبق مبحث 17 مقرارت ساختما در متراژ های زیر 60 متر ممنوع می باشد. پس اگر متراژ واحدشما کمتر از 60 متر مربع می باشدتنها می توانید از آبگرمکن دیواری محفظه احتراق بسته استفاده نمایید.

 

راهنمای انتخاب آبگرمکن دیواری بوتان

 

۲- طبقه واحد:

مورد بعدی که در انتخاب بهترین آبگرمکن دیواری در ایران تاثیر گذار است طبقه وقوع ساختمان است ، اگر واحد شما در طبقه آخرساختمان واقع شده است به علت ارتفاع کم دودکش شما ( ارتفاع کمتراز 4 متر) باید حتما از آبگرمکن های فن داراستفاده نمایید. آبگرمکن دیواری فن دار به علت فنی که دارددرمکانهایی که دودکش مکش مناسبی ندارد کمک به خروج محصولات احتراق می نماید.

۳- نوع دودکش واحد:

اگر در واحد شما دودکش رو کار می باشد یا به عبارتی دیگراز پنجره  یا دیواربه سمت بیرون خارج شده است به دلیل اینکه این نوع دودکش مکشی نخواهدداشت حتما باید از آبگرمکن دیواری بوتان فن دار استفاده نمایید.

 

تفاوت آبگرمکن دیواری و پکیج دیواری

 

استفاده در شرایط مختلف

پکیج های دیواری و آبگرمکن های دیواری هر دو فضای کمی را اشغال می کنند که شما می توانید آن ها را در آشپزخانه نصب کنید که بسیار منساب برای محیط های کوچک می باشد اما باید توجه کنید که استفاده از پکیج در محیط های کمتر از 60 متر ممنوع می باشد و شما باید در چنین محیط های از آبگرمکن استفاده کنید.

یکی از بزرگترین مشکلات، سرد شدن آب به صورت ناگهانی می باشد که در آبگرمکن های بدون مخزن به دلایل مختلف به خصوص در فصل زمستان رخ می دهد که این مشکل کمتر در پکیج های دیواری رخ می دهد.

پکیج های دیواری به دلیل اینکه از برق استفاده می کنند در مناطقی که قطعی برق به صورت مکرر وجود دارد استفاده از پکیج گزینه مناسبی نمی باشد و شما باید از آبگرمکن استفاده کنید که سبب سرد شدن آب مصرفی شما نشود.

 

قیمت ابگرمکن دیواری

پکیج ها قیمت بالا تری نسبت به آبگرمکن دارند اما شما با خرید پکیج نیاز شما از خرید بخاری ، آبگرمکن برطرف می سازد که به این معنی می باشد شما با یک تیر دو نشان زده اید و دیگر نیازی نیست شما هزینه های اضافی پرداخت کنید.

 

آلودگی محیطی

هر دو وسیله گرمایشی باعث می شود هوای محیط شما خشک شود و یا در اصطلاح هوای خانه شما سنگین شود که در این شرایط تنفس برای کودکان و سالمندان سخت می شود و مشکلات تنفسی برای آن ها به وجود می آورد.

 

فرسودگی و نگهداری و سرویس

این وسایل گرمایشی به دلیل اینکه از آب برای گرم کردن استفاده می کنند به دلیل وجود املاح موجود در آب باعث رسوب گذاری می شود و همچنین به دلیل اینکه از قطعات پیچیده ای در آن ها استفاده شده است به خصوص پکیج ها که طبق استاندارد های روز اروپا می باشد نیاز دارد به صورت دوره ای آن ها را سرویس کنید.

 

فرسودگی و نگهداری و سرویس

 

معایب آبگرمکن دیواری

 

قیمت بالای خرید و نصب آبگرمکن دیواری

یکی از بزرگ‌ترین معایب آبگرمکن ها دیواری هزینه بالای دستگاه و نصب آن هست. یک آبگرمکن دیواری می‌تواند تا سه برابر یک آبگرمکن سنتی قیمت داشته باشد. اغلب لازم است قبل از نصب آن تغییراتی در سیستم سیم‌کشی و لوله‌کشی خانه ایجاد شود که این خود هزینه‌های بیش‌تری را تحمیل می‌کند.

 

صرف زمان طولانی‌تر جهت گرم کردن آب

یکی دیگر از معایب آبگرمکن دیواری این است که زمان بیش‌تر را صرف گرم کردن آب می‌کنند. آبگرمکن های سنتی آب گرم را از قبل آماده دارند و بلافاصله بعد از باز کردن شیر آب می‌توانید آب گرم را دریافت کنید، درحالی‌که هنگام استفاده از آبگرمکن دیواری جریان آب در ابتدا سرد است و بعد از چند ثانیه گرم می‌شود.

 

نداشتن آب گرم در صورت قطعی برق

هنگامی‌که طوفان می‌آید و برق خانه شما قطع می‌شود، جریان آب گرم خانه هم با آن قطع می‌شود. آبگرمکن های دیواری در دو مدل گازی و برقی عرضه می‌شوند، اما حتی اگر آبگرمکن شما از نوع گازی باشد سیستم آن برای کار کردن به برق احتیاج دارد. آبگرمکن های سنتی در عوض به علت داشتن مخزن آب گرم می‌توانند تا مدتی بعد از قطع شدن برق نیز آب گرم را برای استفاده در خانه فراهم کنند.

 

بالا و پایین شدن دما موقع استفاده هم‌زمان از آب گرم

بسته به قدرت و اندازه آبگرمکن دیواری بوتان هنگامی‌که از چندین خروجی به‌طور هم‌زمان آب مصرف می‌شود، ممکن است دمای آب دچار نوسان شود. اغلب آبگرمکن های دیواری این توانایی را ندارند که برای موقعیتی مثل هم‌زمان باز بودن دوش آب گرم و کار کردن ماشین لباسشویی و ظرف‌شویی جریان آب گرم پیوسته تولید کنند. بنابراین این مهم است که پیش از خرید آبگرمکن میزان مصرف آب گرم خود را در نظر بگیرید و با متخصصان فروش در این زمینه مشورت کنید.

 

قیمت آبگرمکن بوتان

برای اطلاع از قیمت آبگرمکن بوتان ب وبسایت بوتانو مراجعه کنید و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

تلگرام اینستاگرام آپارات