پشتیبانی آنلاین

contact
zarbdar

خانه ← مجله خبری ← اخبار و مقالات ← راهنمای انتخاب بهترین نوع حوله خشک کن
راهنمای انتخاب بهترین نوع حوله خشک کن

محصولات تخفیف دار

B3115
۶/۲۸۰/۰۰۰ تومان ۵/۸۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
parma 24 rsi digital
۱۸/۶۳۰/۰۰۰ تومان ۱۶/۱۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
Bita 26 s
۱۵/۰۰۰/۰۰۰ تومان ۱۳/۰۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
رادیاتور پره ای il primo (ایل پریمو)
۳۸۱/۰۰۰ تومان ۳۵۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
Bita 24 s
۱۴/۴۴۰/۰۰۰ تومان ۱۲/۵۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
Bita 22 s
۱۳/۹۹۰/۰۰۰ تومان ۱۲/۰۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
parma 26 rsi digital
۱۹/۳۴۰/۰۰۰ تومان ۱۶/۸۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
perla pro 32rsi
۲۴/۷۰۰/۰۰۰ تومان ۲۱/۳۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
perla pro24rsi
۲۱/۵۷۰/۰۰۰ تومان ۱۸/۶۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
کیت نصب پکیج
۱/۲۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول

راهنمای انتخاب بهترین نوع حوله خشک کن

دسته بندی : اخبار و مقالات

توضیحات

حوله خشک کن بوتان به عنوان وسیله ای به شمار می رود که به عنوان گرمایشی بسیار کاربردی است و حالتی نردبانی شکل دارد و در حمام نصب می شود. این وسیله از طریق لوله کشی به پکیج متصل است که همین امر منجر به آن شده که  آب گرم در آن گردش پیدا کند و بتواند حوله و لباس های شما را به خوبی خشک کند.

 

حوله خشک‌کن چیست؟

در واقع نوعی رادیاتور زیبا و مجلسی می‌باشد که علاوه بر خشک کردن و گرم نگهداشتن حوله شما به منظور گرم کردن فضای سرویس بهداشتی هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. این وسیله معمولا بر روی دیوار نصب شده و فضای زیادی را اشغال نمی‌کند.

نصب این وسیله بسیار ساده است و شما بدون نیاز به کمک شخص خاصی به راحتی می‌توانید آن را در سرویس بهداشتی منزل خود نصب کنید. طریقه استفاده از این وسیله تفاوت چندانی با یک رادیاتور معمولی ندارد، زیرا نیاز به یک سیستم گرمایش مرکزی مثل پکیج یا موتور خانه دارد و به وسیله آب داغ فضا را گرم کرده و رطوبت را جذب می‌کند.

 

برای خرید حوله خشك كن 10 لول بوتان اینجا کلیک کنید

 

عملکرد حوله خشک کن

کارکرد حوله خشک کن درست مانند به کارکرد رادیاتور می باشد و به همان طریقی که رادیاتور می تواند از طریق گردش آب گرم محیط خانه را گرم کند، حوله خشک کن نیز می تواند منجر شود که لباس ها و حوله شما خشک شوند و به راحتی بتوانید در فصل هایی مانند زمستان آن ها را خشک نمایید. به طور کلی حوله خشک کن ها در سه دسته مختلف قرار می گیرند که عبارت اند از :

حوله خشک کن هیدرولیک: اغلب این حوله خشک کن ها در سیستم های سنتی می توان از طریق آب یا در آخرین نسل یک مایع رسانا از مواد عبور نمود . این نوع مواد بستگی به ورود و خروج مایعی دارد که توسط یک دیگ بخار یا پمپ حرارتی گرم می گردد.

حوله خشک کن الکترولیک: ریل حوله گرم شونده با روغن با مقاومت یکپارچه متصل به شبکه اصلی. در این مورد، مواد مستقل از سیستم گرمایش در خانه است و فقط به شبکه برق متصل است. مجهز به دریچه اتوماتیک است که مقاومت را تنها زمانی که به دمای خاصی می رسید فعال می کند.

حوله خشک کن هیبرید: سیستم هایی از این نوع با هم ترکیب می شوند و بنابراین حوله خشک کن با همان مایع سیستم خانگی عبور می کند، اما در عین حال مقاومتی وارد می شود که در صورت عدم کارکرد سیستم برای گرم کردن حوله گرم استفاده می شود. مانند تمام مواد ترکیبی ، بازدهی کامل نه به عنوان گرمایش مایع و نه به عنوان گرمایش الکتریکی حاصل نمی شود.معمولاً بیشترین مصالح مورد استفاده در حوله خشک کن ها فولاد رنگ شده، فولاد ضد زنگ یا برنج کروم و آلومینیوم است.

 

tmyr-swrakh-hwlh-khshk-kn

 

برای حوله خشک کن 14 لول اینجا کلیک کنید

 

کاربرد حوله خشک کن برقی

حوله خشک کن برای فضاهایی مفید می باشد که از سیستم لوله کشی برخوردار نباشد. این حوله خشک کن‌ ها دارای  مزایای خاص خود می باشند . اول از همه این است جای بسیار کمی را اشغال می نمایند و دوم اینکه مصرف برق آن بسیار بسیار پایین می باشد . از این رادیاتور حوله خشک کن بوتان در هتل‌ها، باشگاه‌ ها، آشپزخانه و… بیشتر بهره برداری می گردد.

 

 • هتل ها
 • استخر های عمومی
 • استخرهای خصوصی
 • دکوراسیون حمام و دستشویی
 • دکوراسیون آشپزخانه
 • باشگاه ها

و  تنوع کاربردی آن به خصوص در هتل ها و استخرهای عمومی  بهترین نوع انتخاب  می باشد و قیمت حوله خشک کن برقی صرفه اقتصادی بیشتری برای این مراکز به همراه دارد.

 

راهنمای انتخاب بهترین نوع حوله خشک کن برقی

جنس بدنه :

برای بازدهی بهتر بدنه باید توجه بیشتری به جنس بدنه آن داشت. جنس بدنه ممکن است آلومینیومی، استیل و  فولادی باشد،  ولی لازم است با توجه به کاربردتان به جنسی که می خرید، دقت شود ، البته انتخاب جنس، به فضایی که می خواهید استفاده کنید هم ارتباط خواهد داشت.  اگر در فضای آشپزخانه نصب شود قطعا باید جنسی باشد که از رطوبت هوا جلوگیری کند و قطعا قیمت حوله خشک کن برقی با انتخاب جنس بدنه آن متفاوت است.

 

2.ابعاد :

یکی از نکات مهمی که هنگام خرید حوله خشک کن برقی می بایست به آن دقت شود ، ابعاد آن می باشد . ابعاد حوله خشک کن،  60*50 – 80*50 – 100*50 است و این انتخاب، بستگی به میزان فضای شما و تعداد اعضای خانواده دارد. از مزایای رادیاتور بلندتر این است که هر چه تعداد پره های آن بیشتری باشد، قدرت حرارتی بیشتری دارد و این مورد هم در زمان  خرید در قیمت انواع حوله خشک کن برقی تاثیر دارد.

 

ارتفاع رادیاتور:

بهتر است تا  در فرآیند خرید خود حتما به میزان بلندی یا همان ارتفاع و تعداد پره های تعبیه شده بر روی یک رادیاتور حوله خشک کن نیز دقت نمایید. یادتان باشد هر چه یک رادیاتور بلند تر باشد، قطعا تعداد پره ها و قدرت حرارتی آن نیز افزایش می یابد.

 

رنگ اولیه و پوشش:

با توجه به کارایی هر دو مدل از رادیاتورهای حوله خشک کن آبی و برقی، لازم است همواره توجه بالایی  به کیفیت رنگ اولیه و همچنین رنگ روکش یا همان رنگ پوششی در محصول انتخابی خود داشته باشید  تا هم بتوانید در مدت زمان بیشتری از رادیاتور مد نظرتان بهره برداری نموده  و هم سبب زنگ ضدگی دیر آن گردید.

 

قابلیت تنظیم دما:

قابلیت تنظیم دما در حقیقت همان شیر کنترل کننده جریان آب در مدل های آبی می باشد  که البته سیستم همانندی نیز دارد   و از این قابلیت امروزه بر روی مدل های برقی نصب و پیاده سازی می شود .

با توجه به این قابلیت شما می توانید به سادگی هرچه تمام تر دمای محیط مورد نظر خود را با استفاده از این کنترلرها تعیین نمایید و از هدر رفتن انرژی نیز تا حد قابل توجهی پیشگیری به عمل آورید.

 

hwlh-khshk-kn-3

 

برای خرید حوله خشک کن 19 لول اینجا کلیک کنید

انواع حوله خشک کن:

 

رادیاتوری:

حوله خشک کن رادیاتوری همانطور که می دانیم عملکردی مشابه سیستم گرمایشی شوفاژ دارد؛ شوفاژ برای گرم نگه داشتن به یک منبع آب نیاز دارد تا آب از طریق لوله ها در جریان باشد،و این جریان باعث شود که دمای محیط به حد مطلوب رسد؛پس برای حوله خشک کن رادیاتوری هم باید موتور خانه یا سیستم گرمایشی رادیاتور داشته باشیم در غیر این صورت این نوع حوله خشک کن برای ما فایده ای نخواهد داشت. شما می توانید برای خرید بهترین مارک حوله خشک کن به فروشگاه ما مراجعه نماید و از بهترین محصولات ما استفاده کنید.

 

حوله خشک کن برقی بوتان:

یکی از بهترین بهترین مارک حوله خشک کن ها؛ این دسته می باشند. این نوع حوله خشک کن ها، خود به 2دسته تقسیم می شوند:

 

دسته اول:

که با برق کار می کنند و جریان برق باعث گرم شدن می شود و هیچ مایع ای درون لوله ها جریان ندارد و جنس آن ها سیلیکونی است.

دسته دوم:

که در لوله های آن ،روغن یا آب در جریان است؛روش گرم کردن این نوع رادیاتور به این صورت است که یک سری رشته سیم ها داخل لوله ها قرار دارند و جریان برق باعث گرم شدن آن ها شده واین گرما باعث می شود آب درون لوله گرم شود و در اخر این گرما لوله های حوله خشک کن راگرم می کند؛اما باید توجه داشت چون دمای یکسانی در کل سیستم وجود ندارد،برخی نقاط گرم تر و برخی نقاط سرد تر خواهد بود.

 

دو منظوره:

یکی دیگر از بهترین مارک حوله خشک کن ها این دسته می باشند. همانطور ک اسم این نوع حوله خشک کن مشخص است به صورت دو منظوره(ترکیبی)کار می کند،یعنی هم می توان از جریان آب و هم از جریان برق برای گرم کردن این نوع استفاده کرد.در این نوع از حوله خشک کن حتی اگر سیستم گرمایشی شوفاژ هم نباشد می توان از دیگر قابلیت آن(جریان برق)برای گرم کردن کمک گرفت.

 

حوله خشک کن هیدرونیکی:

حوله خشک کن هیدرونیکی نوع دیگری از انتخاب بهترین نوع حوله خشک کن می باشد  که به سیستم پکیج اتصال می یابد   و با آب گرم کار می نماید  و قابلیت این را داشته که  به راحتی لباس های شما را خشک نماید. اگر برای گرمایش خانه خودتان از پکیج مصرف می کنید، این نوع حوله خشک کن بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. البته باید این نکته را در نظر بگیرید که برای این وسیله باید لوله کشی موردنیازش را داشته باشید.

اکثر خانه هایی که از ابتدا از پکیج استفاده کرده اند، لوله کشی مربوط به این وسیله را در حمام دارند و شما به راحتی می توانید با خرید و نصب حوله خشک کن، از امکاناتش استفاده کنید. ولی چنانچه از لوله کشی برخوردار نباشد ، نیاز است که لوله کش را خبر کنید تا برایتان این کار را انجام دهد و بتواند بستر نصب حوله خشک کن را برایتان فراهم کند.

 

بهترین دستگاه حوله خشک کن کدام است؟

اکنون نیاز است تا با فاکتورهای خرید بهترین دستگاه حوله خشک کن آشنا شوید.

ابتدا باید بررسی شود که منزل شما از چه  امکاناتی برخوردار است . اگر به رادیاتور مرکزی متصل است بهتر است هزینه نصب دستگاه متصل به رادیاتور مرکزی را تقبل کنید. چرا که هزینه تعمیر و نگهداری از آن در طول سالیان کمتر است و نصب آن در حمام بلامانع است.

اما اگر این قابلیت برای شما شدنی نمی باشد  می بایست  به مدل های دیگر برقی، هیدرونیک، مادون قرمز و دوگانه انتخاب مناسبی داشته باشید. در این زمان باید زیر نظر داشت  که دستگاه حوله خشک کن در کدام قسمت منزل نصب خواهد شد.

اگر قصد دارید آن را در حمام نصب کنید بهتر است دور مدل هایی که با برق کار می کند خط بکشید، مگر آنکه اطمینان داشته باشید  که به هیچ عنوان رطوبت به دستگاه انتقال نمی یابد.  دستگاه هیدرونیک با اینکه هزینه نصب بالایی دارد اما طول عمر بیشتری داشته و نصب آن در حمام هیچ خطری ندارد.

در صورتی که قصد دارید دستگاه حوله خشک را در دیگر قسمت های منزل نصب کنید دست شما در انتخاب مدل باز است. شما باید با توجه به بودجه مالی، ابعاد محیط و دلیل خرید دستگاه، بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

 

 

hwlh-khshk-kn-akwnwmyk-anadayz-mshky

 

برای خرید حوله خشک کن 7 لول بوتان اینجا کلیک کنید

 

نکات مهم در انتخاب و خرید حوله خشک کن

در این بخش از مقاله شما را با نکات مهم در انتخاب و خرید حوله خشک کن آشنا می کنیم .

 • ابعاد حوله خشک کن

از مهم ترین و اولین نکاتی که حتما در فرآیند خرید حوله خشک کن باید مورد توجه قرار گیرد ، ابعاد حوله خشک کن است . لذا حتما به میزان ارتفاع و تعداد پره ها و یا لوله های خشک کن تعبیه شده بر روی دستگاه رادیاتور حوله خشک کن توجه کنید تا از اتلاف انرژی جلوگیری کنید . در نظر داشته باشید که هر چه طول یک حوله خشک کن بلند تر باشد، قطعا قدرت حرارتی آن نیز بیشتر است .

 • جنس بدنه و پوشش

توجه به جنس متریال به کار رفته در ساخت دستگاه های حوله خشک کن بسیار مهم و حائز اهمیت است . در نظر داشته باشید که نرخ تبدیل انرژی به گرما برای هر یک از انواع حوله خشک کن های فولادی ، استیل ، آلومینیومی و… کاملا با یکدیگر متفاوت است ، بنابراین حتما به کیفیت رنگ اولیه و هم ‌چنین رنگ روکش یا همان رنگ پوششی حوله خشک کن مورد نظرتان توجه کنید و نوع رنگ خورده آن را تهیه کنید تا هم محصول خریداری شده طول عمر بالا تری داشته باشد و هم دیر تر دچار زنگ زدگی شود .

 • ظرفیت مورد نیاز

حوله خشک کن ها بر اساس اندازه فضای محیط ، دارای لوله و ابعاد متعددی می باشند که برای فضا های کوچک (کمتر از 5 متر مربع) معمولا برای گرمایش کافی محیط ، دستگاه رادیاتور حوله خشک کن 12 لوله کافی است . لذا با توجه به مساحت محیط ، ظرفیت مورد نیاز برای گرمایش فضای محیط توسط حوله خشک کن را خریداری فرمایید تا عمل گرمایش محیط به خوبی انجام شود و اتلاف انرژی صورت نگیرد .

 • گارانتی و خدمات پس از فروش

یکی دیگر از نکات مهم حین انتخاب و خرید هر محصول و به خصوص سیستم های گرمایشی مانند حوله خشک کن ها که باید به آن بسیار توجه شود ، کیفیت موارد اولیه تولید (ضمانت اصالت کالا) و گارانتی و دریافت خدمات پس از فروش آن می باشد .

 • قیمت حوله خشک کن

قیمت یکی از مهم ترین فاکتور هایی است که هنگام خرید هر کالایی برای مصرف کننده اهمیت دارد ؛ خرید حوله خشک کن هم از این قاعده مستثنی نیست و همواره تحت تاثیر قیمت قرار می گیرد . یک حوله خشک کن ایده آل باید در عین داشتن ابعاد و توان مناسب ، از دوام و ماندگاری و نیز قیمت مطلوبی برخوردار باشد . چون این وسیله یک ابزار مصرفی است و معمولا در قالب اوقات مورد استفاده قرار می گیرد ، خرید نمونه های بسیار ارزان و بی کیفیت آن توصیه نمی شود چون در صورت خرابی هزینه های شما را دو چندان می کند . چون قیمت یک حوله خشک کن تابع پارامتر هایی مانند اندازه و ابعاد، توان گرمایشی ، برند سازنده، جنس بدنه و… آن است ، افراد باید با توجه فضایی که در اختیار دارند و نیز نیاز واقعی خود کارآمد ترین مدل حوله خشک کن را انتخاب و خریداری کنند .

 • برند سازنده

خرید از یک برند معتبر و صاحب نام تا حد زیادی می تواند تضمین کننده کیفیت و برتری یک محصول باشد ؛ بنابراین اگر اطلاعات کافی در مورد نحوه عملکرد و نوع کارکرد درست حوله خشک کن ، شرایط گارانتی و… ندارید ، خرید از یک برند معتبر می تواند شما را از بررسی موارد فوق معاف کند .

 

نحوه خرید رادیاتور حوله خشک کن

در گذشته های دور رادیاتور مزایای حوله خشک کن بوتان در خانه های معمولی نقش یک کالای لوکس را بر عهده داشت  و کسانی که از این حوله خشک کن ها داشتند به آن ها قشر مرفه می گفتند ،کسانی که از حوله هایلوکس مونوگرام و لباس خواب های گران قیمت استفاده می کردند. شاید شما هم جزء این دسته از افراد باشید.

امروزه با کمک تکنولوژی مدرن رادیاتور حوله خشک کن ها از مواد بهتر و طراحی هوشمندانه تری درست شده اند و قیمت ارزان تری نسبت به گذشته دارد و هم چنین برای هر خانه ای تقریباً ضروری است . رادیاتورهای حوله خشک کن نقش مهمی  در گرمایش و خشک کردن سرویس های حمام فراهم می سازند.

 

دیدگا ها
ثبت دیدگاه
سارا تاریخ : ۱۴۰۲/۱۱/۰۹
سلام ،حوله خشک کن رو میشه برا خونه هایی ک کلا شوفاژ ندارن، داخل حمام نصب کرد؟ حموم رو خوب گرم میکنه؟
ادمین تاریخ : ۱۴۰۲/۱۱/۱۰

درود به شما

خیر امکانش نیست

دیدگاه شما

captcha
ارسال دیدگاه

آخرین اخبار و مقالات

علت روشن نشدن مشعل و شمعک پکیج بوتان چیست؟
علت روشن نشدن مشعل و شمعک پکیج بوتان چیست؟ ...
5 علت انفجاری روشن شدن پکیج چیست؟
علت انفجاری روشن شدن پکیج چیست و چه خطراتی دارد؟ ...
آبگرمکن برقی چیست؟
...
آیا می دانید نشانه های ایراد در عملکرد پکیج دیواری کدامند؟
آیا می دانید نشانه های ایراد در عملکرد پکیج دیواری کدامند؟ ...

محصولات تخفیف دار

B3115
 • آبگرمکن های کم فشار B3115
۶/۲۸۰/۰۰۰ تومان ۵/۸۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
parma 24 rsi digital
 • پارما 24 فن دار دیجیتال
۱۸/۶۳۰/۰۰۰ تومان ۱۶/۱۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
Bita 26 s
 • قیمت پکیج بی تا 26 هزار بوتان
۱۵/۰۰۰/۰۰۰ تومان ۱۳/۰۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
رادیاتور پره ای il primo (ایل پریمو)
 • رادیاتور پره ای il primo (ایل پریمو)
۳۸۱/۰۰۰ تومان ۳۵۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
Bita 24 s
 • بی تا 24 فن دار
۱۴/۴۴۰/۰۰۰ تومان ۱۲/۵۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
Bita 22 s
 • بی تا 22 فن دار
۱۳/۹۹۰/۰۰۰ تومان ۱۲/۰۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
parma 26 rsi digital
 • پارما 26 فن دار دیجیتال
۱۹/۳۴۰/۰۰۰ تومان ۱۶/۸۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
perla pro 32rsi
 • پرلا پرو 32 فن دار
۲۴/۷۰۰/۰۰۰ تومان ۲۱/۳۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
perla pro24rsi
 • پرلا پرو 24 فن دار
۲۱/۵۷۰/۰۰۰ تومان ۱۸/۶۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
کیت نصب پکیج
 • کیت نصب پکیج
۱/۲۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
تلگرام اینستاگرام آپارات