پشتیبانی آنلاین

contact
zarbdar

خانه ← مجله خبری ← اخبار و مقالات ← آبگرمکن دیواری بوتان
آبگرمکن دیواری بوتان

محصولات تخفیف دار

parma 24 rsi digital
۱۸/۶۳۰/۰۰۰ تومان ۱۶/۱۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
رادیاتور پره ای il primo (ایل پریمو)
۳۸۱/۰۰۰ تومان ۳۵۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
Bita 22 s
۱۳/۹۹۰/۰۰۰ تومان ۱۲/۰۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
perla pro 32rsi
۲۴/۷۰۰/۰۰۰ تومان ۲۱/۳۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
Bita 24 s
۱۴/۴۴۰/۰۰۰ تومان ۱۲/۵۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
کیت نصب پکیج
۱/۲۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
B3115
۶/۲۸۰/۰۰۰ تومان ۵/۸۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
parma 26 rsi digital
۱۹/۳۴۰/۰۰۰ تومان ۱۶/۸۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
Bita 26 s
۱۵/۰۰۰/۰۰۰ تومان ۱۳/۰۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
perla pro24rsi
۲۱/۵۷۰/۰۰۰ تومان ۱۸/۶۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول

آبگرمکن دیواری بوتان

دسته بندی : اخبار و مقالات

توضیحات

بطور کلی آبگرمکن دیواری بوتان دستگاهی است که آب گرم مورد نیاز خانه و ساختمان و حتی مکان های صنعتی را فراهم می کند. اینکه یک آبگرمکن چطور این کار را انجام می دهد به نوع آن و نحوه کارکردش بستگی دارد. مثلا اگر بخواهند آب گرم مورد نیاز شرکت های صنعتی را تولید کنند، باید نوع خاص این دستگاه که بخار فوق داغ تولید می کند، استفاده شود. نکته مهمی که در انتخاب این وسیله باید مد نظر قرار بگیرد، کاربرد آن در محل مربوطه و حجم آب گرمی است که باید تولید نماید.

 

آبگرمکن دیواری چیست؟

آبگرمکن دیواری که با نام آبگرمکن بوتان بدون مخزن هم شناخته می‌شود، وظیفه گرم کردن آبی که از طریق لوله‌های آب به خانه منتقل شده و مورداستفاده قرار می‌گیرد را بر عهده دارد. شیوه کار کردن این آبگرمکن ها به این صورت هست که آب سرد وارد آبگرمکن می‌شود و از کویل یا لوله‌های فلزی که داخل آبگرمکن قرار دارد عبور می‌کند.

دراین‌بین مشعل گازی که در زیر لوله‌ها قرار دارد، با گرمایی که شعله آن تولید می‌کند لوله‌ها را گرم کرده و درنتیجه دمای آب درون لوله‌ها نیز بالا می‌رود. در بعضی مدل‌ها هم کویل توسط انرژی الکتریکی داغ شده و آب را گرم می‌کند.

برخلاف آبگرمکن های سنتی که دارای مخزنی بزرگ برای نگهداری آب هستند، آب گرمکن های دیواری آب را در درون خود ذخیره نمی‌کنند بلکه بلافاصله بعدازآن که شیر آب را باز کردید آب جریان یافته از لوله‌ها را در همان لحظه گرم می‌کنند.

 

آبگرمکن دیواری چیست؟

 

انواع آبگرمکن :

آبگرمکن برقی دیواری:

حال که تا اینجای مقاله با موضوع آبگرمکن دیواری چیست آشنا شده اید بهتر است شما را با انوع آبگرمکن آشنا کنیم: نوع دیگر آبگرمکن ها، آبگرمکن های برقی هستند که به جای استفاده از سوخت برای گرم کردن آب، از برق استفاده می کنند. این نوع آبگرمکن از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نمی باشد زیرا باعث بالا رفتن قبض برق شما می شود.

 

آبگرمکن نفتی:

یکی از آبگرمکن های قدیمی، ابگرمکن های نفتی می باشد. این آبگرمکن ها آب را از طریق حرارت ناشی از نفت داغ می کنند.

 

آبگرمکن کویلی:

آبگرمکن های کویلی یک نوع آبگرمکن غیر مستقیم بوده است و دارای پمپ می باشد. این دستگاه به صورت اتوماتیک با رسیدن آب به دمای مورد نظر، پمپ را قطع می کند.

 

آبگرمکن کویلی

 

آبگرمکن گازی:

یکی دیگر از انواع آبگرمکن ها، آبگرمن های گازی می باشد. این نوع آبگرمکن ها با گاز کپسولی یا گاز شهری کار می کنند.

 

آبگرمکن دوجداره:

آبگرمکن های دوجداره، غیرمستقیم در گرم کردن آب تاثیر دارند، به این صورت که بیرون آن ها عایق شده است و از هدر رفتن گرما جلوگیری می کند.

 

آبگرمکن خورشیدی (آبگرمکن خورشیدی چیست):

همانطور که از نام این آبگرمکن ها مشخص است از خورشید برای گرم کردن آب استفاده می کنند. این آبگرمکن ها روی سقف خانه نصب شده و دارای یک صفحه صاف برای جذب نور و گرمای خورشید دارند.

 

آبگرمکن بدون مخزن:

آبگرمکن های بدون مخزن به دلیل نداشتن مخزن، از فضای کمتری را اشغال می کنند. این نوع آبگرمکن ها، آب گرم را به صورت آنی تولید می کنند و از طریق لوله کشی ها به محل مصرف می رسد. حال که با موضوع آبگرمکن دیواری چیست آشنا شده اید می توانید برای خرید آبگرمکن دیواری به سایت ایران بوتان مراجعه نماید.

 

آبگرمکن مخزنی:

آبگرمکن های مخزنی همانطور که از نامشان پیداست برای ذخیره آب مخزنی دارند. این نوع آبگرمکن یکی از رایج ترین آبگرمکن ها می باشد. این نوع آبگرمکن طول عمر خوبی دارد و یک نوع ارزان قیمت آبگرمکن در بازار می باشد.

 

آبگرمکن هیبریدی:

یکی از بروز ترین آبگرمکن ها، این نوع می باشند که برای گرم کردن آب، از دمای محیط استفاده می کنند. در ادامه مقاله آبگرمکن دیواری چیست با ما همراه باشید.

 

 

آبگرمکن نفتی چطور کار می کند؟

منبع تولید انرژی در این نوع نفت است. نفت بعد از اینکه از کاربراتور عبور کرد با کمک یک لوله هایی که به لوله های رابط معروف هستند به اجاق یا فضای احتراف منتقل خواهد شد و در فضای اجاق با استفاده از هوایی که از یک روزنه وارد اجاق می شود، نفت شروع به سوختن کرده و حرارت و انرژی تولید می کند. گرمایی که از سوختن نفت ایجاد می شود آب را گرم خواهد کرد و میزان سوختی که برای این کار لازم است توسط کاربراتور تعیین می شود. این نوع آبگرمکن دودکش داشته و گازهای ناشی از سوختن نفت باید از طریق دودکش خارج شوند.

 

آبگرمکن گازی چطور کار می کند؟

در این نوع دستگاه منبع سوخت و تولید انرژی گاز است و این گاز می تواند گاز شهری و یا کپسول باشد. مهمترین جز در آبگرمکن گازی ترموستات است که اگر درست کار نکند دما و فشار داخل دستگاه افزایش پیدا خواهد کرد و برای همین منظور یک شیر اطمینان داخل دستگاه تعبیه شده و در اثر بروز یک چنین مشکلی شیر اطمینان فشار را متعادل می کند. شیر پیلوت در آبگرمکن گازی باعث روشن ماندن شعله کوچک شده و اگر این شیر نباشد فضای داخل آبگرمکن با گاز پر می شود و احتمال انفجار داخل آن وجود خواهد داشت.

 

آبگرمکن گازی چطور کار می کند؟

 

آبگرمکن الکتریکی چطور کار می کند؟

در این مدل دستگاه آلودگی های ناشی از مصرف گاز و یا نفت وجود نداشته وبسیار تمیز کار می کنند. البته اگر قیمت برق را در نظر نگیریم بسیار مقرون به صرفه خواهند بود. در این دستگاه وقتی دما به اندازه تعیین شده رسید، ترموستات جریان برق را قطع خواهد کرد. در دستگاه مذکور کنترل دما بر عهده ترموستات است و اگر دما از حد معین شده و مناسب بالاتر برود، المنت خاموش شده و اگر دما پایین تر از میزان تعیین شده شود، المنت روشن می شود.

 

آبگرمکن دوجداره چطور کار می کند؟

در مدل دو جداره برای اینکه انرژی گرمایی به هدر نرود از عایق در جداره خارجی دستگاه استفاده می شود و این کار باعث حفظ انرژی و مقرون به صرفه شدن دستگاه خواهد شد.

 

آبگرمکن کویلی چطور کار می کند؟

در این مدل دستگاه وظیفه تنظیم دما بر عهده یک پمپ است. به این شکل که وقتی دمای آب به میزان مورد نظر رسید پمپ مذکور جریان آب را قطع می کند و اگر دوباره لازم شد دمای آب بالا برود اینبار ترموستات پمپ را فعال کرده و جریان آب دوباره برقرار می شود.

 

آبگرمکن خورشیدی چطور کار می کند؟

در این مدل آبگرمکن کلکتورهای حرارتی خورشیدی در دستگاه تعبیه شده است که این کلکتورها باید انرژی خورشید را جذب کنند. خود این کلکتورها به دو دسته متمرکز کننده و غیر متمرکز کننده طبقه بندی می شوند. در کلکتورهای غیر متمرکز کننده دو نوع کلکتور صفحه تخت و لوله خلاء وجود دارد که این کلکتورها آب گرم مورد نیاز برای فضاها را تامین می کنند.

کلکتورها صفحات فلزی دارند که این صفحات حاوی پوشش جاذب هستند. در زیر این صفحات لوله هایی وجود دارد که سیال مورد نظر در این لوله ها جریان داشته و در اثر تماس با این صفحات سیال داخل لوله ها گرم می شود.

 

تفاوت آبگرمکن دیواری بوتان و پکیج دیواری

استفاده در شرایط مختلف

پکیج های دیواری و پرفروش ترین مدل آبگرمکن دیواری بوتان هر دو فضای کمی را اشغال می کنند که شما می توانید آن ها را در آشپزخانه نصب کنید که بسیار منساب برای محیط های کوچک می باشد اما باید توجه کنید که استفاده از پکیج در محیط های کمتر از 60 متر ممنوع می باشد و شما باید در چنین محیط های از آبگرمکن استفاده کنید.

یکی از بزرگترین مشکلات، سرد شدن آب به صورت ناگهانی می باشد که در آبگرمکن های بدون مخزن به دلایل مختلف به خصوص در فصل زمستان رخ می دهد که این مشکل کمتر در پکیج های دیواری رخ می دهد.

پکیج های دیواری به دلیل اینکه از برق استفاده می کنند در مناطقی که قطعی برق به صورت مکرر وجود دارد استفاده از پکیج گزینه مناسبی نمی باشد و شما باید از آبگرمکن استفاده کنید که سبب سرد شدن آب مصرفی شما نشود.

 

تفاوت آبگرمکن دیواری بوتان و پکیج دیواری

 

قیمت

پکیج ها قیمت بالا تری نسبت به آبگرمکن دارند اما شما با خرید پکیج نیاز شما از خرید بخاری ، آبگرمکن برطرف می سازد که به این معنی می باشد شما با یک تیر دو نشان زده اید و دیگر نیازی نیست شما هزینه های اضافی پرداخت کنید.

 

آلودگی محیطی

هر دو وسیله گرمایشی باعث می شود هوای محیط شما خشک شود و یا در اصطلاح هوای خانه شما سنگین شود که در این شرایط تنفس برای کودکان و سالمندان سخت می شود و مشکلات تنفسی برای آن ها به وجود می آورد.

 

فرسودگی و نگهداری و سرویس

این وسایل گرمایشی به دلیل اینکه از آب برای گرم کردن استفاده می کنند به دلیل وجود املاح موجود در آب باعث رسوب گذاری می شود و همچنین به دلیل اینکه از قطعات پیچیده ای در آن ها استفاده شده است به خصوص پکیج ها که طبق استاندارد های روز اروپا می باشد نیاز دارد به صورت دوره ای آن ها را سرویس کنید.

 

مزایای آب گرمکن دیواری بوتان

صرفه‌جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه‌ها

مزیت اصلی آبگرمکن های دیواری این است که انرژی کمتری نسبت به آبگرمکن های مخزن دار مصرف می‌کنند و درنتیجه در طولانی‌مدت هزینه‌های مصرف انرژی را کاهش می‌دهند. گفته می‌شود که آبگرمکن های دیواری می‌توانند ۵۰% – ۸% نسبت به سایر آبگرمکن ها در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنند.

آبگرمکن های مخزنی لازم است به‌طور پیوسته انرژی زیادی را صرف گرم نگه‌داشتن منبع ۵۰ -۴۰ گالنی خود کنند تا آب گرم برای هر موقع که لازم شد آماده باشد. آبگرمکن های دیواری اما نیازی به ذخیره آب در منبع و گرم نگه‌داشتن آن ندارند و آب را در همان لحظه استفاده گرم می‌کنند.

 

استفاده از آب گرم بدون محدودیت

این سناریو را در نظر بگیرید: بعد از یک مسافرت طولانی خانوادگی به خانه برمی‌گردید و همه اعضای خانواده اعلام می‌کنند که به حمام احتیاج دارند. بعد از پنجمین حمام آب گرم تمام می‌شود و نفر آخر مجبور می‌شود با آب سرد حمام کند! بااین‌حال اگر یک آبگرمکن دیواری داشته باشید هیچ‌وقت در این وضعیت گیر نخواهید کرد. هر یک از مبدل آبگرمکن های دیواری حد مشخصی برای تولید جریان آب گرم دارند.

به این معنی که اگر مثلاً هم‌زمان تمام شیرهای آب خانه را باز کنید آبگرمکن احتمالاً قادر نخواهد بود آن حجم زیاد آب را گرم کند. اما تا جایی که حجم مصرف آب گرم از حد مشخصی بالاتر نرود این نوع آبگرمکن می‌تواند جریان ثابتی از آب گرم را برای مدتی نامحدود تولید نماید.

 

مزایای آب گرمکن دیواری بوتان

 

اشغال کردن فضای کمتر

اگر خانه شما فضای محدودی دارد، آبگرمکن دیواری می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. این نوع آبگرمکن روی دیوار نصب می‌شود و فضای بسیار کمتری را نسبت به آبگرمکن مخزن دار اشغال می‌کند.

برای آن‌که درک بهتری از تفاوت اندازه‌های آبگرمکن مخزنی و دیواری داشته باشید این را در نظر بگیرید که یک آبگرمکن مخزنی حدود ۱۵۰ سانتی‌متر ارتفاع و ۵۰ سانتی‌متر قطر  دارد. درحالی‌که یک آب گرمکن دیواری متوسط حدود ۷۰ سانتی‌متر طول، ۴۵ سانتیمتر عرض و ۲۵ سانتی‌متر ارتفاع دارد. همچنین آبگرمکن دیواری مکعب مستطیل شکل است که در مقایسه با آبگرمکن مخزنی استوانه‌ای شکل، فضای کمتری را اشغال می‌کند و می‌توان آن را داخل کابینت قرارداد.

 

کم بودن احتمال نشت آب به بیرون و انفجار بدنه

یکی از بزرگ‌ترین ریسک‌های استفاده از آبگرمکن مخزن دار جمع شدن و ته‌نشینی املاح معدنی موجود در آب در داخل بدنه آن پس از مدت طولانی استفاده است. این مواد ته‌نشین شده درنهایت باعث گرفتگی لوله‌ها و خوردگی بدنه می‌شوند که این خود به نشت کردن آب به بیرون مخزن منتهی می‌شود.

ازآنجاکه آبگرمکن های دیواری مخزنی ندارند و آب برای مدتی طولانی داخل سیستم آن ساکن نمی‌ماند احتمالاً ته‌نشین شدن املاح و عواقب آن بسیار پایین است.

همچنین آبگرمکن های مخزنی سوپاپی برای کنترل فشار و دمای بدنه دارند که مانع انفجار آن در دما و فشار بالا می‌شود. بااین‌حال جمع شدن مواد معدنی ممکن است در عملکرد سوپاپ اختلال ایجاد کند و در صورت تعویض نکردن به‌موقع آن خطرآفرین شود. خوشبختانه احتمال بروز چنین حادثه‌ای در آبگرمکن های دیواری صفر است.

 

دوام و طول عمر بالا

یک از مزایای قابل‌توجه آبگرمکن دیواری طول عمر بالای آن است. یک آبگرمکن استاندارد و با کیفیت مخزن دار حدود یک دهه عمر می‌کند درحالی‌که مدل‌های آبگرمکن دیواری تا دو برابر این مدت هم کار می‌کنند. خرید یک آبگرمکن دیواری بادوام می‌تواند یک صاحب‌خانه را از دردسر هر ده سال یک‌بار تعویض آبگرمکن نجات دهد.

 

آبگرمكن ديواري بوتان

آبگرمكن هاي ديواري بوتان با سابقه اي درخشان آبگرمكن هاي ديواري بوتان داراي سه سال ضمانت به مشتريان عزيز بوتان ارائه مي شود. آبگرمكن هاي ديوراي بوتان با فشار آب كم هم فعال به كار مي شود ويكي از مزاياي آبگرمكن هاي ديواري بوتان كاركرد آن با فشار آب كم است. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های سایت تماس بگیرید.

 

آبگرمكن ديواري بوتان

 

فروش پكيج ديواري

 خرید پکیج شوفاژ دیواری بوتان

 کارشناسی محل نصب پکیج شوفاژ دیواری بوتان به صورت تمام رایگان تلفنی

 فروش رادیاتور بوتان
 خرید رادیاتور
 نصب پکیج شوفاژ دیواری بوتان
 نصب رادیاتور بوتان
 مشاوره تلفنی خرید پکیج و قیمت شوفاژ دیواری بوتان
 ارسال رایگان پکیج شوفاژ دیواری بوتان در تهران
 خرید پکیج دست دوم
 فروش پکیج شوفاژ دیواری بوش
نمایندگی پکیج بوش
 فروش آنلاین پکیج دیواری بوتان
 فروش آنلاین رادیاتور پره ای بوتان
 فروش آنلاین پکیج دیواری بوش
 شرکت بوتان
 بوتانو

 نمايندگي بوتان

 نمايندگي اصلي بوتان

خدمات پس از فروش بوتان

سرويس آبگرمكن ديواري بوتان

سرويس پكيج ديواري بوتان

نصب پكيج ديواري بوتان

نصب رادياتور هاي پره اي بوتان

 

دیدگا ها
ثبت دیدگاه
خان میرزا محمدی تاریخ : ۱۴۰۲/۰۷/۲۶
سلام خسته نباشید ، میخواستم بدانم برای آپارتمان 150 متر مربع چه نوع رادیاتور بوتان را مشوره میدهید. ممنون
ادمین تاریخ : ۱۴۰۲/۰۷/۲۹

درود به شما 

اگر شما از پکیج 28 هزار بوتان استفاده کنید بسیار عالی می شه 

کاملا هم پاسخ گو هستش شما این امکان رو دارید که از پکیج 26 هزار هم استفاده کنید ولی با توجه به تجربه ای که ما در این زمینه داریم 

پکیج 28 هزار بوتان مناسب تر است

با تشکر

دیدگاه شما

captcha
ارسال دیدگاه

آخرین اخبار و مقالات

علت روشن نشدن مشعل و شمعک پکیج بوتان چیست؟
علت روشن نشدن مشعل و شمعک پکیج بوتان چیست؟ ...
5 علت انفجاری روشن شدن پکیج چیست؟
علت انفجاری روشن شدن پکیج چیست و چه خطراتی دارد؟ ...
آبگرمکن برقی چیست؟
...
آیا می دانید نشانه های ایراد در عملکرد پکیج دیواری کدامند؟
آیا می دانید نشانه های ایراد در عملکرد پکیج دیواری کدامند؟ ...

محصولات تخفیف دار

parma 24 rsi digital
  • پارما 24 فن دار دیجیتال
۱۸/۶۳۰/۰۰۰ تومان ۱۶/۱۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
رادیاتور پره ای il primo (ایل پریمو)
  • رادیاتور پره ای il primo (ایل پریمو)
۳۸۱/۰۰۰ تومان ۳۵۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
Bita 22 s
  • بی تا 22 فن دار
۱۳/۹۹۰/۰۰۰ تومان ۱۲/۰۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
perla pro 32rsi
  • پرلا پرو 32 فن دار
۲۴/۷۰۰/۰۰۰ تومان ۲۱/۳۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
Bita 24 s
  • بی تا 24 فن دار
۱۴/۴۴۰/۰۰۰ تومان ۱۲/۵۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
کیت نصب پکیج
  • کیت نصب پکیج
۱/۲۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
B3115
  • آبگرمکن های کم فشار B3115
۶/۲۸۰/۰۰۰ تومان ۵/۸۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
parma 26 rsi digital
  • پارما 26 فن دار دیجیتال
۱۹/۳۴۰/۰۰۰ تومان ۱۶/۸۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
Bita 26 s
  • قیمت پکیج بی تا 26 هزار بوتان
۱۵/۰۰۰/۰۰۰ تومان ۱۳/۰۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
perla pro24rsi
  • پرلا پرو 24 فن دار
۲۱/۵۷۰/۰۰۰ تومان ۱۸/۶۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
تلگرام اینستاگرام آپارات