پشتیبانی آنلاین

contact
zarbdar

پکیج چیست و چگونه کار میکند؟

خانه ← مجله خبری ← اخبار و مقالات ← پکیج چیست و چگونه کار میکند؟
پکیج چیست و چگونه کار میکند؟

محصولات تخفیف دار

perla pro 32rsi
۲۴/۵۴۰/۰۰۰ تومان ۲۱/۷۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
Bita 22 s
۱۳/۷۹۰/۰۰۰ تومان ۱۲/۲۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
perla pro24rsi
۲۱/۳۸۰/۰۰۰ تومان ۱۹/۰۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
رادیاتور پره ای il primo (ایل پریمو)
۳۸۱/۰۰۰ تومان ۳۵۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
Bita 26 s
۱۴/۸۷۰/۰۰۰ تومان ۱۳/۲۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
Bita 24 s
۱۴/۳۰۰/۰۰۰ تومان ۱۲/۶۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
B3115
۵/۷۰۰/۰۰۰ تومان
ناموجود
parma 24 rsi digital
۱۸/۴۶۹/۰۰۰ تومان ۱۶/۵۰۰/۰۰۰ تومان
ناموجود
کیت نصب پکیج
۱/۲۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
parma 26 rsi digital
۱۹/۱۷۰/۰۰۰ تومان ۱۷/۴۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول

پکیج چیست و چگونه کار میکند؟

دسته بندی : اخبار و مقالات

توضیحات

در گذشته افراد با استفاده از وسایل گرمایشی و یا سرمایشی بسیار و با صرف وقت و هزینه زیاد، اقدام به تنظیم گرما و سرما منزل یا محیط کار می کردند؛ اما امروزه به لطف تکنولوژی قادر هستیم تا با صرف یک بار هزینه برای همیشه با تهیه یک پکیج؛  مشکل سرما و گرما در منزل خود را حل و کنترل کنیم؛  پکیج چیست و چه مزایا و کاربردی دارد؟ در جواب به سوال پکیج چیست باید بگویم که پکیج به نوعی سیستم گرمایشی گفته می‌شود که امروزه جایگزین موتور خانه‌ها شده اند. پکیج‌ها در دو نوع زمینی و دیواری می‌باشند. در صورتی که می‌خواهید به صورت کامل به پاسخ سوال پکیج چیست برسید و با انواع خدمات نصب، تعمیر و سرویس آن آشنا شوید با نمایندگی بوتانو همراه باشید.

 

پکیج چیست؟

در این بخش می‌خواهیم شما را به پاسخ سوال پکیج چیست؟ برسانیم. در گذشته برای گرمایش منازل با شوفاژ و رادیاتور از موتور خانه استفاده می‌کردند که موتور خانه علاوه بر هزینه بالا به مکان جداگانه ای از جمله یک اتاق یا انبار نیاز داشت و محیط زیادی را اشغال می‌کرد. امروزه برای استفاده از شوفاژ یا رادیاتور از پکیج استفاده می‌کنند و اما پکیج چیست باید بگویم که پکیج یک سیستم گرمایشی مانند آبگرم کن است که هم وظیفه آبگرمکن و هم موتور خانه را انجام می‌دهد.

در جواب پکیج چیست بهتر است بگویم که نوعی پکیج گرمایشی بسیار پر کاربرد و پرطرفدار است که باعث حذف موتور خانه‌ها و همچنین آبگرمکن در منزل شما شدند. از پکیج برای گرمایش به وسیله شوفاژ‌ها، فن کوئل‌ها، رادیاتور قرنیزی، گرما از کف و به  طور کلی سیستم گرمایشی‌هایی که با آب گرم محیط را گرم می‌کنند استفاده می‌شود.

 

برای اطلاع از قیمت پکیج بی تا 26 فن دار بر روی لینک کلیک کنید

 

پکیج چیست؟

 

سوخت پکیج چیست؟

سوخت پکیج چیست؟ باید بدانید که پکیج هم مانند سایر سیستم‌های گرمایشی برای گرم کردن آب باید از یک منبع سوختی استفاده کند.
سوخت مصرفی پکیج‌های جدید گاز و برق است. پکیج ایرتورپن با اینکه از دو نوع انرژی و سوخت استفاده می‌کند ولی در مقایسه با سایر سیستم‌های گرمایشی مانند بخاری، داکت اسپلیت‌ها، کولرهای گازی و … کم مصرف تر است.

منظور از اینکه می‌گویم کم مصرف است این است که نسبت به کاربردی که دارد کم مصرف است چرا که هم آب گرم مصرفی منازل را تامین می‌کند و هم آب گرمی‌که برای گرم کردن محیط به واسطه رادیاتور و شوفاژ مورد نیاز است را تامین می‌کند.

 

عملکرد پکیج

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که پکیج چگونه کار میکند؟ در واقع با باز شدن شیر آب گرم، جریان آب گرم توسط یک سنسور تشخیص داده می شود. در این زمان مشعل به وسیله جرقه زن روشن می شود و آب جاری با یک مبدل حرارتی گرم می شود. پکیج هایی وجود دارند که دارای دو مبدل حرارتی هستند. آن ها گرم کردن آب ورودی را با گرمای گاز خروجی انجام می دهند. کنترل مقدار گاز ورودی به مشعل با یک ترموستات صورت می گیرد؛ این امر باعث حفظ دمایی می شود که از قبل تعیین شده است.

 

معرفی انواع پکیج

پکیج‌ها انواع مختلفی دارند که بر اساس سوخت و نحوه قرار گرفتن آن‌ها تعیین می‌شوند. کارکرد پکیج ایرتورپن بوتان  اینگونه است که زمانی که آب گرم را باز می‌کنید آب از درون سنسور‌ها و لوله‌هایی که آب را گرم می‌کنند گذشته و آب گرم را به بیرون منتقل می‌کند. به صورت کلی پکیج‌ها به دو دسته مختلف زمینی و دیواری تقسیم می‌شوند که در ادامه شما را با آن‌ها آشنا خواهیم کرد.

 

پکیج زمینی

تا اینجا متوجه شده اید که پکیج چیست و می‌خواهید با انواع آن آشنا شوید که یکی از آن‌ها پکیج زمینی است. پکیج زمینی دارای یک مخزن است که به صورت همیشگی آب گرم درون آن وجود دارد و زمانی که آب آن خارج شود دوباره پر از آب گرم خواهد شد.

 

پکیج دیواری

درباره پکیج دیواری باید بگویم که یکی از پرطرفدار ترین‌ها است چرا که مکان کمتری را اشغال می‌کند. پکیج دیواری ظاهری شبیه به آبگرمکن دیواری دارد و زمانی که آب گرم را باز می‌کنید سنسور‌های موجود درون آن آب را گرم می‌کنند. این نوع پکیج بوتان آب مصرفی شما برای حمام، دستشویی، ظرفشویی و … را و همچنین آب گرم مورد نیاز برای گرمای محیط به واسطه رادیاتور را تامین می‌کند و با استفاده از دود کش دود حاصل از آن را به بیرون منتقل می‌کند.

 

برای اطلاع از قیمت پکیج بی تا 24 فن دار بر روی لینک کلیک کنید

 

پکیج‌های زمینی و دیواری از نظر نوع سوخت هم به چند دسته متفاوت تقسیم می‌شود:

 • پکیج برقی که در دو نوع زمینی و دیواری موجود می‌باشد که دارای مزیت بی صدا بودن می‌باشد.
 • پکیج گازی که در دو نوع دیواری و زمینی موجود می‌باشد که مانند پکیج برقی بی صدا می‌باشد.
 • پکیج دو گانه سوز که فقط در نوع زمینی موجود می‌باشد که نمی‌توان آن را درون منزل نصب کرد و باید بیرون از منزل و در مکانی مانند انباری و یا موتور خانه و … نصب شود.
 • پکیج گازوئیلی که این پکیج مانند پکیج دو گانه سوز است و فقط در نوع زمینی موجود می‌باشد و نمی‌توان آن را درون منزل نصب کرد و باید درون موتورخانه و یا انبار و … نصب کرد.

 

مزایای پکیج

پس از رسیدن به پاسخ پکیج چیست باید با مزایای آن آشنا شوید و در صورت تمایل سپس آن را تهیه کنید. پکیج مزایای زیادی دارد که در ادامه شما را با آن آشنا خواهیم کرد.

 • تنظیم کردن دمای پکیج بی تا به میزان دلخواه خود
 • استقلال هر واحد مسکونی به صورت کامل و جداگانه
 • نصب و راه اندازی سریع و آسان
 • کار کردن آرام و بدون تولید صدا و آلودگی صوتی
 • کاهش انرژی مصرفی گاز، برق و … نسبت به سایر سیستم‌های گرمایشی
 • فضای مفید محیط منزل را کمتر اشغال می‌کند
 • بالا بودن ایمنی آن چرا که دارای سنسورهای دود، سنسور آب گرم و …
 • در دسترس بودن برای کنترل سیستم و تعمیر در داخل منزل

 

برای اطلاع از قیمت پکیج بی تا 22 فن دار بر روی لینک کلیک کنید

 

مزایای پکیج

 

 

معایب پکیج

همانطور که همه دستگاه‌ها معایبی دارد پکیج هم علاوه بر مزایای که دارد معایبی هم دارد که در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد.

 • در متراژهای بالای 300 متر از جمله تالارها، بیمارستان‌ها و … کاربرد ندارد
 • نسبت به موتور خانه‌ها عمر کوتاه تری دارند و سریع تر خراب خواهند شد
 • درون واحد مسکونی شما فضایی را اشغال می‌کند

 

عملکرد پکیج در حالت تابستانی  چگونه است؟

در این حالت هنگامی پکیج شروع به فعالیت می کند که نیاز به آب گرم باشد، این عملیات به صورت اوتوماتیک انجام می شود . هنگامی که شیر آب گرم باز می شود ، سنسور فشار ،مشعل را روشن می کند و بعد از بستن شیر آب گرم پکیج خاموش می شود.این دستور از طریق برد کنترل الکترونیک صادر می شود .مبدل حرارتی ثانویه پوسته- لوله فورا آب گرم را تولید می کند.

 

عملکرد پکیج در حالت زمستانی چگونه است؟

وضیفه پکیج آبگرم در فصل زمستان متفاوت است. چون علاوه بر گرم کردن آب مصرفی باید رادیاتور و مدار های گرم کننده را نیز گرم نماید. در این سیستم اولویت با آب گرم مصرفی است. وقتی شیر آب گرم باز می شود. سنسور برقی مدار رادیاتور را تا زمانی که آب گرم مصرفی باز است قطع می نماید. اما این موقت است و با بسته شدن شیر آب گرم مدارآبگرم رادیاتور وصل می گردد. به این گونه همیشه آب گرم به صورت آنی در دسترس است.

 

استفاده از پکیج گرمایی در انواع سیستم های گرمایشی

استفاده از پکیج گرمایی در کلیه سیستم‌هایی که از طریق انتقال آب گرم فضای ساختمان را گرم می‌کنند، کاربرد دارند. کاربرد پکیج در جایی که از سیستم‌هایی مانند سیستم‌های جذبی که جهت سرمایش و گرمایش استفاده می‌شود و یا سیستم تهویه بر اساس ورود هوا به فضای ساختمان باشد و کنترل رطوبت فضا نیز در آن وجود داشته باشد، مناسب نیست.

در واقع می‌توان در سیستم‌های گرمایش از کف و سقف و گرمایش به کمک شوفاژ دیواری بوتان و تهویه به کمک فن‌کویل، از پکیج دیواری استفاده نمود. هنگام استفاده از پکیج در هر کدام از سیستم‌های زیر ملاحظاتی وجود دارد که هنگام طراحی بایستی در نظر گرفته شود. برای مثال در استفاده از سیستم گرمایش از کف و سقف، در صورتی که طول لوله‌های به کار رفته زیاد باشد و یا خم‌ها و چند راهی‌های موجود در لوله کشی زیاد باشد بایستی پمپ به کار رفته در پکیج به نحوی انتخاب شود که علاوه بر داشتن توانایی غلبه بر فشار مقاوم در لوله‌ها بتواند دبی لازم برای جابجا کردن مقدار مناسبی از آب گرم را داشته باشد.

شوفاژها معمولا کمتر از سایر روش‌ها نیروی مقاوم در برابر جریان آب را ایجاد می‌کنند، زیرا پیچیدگی کمتری در لوله‌کشی آنها وجود دارد و همچنین طول لوله به کار رفته در لوله‌کشی آنها در کمترین حالت ممکن طراحی می‌شود. بنابراین در صورت وجود محدودیت در انتخاب پمپ به کار رفته در پکیج، استفاده از شوفاژها مناسب برای انواع پکیج‌ها است.

در استفاده از پکیج نیاز به لوله کشی آب گرم وجود دارد و همچنین یک مسیر دودکش در محل پکیج برای خروج دود مورد نیاز است. در واقع پکیج‌های گرمایی تمامی تجهیزاتی را دارا هستند که برای کلیه سیستم‌های گرمایش با آب گرم مورد نیاز است. این تجهیزات عبارت اند از پمپ و منبع انبساط و مشعل و تجهیزات مورد نیاز مشعل و مبدل حرارتی. پکیج‌های دیواری نیز مانند سایر سیستم‌های گرمایش به کمک آب گرم توانایی کنترل رطوبت محیط را دارا نیست و در صورتی که مشکل رطوبت هوا وجود داشته باشد بهتر است پکیج خارج از فضای خانه نصب شود تا از مصرف هوای مرطوب داخل فضای ساختمان جلوگیری شود.

سنسورهایی که در پکیج وجود دارند و پکیج را به صورت هوشمند کنترل می‌کنند کمک می‌کند تا با تغییر در سیستم گرمایش به کمک آبگرم، نیاز به اعمال تغییر در سیستم و نحوه عملکرد پکیج نباشد و در واقع طراحی پکیج به گونه‌ای است که در کنار تمامی این سیستم‌ها به نحو احسن به فعالیت بهینه خود ادامه داده و آب گرم بهداشتی و آب گرم گرمایش را به طور مطلوب به مصرف کننده تحویل می‌دهد

 

برای اطلاع از قیمت پکیج پارما 26 فن دار دیجیتال بر روی لینک کلیک کنید

استفاده از پکیج گرمایی در انواع سیستم های گرمایشی

 

 

کاربرد پکیج چیست؟

پس از اینکه به پاسخ سوال پکیج چیست رسیدید و با مزایا و معایب آن آشنا شدید حال با کاربرد‌های آن باید آشنا شوید. پکیج کاربردهای متفاوتی دارد از جمله گرم کردن محیط منزل و همچنین تامین آب گرم مصرفی یک واحد مسکونی که در ادامه بیشتر با آن‌ها آشنا خواهید شد. گرم کردن محیط منزل این گونه است که آب به واسطه پکیج گرم شده و به رادیاتور و شوفاژ‌ها منتقل می‌شود و گرمای ناشی از شوفاژ دیواری و رادیاتور‌ها باعث گرم شدن محیط خواهد شد.

کاربرد دیگر پکیج این است که آب گرم مصرفی محیط شما را تامین خواهد کرد و وظیفه آبگرمکن را انجام می‌دهد. شما با خریدن یک پکیج می‌توانید با یک تیر دو هدف بزنید و محیط کمتری در منزل خود اشغال کنید.

 

نحوه نصب پکیج

برای نصب پکیج باید ابتدا بدانید پکیج چیست و چه کاربرد و مزایا و معایبی دارد. نصب پکیج اینگونه است که قبل از نصب باید مکان نصب مناسب را پیدا کنید که نباید در بالای اجاق گاز، سماور و … قرار گیرد. پس از اینکه مکان مناسب را انتخاب کردید باید لوله کشی را انجام دهید که معمولا این کار را بهتر است به متخصصین نصب پکیج در نمایندگی بوتانو بسپارید.

سپس سینی نصب را روی دیوار قرار داده و آن را علامت می‌زنید و با استفاده از دریل دیوار را سوراخ می‌کنید و سینی یا صفحه نصب را روی دیوار با استفاده از رول پلاک و پیچ و مهره می‌بندید. در مرحله بعدی پکیج را در جای مناسب خود روی صفحه نصب قرار می‌دهید و شیر آب گرم و سرد و ورودی و خروجی را مطابق دفترچه به لوله کشی وصل می‌کنید.

پس از اینکه مطمئن شدید به صورت درست نصب پکیج را انجام داده اید می‌توانید پکیج را به صورت امتحانی روشن کنید. این روش نصب برای پکیج‌های دیواری است در صورتی که پکیج خود را تهیه کرده اید ولی نمی‌توانید آن را نصب کنید می‌توانید از  نمایندگی پکیج بوتان تهران  کمک بگیرید.

 

نحوه تعمیر پکیج چگونه است؟

پس از اینکه به صورت کلی به پاسخ سوال پکیج چیست رسیدید متوجه خواهید شد که تعمیر پکیج به چه علت باید انجام شود. تعمیرات پکیج های بوتان با توجه به علت خرابی آن انجام می‌شود. یکی از علت‌های سرد و گرم کردن آب پکیج جرم گرفتن لوله‌ها است که اجازه ورود آب را به درستی نمی‌دهد و باعث بروز اختلال در عملکرد پکیج می‌شود.

راه حل رفع آن این است که با استفاده از مواد شوینده جرم گیر لوله‌ها را شستشو دهید و پس از آن با آب تمیز بشوید و دوباره لوله کشی را ببندید.
در برخی موارد علت آن فشار کم آب است که نیاز به تعمیر ندارد.

پس برای تعمیر بهتر است ابتدا علت را جویا شوید و سپس اقدام به تعمیر کنید که در برخی موارد اصلا نیاز به تعمیر نمی‌باشد. در صورتی که توانایی تعمیر پکیج خود را ندارید می‌توانید از نمایندگی فروش بوتان در تهران کمک بگیرید.

 

برای اطلاع از قیمت پکیج پارما 24 فن دار دیجیتال بر روی لینک کلیک کنید

نحوه تعمیر پکیج چگونه است؟

 

نحوه سرویس پکیج

قبل از سرویس پکیج باید بدانید که پکیج چیست تا بتوانید براحتی سرویس آن را انجام دهید. پکیج هم مانند سایر دستگاه‌ها و وسایل دیگر نیاز به سرویس دارد تا بتواند عملکرد بهتر و مناسب تری داشته باشد. سرویس پکیج باید هر ساله انجام شود البته در مناطقی که آب آن جا دارای املاح معدنی بیشتر است باید هر شش ماه یک بار انجام شود.

نحوه سرویس پکیج اینگونه است که باید لوله‌های آب بررسی شوند و در صورتی که رسوب گرفته اند با مواد شوینده قوی و یا اسید شسته شوند و پس از آن با آب به صورت تمیز شستشو داده شوند. پس از اینکه سرویس لوله‌های آب را انجام دادید باید دود کش را بررسی کنید که تکان نخورده باشد و گاز را به داخل محیط پس دهد و یا اینکه شیء خارجی آن را مسدود کرده باشد.

پس از اینکه سرویس این دو را انجام دادید اتصال گاز به پکیج را برسی کنید و آن را محکم کنید. وقتی تمام این کار‌ها را انجام دادید و از اتصالات آن‌ها مطمئن شدید می‌توانید پکیج خود را روشن کرده و دوباره از آن استفاده کنید.

 

نکات مهم جهت انتخاب پکیج مناسب

برای انتخاب پکیج مناسب ابتدا باید بدانید پکیج چیست و سپس با استفاده از معلومات خود پکیج مناسب را انتخاب کنید. یکی از معیارهایی که پکیج مطابق در نظر گرفتن آن انتخاب می‌شود متراژ محیط شما می‌باشد.

باید بگویم که برای انتخاب پکیج می‌توانید از دو نوع آن‌ها انتخاب کنید فن دارو بدون فن که پکیج‌های فن دار بهتر از بدون فن‌ها می‌باشند چرا که پکیج‌های فن دار را می‌توانید خارج از منزل یعنی درون حیاط، بالکن و … هم نصب کنید ولی بدون فن فقط قابلبت نصب درون منزل را دارد و به طور خلاصه پکیج‌های فن دار مزایای بیشتری نسبت به بدون فن‌ها دارند.

یکی دیگر از نکاتی که برای انتخاب پکیج باید به آن توجه کرد نوع مبدل پکیج است. تفاوت پکیج تک مبدل با دو مبدل در بازار وجود دارند که در نوع دو مبدله آن آب گرم مصرفی و آب برگشتی از رادیاتورها به صورت مجزا از هم گرم می‌شوند ولی در نوع یک مبدله زمانی که آب برگشتی در حال گرم شدن است نمی‌تواند آب مصرفی محیط را تامین کند و از همین جا متوجه خواهید شد که پکیج دو مبدله بهتر از یک مبدله عمل می‌کند. و همچنین بهتر است بدانید در صورتی که مصرف آب گرم شما زیاد است بهتر است از پکیج‌های زمینی یا مخزن دار استفاده کنید.

 

برای اطلاع از قیمت پکیج پرلا پرو 32 فن دار بر روی لینک کلیک کنید

نکات مهم جهت انتخاب پکیج مناسب

 

در نهایت

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با متخصصین ما در تماس باشید و از مشاوره رایگان ما بهرمند شوید.

 

دیدگا ها
ثبت دیدگاه
تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است !!

دیدگاه شما

captcha
ارسال دیدگاه

آخرین اخبار و مقالات

چگونه رادیاتور را خاموش کنیم؟
چگونه رادیاتور را خاموش کنیم؟ ...
علل سوختن فیوز پکیج چیست؟
یکی از مهم‌ترین وسایل گرمایشی در ایران پکیج  است که در انواع مدل‌های دیواری و زمینی تولید می‌شود . م ...
چگونه از پکيج با گاز مايع استفاده کنيم؟
استفاده از پکيج با گاز مايع یا پکيج با گاز شهری را باید هنگام خرید به آن توجه کنید . از جمله مواردی ...
پکيج چگالشی چیست؟ نحوه کارکرد و مزایای آن
پکیج چگالشی یکی از انواع پکیج ها است که با استفاده کامل از گرمای ایجاد شده توسط شعله ها برای گرم کرد ...

محصولات تخفیف دار

perla pro 32rsi
 • پرلا پرو 32 فن دار
۲۴/۵۴۰/۰۰۰ تومان ۲۱/۷۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
Bita 22 s
 • بی تا 22 فن دار
۱۳/۷۹۰/۰۰۰ تومان ۱۲/۲۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
perla pro24rsi
 • پرلا پرو 24 فن دار
۲۱/۳۸۰/۰۰۰ تومان ۱۹/۰۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
رادیاتور پره ای il primo (ایل پریمو)
 • رادیاتور پره ای il primo (ایل پریمو)
۳۸۱/۰۰۰ تومان ۳۵۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
Bita 26 s
 • بی تا 26 فن دار
۱۴/۸۷۰/۰۰۰ تومان ۱۳/۲۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
Bita 24 s
 • بی تا 24 فن دار
۱۴/۳۰۰/۰۰۰ تومان ۱۲/۶۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
B3115
 • آبگرمکن های کم فشار B3115
۵/۷۰۰/۰۰۰ تومان
ناموجود
parma 24 rsi digital
 • پارما 24 فن دار دیجیتال
۱۸/۴۶۹/۰۰۰ تومان ۱۶/۵۰۰/۰۰۰ تومان
ناموجود
کیت نصب پکیج
 • کیت نصب پکیج
۱/۲۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
parma 26 rsi digital
 • پارما 26 فن دار دیجیتال
۱۹/۱۷۰/۰۰۰ تومان ۱۷/۴۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
تلگرام اینستاگرام آپارات