پشتیبانی آنلاین

zarbdar

خانه ← مجله خبری ← اخبار و مقالات ← علت صدای پکیج ایران رادیاتور
Butan co

محصولات تخفیف دار

B3115
۴/۰۶۸/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
parma 26 rsi digital
۱۶/۶۷۰/۰۰۰ تومان ۱۶/۲۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
parma 24 rsi digital
۱۶/۰۶۰/۰۰۰ تومان ۱۵/۵۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
perla pro24rsi
۱۸/۵۹۰/۰۰۰ تومان ۱۷/۸۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
Bita 24 s
۱۲/۴۴۰/۰۰۰ تومان ۱۱/۹۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
perla pro 32rsi
۲۱/۳۴۵/۰۰۰ تومان ۲۰/۴۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
Bita 26 s
۱۲/۹۳۰/۰۰۰ تومان ۱۲/۷۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
کیت نصب پکیج
۱/۲۰۰/۰۰۰ تومان ۱۰۰۰۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
il primo (ایل پریمو)
۳۳۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
Bita 22 s
۱۱/۹۹۰/۰۰۰ تومان ۱۱/۴۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول

علت صدای پکیج ایران رادیاتور

دسته بندی : اخبار و مقالات

توضیحات

امروزه افراد زیادی با پکیج و کاربرد آن آشنایی دارند چرا که به عنوان وسیله گرمایش مهمی در خانه  کاربرد دارد. گاها ممکن اطت در زمان کارکرد، سروصداهای نامتعارف و بعضا آزاردهنده ای از خود تولید کنند. در بسیاری مواقع، ایجاد سروصداهای اضافی و غیر عادی همچون  صدا تق تق، انفجار، شرشر آب در پکیج، حاکی  از خرابی و معیوب شدن اجزا و قطعات آن خواهد داشت . برای رفع و برطرف ساختن این ایراد ، اولین گام  یافتن منشا و دلیل  بروز این مشکل است که ما در این مقاله به آن ها  و رفع آن اشاره خواهیم داشت . معمولا پکیج ایران رادیاتور نسبت به پکیج های دیگر صدای فن بیشتری تولید می کنند. ضمن اینکه  این ایراد بیشتر در پکیج های قدیمی ایران رادیاتور  مشاهده می شود  و پکیج های تولید جدید تر ایران رادیاتور از صدای فن زیاد ی برخوردار نمی باشند.

صدای زیاد فن پکیج معمولا چند  علت می تواند داشته باشد .

 1. وجود شی خارجی در فن همچون سنگریزه هایی که از مسیر دودکش وارد فن دستگاه می گردد.
 2. ضربه زدن یک شی خارجی مانند پیچ گوشتی و حتی سنگ های درشت تر به پروانه های داخل فن پکیج و خارج کردن ونتیلاتور فن از ریگلاژ بودن
 3. لق شدن بوش و شفت فن پکیج و ایجاد صدای زیاد فن

هرکدام از موارد فوق می تواند منجر به  بروز سروصدای ناهنجار در فن پکیج گردد.

 

tfawt-pkyj-fn-dar-w-by-fn-min

 

رسوب گرفتن مبدل اصلی علت سوت کشیدن پکیج

یکی از رایج ترین علت  سوت کشیدن پکیج بوتان و رادیاتور به ایجاد رسوب در مبدل اصلی دستگاه ارتباط دارد . ساختار مبدل دستگاه از لوله هایی به شکل مارپیچی تشکیل شده است. جریان آب با وارد شدن به این لوله ها گرم می شود  و مورد استفاده کاربر قرار می گیرد. بنابر این  در جهت  تامین آبگرم فوری و مورد نیاز، آب همواره در داخل لوله های مبدل پکیج در جریان می باشد. وجود املاح و ناخالصی های موجود در آب، به تدریج منجر به  ایجاد و جمع شدن رسوبات در داخل لوله های مبدل می گردد . در نهایت  این امر در زمان  کارکرد پکیج، سروصداهای غیر معمول و نامتعارفی ایجاد می نماید.

راه حل این مشکل ، تمیز کردن و رسوب زدایی مبدل اصلی پکیج و سرویس به موقع پکیج می باشد. با اندازه گیری فشار خروجی و ورودی آب، می توان از رسوب گرفتگی و بروز مشکل در مبدل پکیج اطمینان پیدا کرد. رسوب زدایی مبدل پکیج دیواری به وسیله تعمیرکاران باتجربه و معتبر و به وسیله دستگاهی مخصوص با عنوان پاور فلو (power flow)  انجام می شود.

 

رسوب گرفتن لوله‌های پکیج

گاها دلیل صدای پکیج ایران رادیاتور شما به لوله‌های مارپیچ مبدل اصلی دستگاه ارتباط دارد . این لوله‌ها که توسط  شعله گرم می گردد، آب گرم مصرفی شما را تأمین می نماید . اکنون  در صورتی که  داخل این لوله‌ ها رسوب ایجاد گردد، نمی‌ توانند کار خود را به درستی انجام دهند و از خود سر و صدا تولید می نماید .
برای رفع این مشکل می بایست در قدم اول لوله‌ها را آزمایش نمایید  و اطمینان یابید که در آن ‌ها رسوب ایجاد شده است. برای این کار بهتر است که فشار ورودی و خروجی را بسنجید و در صورتی که  تفاوتی در آن‌ها وجود داشت به این معناست که یا اشکالی در مبدل رخ داده  و یا لوله‌ها نیاز به رسوب ‌گیری دارند.

 

عدم تنظیم فشار گاز

زمانی که شیر ماژول مربوط به گاز دستگاه به درستی تنظیم نباشد، ممکن است صدای پکیج ایران رادیاتور مخصوصاً زمانی که شعله زیاد است، ایجاد شود. برای رفع این مشکل باید شیر مربوط به گاز را به درستی تنظیم کنید.

 

دلیل  شنیدن صدای سوت از پکیج و رادیاتورها چیست؟

اگر پکیج صدا تولید می کند  و نوع صدایی که به گوش شما می‌ رسد همانند  به صوت یا جیر جیر می باشد ، احتمالا دریچه هوا در رادیاتور ایراد  دارد. دریچه هوای هر رادیاتور به لوله پایینی متصل می باشد. قبل از هر کاری شیر ترموستات مورد نظر را ببندید. برای تعویض این دریچه باید ابتدا از یک برند معتبر، دریچه هوای جدید خریداری نموده و دریچه را تعویض نمایید. البته پس از تعویض دریچه حتما می بایست آن قسمت را با تفلون و برخی مواد دیگر آب بندی نمایید.

توجه داشته باشید که آب خروجی از رادیاتور در زمان  تعویض دریچه هوا گرم و برخی مواقع جوش می باشد. در نتیجه مراقب دست خود باشید. همچنین سعی کنید تا جای ممکن فشاری به قسمت‌های مختلف لوله پایینی رادیاتور وارد نشود. این صدا اصولا از رادیاتور شنیده می ‌شود و کمتر ممکن است وقتی پکیج صدا می ‌دهد، صدا شبیه سوت یا جیر جیر باشد.

 

1566634718_descaling-boiler-03

 

علت جیرینگ جیرینگ در پکیج چیست؟

وجود بخار در لوله ها یکی از علت هایی است که  تولید صدا می کند ، این صدا معمولا  از سمت رادیاتور ها شنیده می ‌شود (یعنی در همان فضای داخلی بنا) و علت آن گرم بودن بیش از حد آب موجود در لوله ها می باشد . با تنظیم دمای پکیج می توانید به خوبی مورد راه حل و برطرف گردد، چرا که  دمای آبی که در لوله ها جریان دارد تنظیم گردیده است .

 • لوله کشی و نصب اشتباه
 • مستهلک بودن و جرم داشتن و مرغوب نبودن رادیاتور
 • خرابی شیر رفت و برگشت رادیاتور
 • وجود هوا در رادیاتور

مناسب ترین و سازگار ترین رادیاتور مناسب پکیج رادیاتور فولادی است.

 

پکیج نشتی دارد؟

در صورتی که  صدای چکه کردن از پکیج خود به گوشتان خورد  و فشار آب خیلی زیاد نباشد ، ممکن است  که اجزای خاصی از دیگ بخار شما کم شود. این به طور معمول به این دلیل است که دیگ بخار چندین سال خانه شما را گرم می کند و ممکن است نزدیک به آخرین رادیاتور خود باشد. در این مرحله ، شما ممکن است بخواهید یک بخار جدید را در نظر بگیرید نه اینکه فقط جایگزین قطعه معیوب گردد.

 

آیا پکیج ارتعاش دارد؟

چنانچه  پکیج از ارتعاش برخوردار  باشد ممکن است براکت ها نیاز به سفت شدن داشته باشند یا برخی از محفظه ها ممکن است باز باشد  و به بسته شدن احتیاج دارند. ولیکن در صورتی که  پکیج تان کاملا در حال تکان خوردن باشد، به یک مهندس نیاز دارد. همچنین ممکن است پمپ در گردش (که آب را از طریق سیستم گردش می کند) نیاز به تنظیم شدن داشته باشد.

مهمترین علل صدای زیاد پکیج

ترموستات بیش از حد تنظیم شده است.

تنظیم بیش از حد ترموستات می تواند باعث شود صدای بیش از حد آن باشد. این کار را با خاموش کردن ترموستات به راحتی برطرف کنید، اما در صورت نیاز باید با یک مهندس تماس بگیرید.

فشار کم آب

شایان بررسی است که فشار دستگاه باید در یک نوار تنظیم گردد. در صورتی که  فشار خیلی کم باشد (یا حتی خیلی زیاد باشد)، باید فشار دستگاه را تنظیم نمایید.

لوله میعانات منجمد

لوله های میعانات برای ارسال گازها به خارج از منزل تعبیه شده اند. از آنجا که آنها در خارج از خانه قرار دارند، می توانند یخ بزنند و منجر به ایجاد صدای زیاد شوند. می توانید با ریختن آب گرم (نه جوش) روی لوله، این مشکل را رفع کنید.

iran4

 

در صورت عدم تشخیص  علت صدای پکیج ایران رادیاتور چه باید کرد ؟

در صورتی که  هنوز هم نمی توانید علت را بیابید ، برخی از متداول ترین مشکلات پکیج را مرور نمایید  زیرا یکی از آن ها یقیناٌ  علتی برای این  ایراد در سیستم خواهد بود.

در نهایت می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت نمایندگی بوتان مراجعه نمایید .

 

دیدگا ها
ثبت دیدگاه
تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است !!

دیدگاه شما

captcha
ارسال دیدگاه

آخرین اخبار و مقالات

علت گرم شدن رادیاتور پکیج در تابستان
...
تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان b3118 ، علت خرابی و راه حل های آن
...
تنظیم شعله آبگرمکن دیواری بوتان + راه حل هایی برای تنظیم شعله آبگرمکن دیواری بوتان b3115
...
مهم‌ترین علت کم شدن فشار آب گرم در آبگرمکن دیواری + بررسی 4 دلیل اصلی و حل مشکل
...

محصولات تخفیف دار

B3115
 • آبگرمکن های کم فشار B3115
۴/۰۶۸/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
parma 26 rsi digital
 • پارما 26 فن دار دیجیتال
۱۶/۶۷۰/۰۰۰ تومان ۱۶/۲۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
parma 24 rsi digital
 • پارما 24 فن دار دیجیتال
۱۶/۰۶۰/۰۰۰ تومان ۱۵/۵۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
perla pro24rsi
 • پرلا پرو 24 فن دار
۱۸/۵۹۰/۰۰۰ تومان ۱۷/۸۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
Bita 24 s
 • بی تا 24 فن دار
۱۲/۴۴۰/۰۰۰ تومان ۱۱/۹۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
perla pro 32rsi
 • پرلا پرو 32 فن دار
۲۱/۳۴۵/۰۰۰ تومان ۲۰/۴۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
Bita 26 s
 • بی تا 26 فن دار
۱۲/۹۳۰/۰۰۰ تومان ۱۲/۷۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
کیت نصب پکیج
 • کیت نصب پکیج
۱/۲۰۰/۰۰۰ تومان ۱۰۰۰۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
il primo (ایل پریمو)
 • 10 سال ضمانت تعویض
۳۳۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
Bita 22 s
 • بی تا 22 فن دار
۱۱/۹۹۰/۰۰۰ تومان ۱۱/۴۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
تلگرام اینستاگرام آپارات