پشتیبانی آنلاین

contact
zarbdar

خانه ← مجله خبری ← اخبار و مقالات ← شرایط استفاده از آب گرم پکیج (شوفاژ) دیواری در زمستان
Butan co

محصولات تخفیف دار

Bita 22 s
۱۳/۷۹۰/۰۰۰ تومان ۱۲/۲۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
perla pro24rsi
۲۱/۳۸۰/۰۰۰ تومان ۱۹/۰۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
parma 26 rsi digital
۱۹/۱۷۰/۰۰۰ تومان ۱۷/۴۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
parma 24 rsi digital
۱۸/۴۶۹/۰۰۰ تومان ۱۶/۵۰۰/۰۰۰ تومان
ناموجود
Bita 24 s
۱۴/۳۰۰/۰۰۰ تومان ۱۲/۶۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
رادیاتور پره ای il primo (ایل پریمو)
۳۸۱/۰۰۰ تومان ۳۵۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
B3115
۵/۷۰۰/۰۰۰ تومان
ناموجود
Bita 26 s
۱۴/۸۷۰/۰۰۰ تومان ۱۳/۲۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
کیت نصب پکیج
۱/۲۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
perla pro 32rsi
۲۴/۵۴۰/۰۰۰ تومان ۲۱/۷۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول

شرایط استفاده از آب گرم پکیج (شوفاژ) دیواری در زمستان

دسته بندی : اخبار و مقالات

توضیحات

پکیج‌ دیواری که این روزها در منزل‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرند، دارای دو قابلیت گرم کردن آب مصرفی خانه یعنی آب آشامیدنی، آبی که برای شست‌وشو و استحمام به کار می‌رود و همچنین قابلیت گرمایش آب رادیاتورها است. در این مقاله تلاش کرده‌ایم درباره تنظیم پکیج برای زمستان و نحوه فعال کردن حالت زمستانی پکیج توضیحاتی ارائه دهیم.

البته با توجه به فصل، نیاز ما به هر یک از قابلیت‌های نام‌برده شده در پکیج مختلف خواهد بود.  

مثلاً در فصل‌های سرد سال ما به هردوی این قابلیت‌ها نیاز داریم و لازم داریم هم آب مصرفی و هم آب رادیاتورها گرم شود ولی در فصول گرم به گرم شدن شوفاژها نازی نداریم.  به همین دلیل پکیج‌ها قابل تنظیم در دو حالت تابستانه و زمستانه هستند که در صورت تنظیم اشتباه عملکرد پکیج نیز دچار مشکل می‌شود.

 

معرفی پکیج دیواری و اجزای پکیج

شرایط استفاده از آب گرم پکیج دیواری در زمستان به دستگاهی گفته می‌شود که قابلیت تأمین آب گرم مصرفی ساختمان را دارد و در کنار آن به گرم کردن فضای ساختمان نیز می‌پردازد. درواقع پکیج را می‌توان مدل کوچک‌شده موتورخانه دانست که برای هر واحد به‌صورت جداگانه نصب می‌شود.

این دستگاه باعث مصرف کم سوخت شده و در انواع مختلف دیواری و زمینی تولید می‌شود. پکیج‌های دیواری از اجزای گوناگونی مثل شیر نظارت گاز، مشعل، مبدل‌های حرارتی، شیر سه‌راهی، برد نظارت الکترونیک، کلید ایمنی حداقل فشار آب، مخزن انبساط و غیره تشکیل‌شده‌اند که هر یک از این اجزا عملکرد ویژه‌ای در پکیج دارند.

برای راه‌اندازی پکیج باید به فصلی که در آن قرار داریم توجه کرد و تنظیمات مناسب با فصل موردنظر را در پکیج انجام دهید. در ادامه به عملکرد زمستانی پکیج و چگونگی تنظیم آن به‌طور کامل پرداخته‌شده است.

 

دمای مناسب پکیج دیواری در زمستان

با شروع فصل سرما یکی از دغدغه‌های بسیار مهم افراد این است که سیستم گرمایش ساختمان خود را مجهز و آماده کنند. برای آن دسته از افرادی که از پکیج به‌عنوان سیستم گرمایشی در ساختمان خود استفاده می‌کنند، توجه به این مسئله نیز یعنی آماده کردن پکیج برای فصل زمستان از اهمیت زیادی برخوردار است.

تنظیم دمای پکیج بر روی درجه صحیح آن نه‌تنها سبب حفظ آسایش ساکنین می‌شود، بلکه طول عمر وسیله را افزایش داده و سبب کم شدن هزینه‌های مربوط به انرژی خواهد شد، زیرا باعث می‌شود دستگاه در بهترین حالت خودکار کند.

یکی از پارامترهای مهم در تعیین درجه مناسب برای پکیج، آگاهی از دمای مناسب اتاق در فصل سرد سال است. اطلاع از میزان این دما می‌تواند کمک بزرگی باشد.

بر اساس مطالعات صورت گرفته دمای مناسب اتاق برای میانگین افراد بین 18 تا 21 درجه سانتی گراید و برای افراد سالمند و ناتوان مانند نوزادان بین 22 تا 23 درجه سانتی گراید است.

بنابراین شما می‌توانید بر اساس سن و سال ساکنین ساختمان و میزان توانمندی آن‌ها، یکی از بازه‌های دمایی را برای میزان دمای ساختمان خود انتخاب کنید و بر اساس آن دمای پکیج را تنظیم کنید.

 

پکیج در فصل زمستان در چه دمای مناسب هست

بهترین دمای پکیج در فصل زمستان به‌منظور حفظ کارایی دستگاه در ساختمان دمای 75 درجه سانتی گراید برای سیستم گرمایش یا رادیاتورها و دمای 60 درجه سانتی گراید برای آب گرم مصرفی است.

خوشبختانه امروزه بر روی کنترل پنل تمام مدل‌های پکیج از سیستمی استفاده می‌شود که بر اساس آن می‌توان میزان دمای آب گرم مصرفی و رادیاتورها را تنظیم کرد.

برای استفاده از این سیستم ابتدا به سراغ پکیج خود رفته و دو ولوم مربوط به تنظیم دمای آب مصرفی و تنظیم دمای سیستم گرمایش را پیدا کنید.

البته در پکیج‌های دیجیتال کنترل پنل با کمک دکمه تنظیم می‌شود که برای آن دسته نیز می‌توان با استفاده از دکمه‌های مربوط به دمای آب مصرفی و دمای سیستم گرمایش، میزان دمای پکیج در زمستان را تنظیم کنید.

بعد با دکمه یا ولوم مربوط به دما، می‌توانید دمای آب مصرفی را بر روی 60 درجه و دمای رادیاتورها را بر روی 75 درجه سانتی گراید تنظیم کنید. حتی در برخی از مدل‌های پیک سیستمی وجود دارد که برای ساعات کار دستگاه برنامه زمان‌بندی تنظیم‌شده. به این صورت که شما می‌توانید بر اساس ساعت‌هایی که در منزل حضور دارید، دستگاه خود را برای دمایی خاص و در ساعتی خاصی تنظیم کنید.

 

شکل عملکرد پکیج دیواری در زمستان به چه صورت است؟

در این بخش می‌خواهیم شکل عملکرد پکیج در زمستان را برای شما توضیح دهیم. پکیج‌ در فصل زمستان معمولاً دو عمل را باهم انجام می‌دهند که هردوی آن‌ها با گرم شدن آب انجام می‌شوند. در اولین مورد باید بگویم که با باز کردن شیر آب، آب از حس‌گر فشار میکرو سوئیچ خارج می‌شود و این حس‌گر فعال‌شده و از طریق برد الکترونیک دستوری به شیر سه‌طرفه ارسال می‌شود که مدار انتقال به شوفاژ، رادیاتور و یا فن کو یل‌ها برای مدت کوتاه و موقتی قطع‌شده و آب گرم شده برای مصرف خانگی ازجمله حمام، دستشویی، ظرف‌شویی و … انتقال داده می‌شود. زمانی که شیر آب برای مصرف خانگی قطع می‌شود بلافاصله شیر سه‌طرفه آب را به دستگاه‌های تبادل گرمایش (رادیاتور، فن کویل و …) انتقال می‌دهد.

 

نمونه‌ای از تبدیل حالت تابستان به زمستان (پکیج دیواری بوتان)

1-اولین اقدام جهت تبدیل حالت تابستانی به زمستانی در پکیج دیواری بوتان، خاموش کردن و راه‌اندازی مجدد دستگاه است.

2-باید نسبت به تنظیم و کنترل درجه فشار پکیج اقدام کرد. فشار معمول برای دستگاه 1/5 بار است. چنانچه فشار پکیج از این میزان کمتر باشد باید، افزایش فشار پکیج دیواری بوتان از طریق شیر پرکن صورت بگیرد.

3-باید از باز بودن مسیر دودکش مطمئن شوید. بعد فلکه‌های تعبیه‌شده در زیر پکیج بازشوند.

4-در ادامه این فرآیند، باز کردن شیرهای ورودی و خروجی رادیاتورها و شوفاژ صورت می‌گیرد.

5-پس از پشت سر گذاشتن این مراحل، حالت پکیج را بر روی وضعیت زمستانه فعال کنید.

در این زمینه باید خاطرنشان نمود که سبز شدن صفحه‌نمایش مربوط به وضعیت کارکرد پکیج، عملکرد صحیح و بهینه دستگاه است.

نکته: چنانچه در هنگام تنظیم پکیج بر روی حالت زمستانه، برخی از بخش‌های بدنه رادیاتور گرم و بخشی دیگر سرد باشد، حکایت از هوا گرفتن و رسوب گرفتگی دستگاه دارد. این امر مانع از انجام عملکرد بهینه پکیج می‌شود؛ بنابراین باید نسبت به هواگیری پکیج اقدام کرد. در حالت زمستانه، همواره مشعل دستگاه روشن بوده و برای گرم کردن فضا، آبگرم به رادیاتورها انتقال پیدا می‌کند.

 

تنظیم فشار در پکیج دیواری چگونه  است؟

عدد استانداردی که برای فشار پکیج تعیین‌شده است چیزی بین ۱ تا ۲٫۵ بار است؛ یعنی اگر فشار دستگاه بالاتر و یا پایین‌تر از این بازه عددی باشد باید دوباره آن را تنظیم کنید.  

درصورتی‌که فشار پکیج شما از ۱ بار کم‌تر باشد باید فشار را بالا ببرید؛ اما درصورتی‌که بیش‌تر از ۲٫۵ باشد نحوه پایین آوردن فشار پکیج به این صورت است که باید آب داخل پکیج را تخلیه کنید تا فشار به حالت نرمال و استاندارد برسد.  

روشن کردن پکیج دیواری (بوتان) در حالت زمستان  

یکی از نکات مهم استفاده از پکیج‌های دیواری نحوه روشن کردن آن‌ها است. به‌طورکلی تقریباً تمام لوازم‌خانگی، نحوه نصب و راه‌اندازی دستگاه‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد و تأثیری مستقیم روی نحوه عملکرد آن‌ها خواهد داشت.  

خیلی وقت‌ها لازم است که دستگاه پکیج دیواری بوتان را خودتان روشن کنید. مثلاً بعضی‌اوقات که دستگاه خودبه‌خود خاموش می‌شود باید آن را روشن کنید تا بتوانید از آب گرم و یا گرمی شوفاژها استفاده کنید.  

اما نحوه روشن کردن پکیج در حالت زمستانه و در حالت تابستانه با یکدیگر مختلف است و شما نیز باید دستگاه را مناسب با فصل و دمای هوا روشن و تنظیم کنید.  

 

نکات مهم در تنظیم حالت زمستانه پکیج

اولین نکته‌ای که در هنگام فعال کردن حالت زمستانی پکیج باید به آن توجه کرد تنظیم عقربه پکیج بر روی 1.5 است و همان‌طور که گفته شد تنظیمات این عقربه را باید با استفاده از شیر پرکن انجام داد.

پس‌ازآن نیاز است تا لوله‌های گاز، دودکش‌ها، شیرهای اتصال آب و چنین مواردی به‌دقت بررسی شود و اگر این قطعات دارای نشتی و یا قطعی باشند آن‌ها را برطرف کرده در ادامه باید تمام شیرهای آب‌باز شده و دمای پکیج را بالا ببرید و در هنگامی‌که اولین شوفاژ شروع به گرم شدن کرد باید آن را هواگیری کرد.

انجام هواگیری نیز نیاز به مهارت زیادی داشته و درصورتی‌که تخصصی در آن ندارید نیاز است تا به تکنسین پکیج مراجعه نمایید تا این کار را برایتان انجام دهد. با انجام این کارها حالت زمستانی پکیج فعال‌شده و می‌توان دمای پکیج را در هر دمایی که دلخواهتان تنظیم کنید.

 

چگونه از یخ زدن پکیج در زمستان جلوگیری کنیم؟

گاهی دیده‌شده که پکیج‌هایی که در بیرون از ساختمان نصب‌شده‌اند در فصل زمستان به علت سرمای هوا دچار یخ‌زدگی می‌شوند. برای جلوگیری از این یخ‌زدگی می‌توان روش‌هایی را امتحان کرد.

برای رفع این مشکل می‌توان با باز کردن شیر گاز و اتصال دوشاخه دستگاه به پریز برق، از یخ‌زدگی پکیج جلوگیری کرد. علاوه بر آن امکان افزودن ماده ضد یخ به رادیاتور دستگاه وجود دارد که موجب می‌شود تا پکیج دچار یخ‌زدگی نشود. البته عملکرد ضد یخ‌ها در پکیج‌های آنالوگ و دیجیتال باهم فرق دارد و در پکیج‌های دیجیتال عقربه را باید بین عدد 1 و 1.5 قرارداد و کلید انتخاب فصل نیز بر روی عدد صفر قرار گیرد.

در پکیج‌هایی که به‌صورت آنالوگ است نیز باید شیر ورودی گاز را بازکرده و عقربه فشار بین عدد 1 و 1.5 قرار گیرد و کلید تنظیم دمای آب گرم و شوفاژ در حالت صفر قرار بگیرد.

 

شرایط استفاده از آب گرم پکیج (شوفاژ) دیواری در زمستان :

 

شرایط و مقدار مورد نیاز آب گرم مصرفی در ساختمان

دستگاه پکیج دیواری وظیفه گرم نمودن رادیاتور های ساختمان و تامین آب گرم مصرفی در ساختمان را بر عهده دارد. پکیج دیواری بدلیل نداشتن منبع ذخیره آب گرم، امکان گرم نمودن رادیاتور ها و گرم نمودن آب گرم مصرفی را بطور همزمان ندارند و در طراحی سیستم اولویت گرمایش با گرم نمودن آب گرم مصرفی می باشد.

بعد از باز شدن شیر آب گرم مصرفی تمام قدرت دستگاه صرف گرم نمودن آب گرم مصرفی می شود و اگر شیر آب گرم مصرفی به طور طولانی باز بماند، رادیاتور ها سرد می شوند. لازم است در مصرف آب گرم به این نکته توجه نمود که نباید به طور طولانی شیر آب گرم در زمستان باز بماند تا رادیاتور ها سرد بشوند.

 

سخن پایانی

در این مطلب برای شما از دمای صحیح پکیج در فصل زمستان صحبت کردیم. همان‌طور که گفته شد تنظیم پکیج بر روی دمای مناسب نه‌تنها باعث حفظ آسایش ساکنین خواهد بود، بلکه هزینه‌های مربوط به سوخت، سرویس و تعمیر پکیج را کاهش داده و از طرفی طول عمر این وسیله را افزایش می‌دهید. تا بتوانید از هزینه‌های اضافه جلوگیری کنید.

گروه خدماتی بوتانو ، با بهره مندی از کارشناسان مجرب آماده ارائه مشاوره رایگان جهت خرید مناسب ترین محصول متناسب با شرائط محل نصب و نیز پائین ترین قیمت بازار می باشد. همچنین پس از انتخاب و خرید پكيج (شوفاژ) ديواري مورد نظر، عملیات اجرایی نصب توسط تکنسین های مجرب گروه خدماتی بوتانو که مورد تائید شرکت بوتان می باشند در اسرع وقت صورت خواهد گرفت. در صورت نیاز به تعمیر پكيج (شوفاژ) ديواري، خدمات پس از فروش شرکت بوتان توسط عوامل فنی گروه خدماتی بوتانو با بهترین کیفیت ارائه خواهد گردید.

ارائه مشاوره رایگان فنی، فروش با پایین ترین قیمت بازار و نصب سریع و تعمیر با بهترین کیفیت ممکن به مشتریان عزیز و کسب رضایت شما، آرمان گروه خدماتی بوتانو می باشد.

منتظر تماس و آشنایی با شما هستیم!

 

دیدگا ها
ثبت دیدگاه
تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است !!

دیدگاه شما

captcha
ارسال دیدگاه

آخرین اخبار و مقالات

چگونه رادیاتور را خاموش کنیم؟
چگونه رادیاتور را خاموش کنیم؟ ...
علل سوختن فیوز پکیج چیست؟
یکی از مهم‌ترین وسایل گرمایشی در ایران پکیج  است که در انواع مدل‌های دیواری و زمینی تولید می‌شود . م ...
چگونه از پکيج با گاز مايع استفاده کنيم؟
استفاده از پکيج با گاز مايع یا پکيج با گاز شهری را باید هنگام خرید به آن توجه کنید . از جمله مواردی ...
پکيج چگالشی چیست؟ نحوه کارکرد و مزایای آن
پکیج چگالشی یکی از انواع پکیج ها است که با استفاده کامل از گرمای ایجاد شده توسط شعله ها برای گرم کرد ...

محصولات تخفیف دار

Bita 22 s
  • بی تا 22 فن دار
۱۳/۷۹۰/۰۰۰ تومان ۱۲/۲۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
perla pro24rsi
  • پرلا پرو 24 فن دار
۲۱/۳۸۰/۰۰۰ تومان ۱۹/۰۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
parma 26 rsi digital
  • پارما 26 فن دار دیجیتال
۱۹/۱۷۰/۰۰۰ تومان ۱۷/۴۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
parma 24 rsi digital
  • پارما 24 فن دار دیجیتال
۱۸/۴۶۹/۰۰۰ تومان ۱۶/۵۰۰/۰۰۰ تومان
ناموجود
Bita 24 s
  • بی تا 24 فن دار
۱۴/۳۰۰/۰۰۰ تومان ۱۲/۶۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
رادیاتور پره ای il primo (ایل پریمو)
  • رادیاتور پره ای il primo (ایل پریمو)
۳۸۱/۰۰۰ تومان ۳۵۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
B3115
  • آبگرمکن های کم فشار B3115
۵/۷۰۰/۰۰۰ تومان
ناموجود
Bita 26 s
  • بی تا 26 فن دار
۱۴/۸۷۰/۰۰۰ تومان ۱۳/۲۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
کیت نصب پکیج
  • کیت نصب پکیج
۱/۲۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
perla pro 32rsi
  • پرلا پرو 32 فن دار
۲۴/۵۴۰/۰۰۰ تومان ۲۱/۷۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
تلگرام اینستاگرام آپارات