پشتیبانی آنلاین

contact
zarbdar

چگونه فشار آب گرم آبگرمکن را بالا ببریم؟ روش های افزایش فشار آب آبگرمکن دیواری

خانه ← مجله خبری ← اخبار و مقالات ← چگونه فشار آب گرم آبگرمکن را بالا ببریم؟ روش های افزایش فشار آب آبگرمکن دیواری
Butan co

محصولات تخفیف دار

Bita 22 s
۱۱/۹۹۰/۰۰۰ تومان ۱۰/۸۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
parma 24 rsi digital
۱۶/۰۶۰/۰۰۰ تومان ۱۵/۲۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
Bita 26 s
۱۲/۹۳۲/۰۰۰ تومان ۱۱/۸۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
رادیاتور پره ای il primo (ایل پریمو)
۳۳۳/۰۰۰ تومان ۳۰۷/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
Bita 24 s
۱۲/۴۴۰/۰۰۰ تومان ۱۱/۲۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
parma 26 rsi digital
۱۶/۶۷۰/۰۰۰ تومان ۱۵/۹۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
کیت نصب پکیج
۱/۰۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
perla pro24rsi
۱۸/۵۹۰/۰۰۰ تومان ۱۷/۲۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
perla pro 32rsi
۲۱/۳۴۵/۰۰۰ تومان ۲۰/۲۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
B3115
۴/۹۲۲/۴۰۰ تومان
مشاهده محصول

چگونه فشار آب گرم آبگرمکن را بالا ببریم؟ روش های افزایش فشار آب آبگرمکن دیواری

دسته بندی : اخبار و مقالات

توضیحات

زمانی که از حمام استفاده می شود، کمبود فشار آب گرم بیشتر خود را نشان می دهد و این در حالی است که در خصوص آب سرد هیچ مشکلی وجود نداشته و شیر آب سرد بیشترین فشار آب را دارد.

کاملاً مشخص است که وقتی فشار آب سرد در منزل قابل قبول است، ولی با میزان فشار آب گرم مشکل داریم، باید بیشتر تمرکز خود را بر سیستم لوله کشی آب گرم و آبگرمکن نصب شده در ساختمان قرار دهیم .

فشار آب به چه معنا است ؟

فشار آب به میزان سرعت جریان آب در داخل لوله‌ کشی گفته می‌ شود که از دوش و شیرآلات خارج می ‌شود . هنگامی که میزان فشار آب یک ساختمان بالا باشد ، سرعت جریان آب در داخل لوله‌ها نیز زیاد می ‌شود و زمانی که میزان فشار آب کاهش پیدا کند ، سرعت جریان آب کمتر می ‌شود . البته در برخی از موارد تشخیص کم یا زیاد بودن فشار آب دشوار است چراکه پس از استفاده مداوم از میزان فشار مشخص آب ، به آن عادت می ‌کنیم . افرادی که برای اولین ‌بار با سرعت جریان آب شیر مواجه می ‌شوند ، به ‌راحتی می ‌توانند میزان فشار کم یا زیاد آن را تشخیص دهند . همچنین می‌ توان از سرعت پر شدن وان حمام به میزان فشار آب نیز پی برد .

در حالت‌ ایده‌آل باید ۱۰ تا ۱۵ لیتر آب در یک دقیقه از شیر خارج شود و چنانچه این میزان کمتر باشد ، فشار آب کم است . در این مقاله به نحوه تنظیم فشار آب آبگرمکن دیواری بوتان و علت کم شدن فشار آب گرم میپردازیم با ما همراه باشید .

نحوه شناسایی مشکل کمبود آب در آبگرمکن دیواری

چک کردن مبدل آبگرمکن دیواری

به دلیل کوچک بودن مبدل آبگرمکن دیواری و کاهش قطر لوله های مبدل و همچنین وجود املاح زیاد و سختی در آب امکان تشکیل رسوبات وجود دارد. رسوب کردن داخل آبگرمکن دیواری به معنای گرم نشدن آب درون سیستم یا گرم شدن مقداری از آب است که نتیجه آن کاهش فشار آب گرم است.

نحوه تشخیص رسوب مبدل آبگرمکن دیواری

نزدیک ترین شیر آب گرم نزدیک به آبگرمکن دیواری را باز کنید و آب خارج شده را داخل یک لیوان آب بریزید.

در صورت زرد بودن آب گرم و بوی ناشی از آب گرم نشان از رسوب گرفتن مبدل آبگرمکن دیواری است.

سوب زدایی آبگرمکن دیواری

نخستین روش افزایش فشار آب آبگرمکن دیواری رسوب زدایی قطعات و اجزای داخلی دستگاه می‌باشد. مواد معدنی و آلی موجود در آب شهری موجب گرفتگی و ایجاد جرم روی قطعات و لوله‌های دستگاه می‌شوند. با مرور زمان و انباشت جرم‌های آهکی روی قطعات همانند یک لایه عایق از تبادل انرژی بین آب سرد ورودی به دستگاه و شعله آبگرم مانع بعمل می‌آورد. همچنین این لایه‌های آهکی و گرفتگی درون لوله‌ها از حجم خروجی آب کم کرده و درنهایت با فشار کمتری به مسیر خود ادامه می‌دهد.

بنابراین اگر فشار آبگرم آبگرمکن کم بود بهتر است اول ورودی تغذیه آب را بررسی کنید. بنابراین لازم است اتصالات، زانویی ها، و اجزای اصلی از جمله شیر تخلیه آبگرمکن را بررسی نمایید. با انباشت جرم و رسوب به مرور قطعات دچار پوسیدگی شده و دستگاه آسیب‌های جدی متحمل می‌شود. برای تشخیص گرفتگی در لوله آب سرد ورودی لازم است که شیر تخلیه را باز کنید و در صورتیکه آب به خوبی از شیر تخلیه خارج نشد نشان دهنده وجود رسوب و گرفتگی در لوله است.

رسوب زدایی مبدل آبگرمکن دیواری

از دیگر روش های افزایش فشار آب آبگرمکن دیواری، می توان به رسوب زدایی مبدل دستگاه اشاره کرد. مبدل ها از قطعات اصلی و مهم در سیستم های حرارتی از جمله آبگرمکن به شمار می روند. مبدل تمام آبگرمکن های دیواری از جنس مس بوده، حتی مبدل هایی که نقره ای رنگ هستند. مبدل گرمایی شامل یک کویل مسی است که این پره ها موجب افزایش سطح تبادل حرارتی می شود و به این ترتیب منجر به افزایش انتقال گرما می گردد. مبدل های مسی در بالای مشعل قرار گرفته و گرمای حاصل از شعله را به آب سرد ورودی دستگاه منتقل می کند. هر چقدر گرمای جذب شده توسط آب بیشتر باشد، اتلاف گرمایی کاهش می یابد.

به طور کلی وجود گرد و غبار و رسوب درون لوله ها و پره های مبدل، سطح تماس آب ورودی با دستگاه را کاهش داده و همین امر موجب شده آب با دما و فشار کمتری به سمت مسیر خروجی هدایت گردد. برای تشخیص گرفتگی و وجود رسوب دورن لوله های مبدل باید نزدیک ترین شیر آبگرم به آبگرمکن دیواری را باز کنید و آب خروجی را داخل ظرف بریزید. اگر رنگ آب خروجی از دستگاه متمایل به زرد باشد، نشان از وجود رسوب روی مبدل حرارتی دستگاه است و باید نسبت به رفع آن اقدام نمایید و به این ترتیب موجب افزایش فشار آب آبگرمکن دیواری می شود.

کنترل ورودی آب سرد به آبگرمکن

اولین عاملی که برای بررسی کاهش فشار آب گرم در آبگرمکن باید مورد توجه قرار بگیرد، ورودی آب سرد آن است؛ چراکه در برخی موارد مواد معدنی موجود در آب و عوامل خارجی سبب ایجاد رسوب در شیر می‌شود و مسیر آب سرد را مسدود می‌کند.

برای کنترل این موضوع باید شیر تخلیه آبگرمکن را باز کنید و میزان فشار آب را کنترل کنید‌. اگر در فشار آب سرد ورودی مشکلی نبود، یعنی هیچ رسوبی در مسیر ایجاد نشده است‌.

اما اگر میزان فشار شیر تخلیه آبگرمکن کم باشد، باید تمام مسیر‌ها و اتصالات آن که آب در آن وجود دارد، بررسی شود و انسداد رسوبی آن رفع شود تا احتمال کم شدن فشار آب گرم در آبگرمکن دیواری بوتان به حداقل برسد.

ایراد در سیستم لوله کشی آب گرم ساختمان

در آخر توجه داشته باشید که اگر لوله کشی آب ساختمان از نوع فلزی باشد به مرور زمان باعث زنگ زدگی و جرم گرفتگی می شود که همین قطر آنرا کوچکتر می کند و یا اینکه رسوب ها در قسمت ورودی آب گرم شیرآلات جمع می شود که باید هر شیر آلات را باز کنید و جرم و رسوب قسمت گرم شیر آلات را تمیز کنید.

یکی از روش هایی راههای از این مشکل تعویض سیستم لوله کشی آب ساختمان از نوع فلزی به پلیمری است.

فیلتر آبگرمکن دیواری را بررسی کنید.

در برخی از مناطق که آب دارای املاح زیادی می باشد، از فیلتر در سر راه آب سرد ورودی به آبگرمکن دیواری استفاده می شود.

جرم گرفتن بیش از حد این قطعه مانع از عملکرد موثر دستگاه می شود. در نتیجه بهتر است هر ماه فیلتر مورد بازدید قرار گرفته و صفحه آن تمیز شود.

 

دلایل اصلی کم شدن فشار آب گرم در آبگرمکن دیواری بوتان

اگر بخواهیم مهم‌ ترین علت فشار کم آب گرم در آبگرمکن دیواری انواع برندها را پیدا کنیم ، لازم است تمامی آن‌ها را به دو دسته تقسیم بندی کنیم . بخش اول مربوط به مشکلاتی می ‌شود که در اثر نقص در قطعات آبگرمکن ایجاد شده‌اند . در  در صورتی که متوجه این مشکل شدید ، جهت افزایش فشار آب گرم آبگرمکن خود لازم است به تعمیر و تعویض قطعات معیوب بپردازید ، یا اینکه آبگرمکن را به یک سرویس کار بسپارید .

دسته‌ی دیگر مشکلات مربوط به لوله کشی ساختمان می ‌باشد ، که بررسی سیستم لوله کشی نیز می‌ تواند شما را به مهم‌ترین علت کم بودن فشار آب گرم برساند . اگر به تازگی متوجه کم شدن فشار آب گرم آبگرمکن دیواری همزمان با کاهش فشار آب ساختمان خود شده‌اید این مطلب را از جهت شناسایی و بررسی شایع‌ترین علل دنبال کنید .

بطور کلی، برای اینکه علت افت فشار آب گرم خروجی آبگرمکن را پیدا کنید ، لازم است موارد زیر را بررسی کنید :

 • نبودن جرم و گرفتگی در مسیر ورودی آب سرد به آبگرمکن دیواری
 • نبودن رسوب اطراف مبدل حرارتی آبگرمکن (لوله های داخلی آبگرمکن)
 • بررسی وجود گرفتگی و رسوب در فیلتر آب
 • وجود رسوب و گرفتگی در شیرآلات و سردوش حمام (در صورتی که فقط فشار آب گرم در حمام کاهش داشته است)

نحوه تنظیم و افزایش فشار آب گرم آبگرمکن دیواری بوتان

پس از این که با دلایل کم شدن فشار آب گرم آبگرمکن دیواری بوتان آشنا شدید، باید روش‌هایی را برای افزایش فشار آب آبگرمکن دیواری به کار بگیرید.

در ابتدا بهتر است زمانی که آبگرمکن روشن است آب سرد را ببندید. همچنین می‌توانید رسوب‌زدایی انجام دهید تا از این طریق میزان فشار آب افزایش پیدا کند.

یکی دیگر از راهکار‌های مؤثر برای افزایش فشار آب گرم، استفاده از لوله‌های پلیمری و پنج لایه برای سیستم لوله‌کشی آب ساختمان است که مانع رسوب فلزات زنگ‌زده در مسیر جریان آب می‌شود.

در صورتی که ورودی آب سرد آبگرمکن دارای فیلتر باشد، باید آن را به‌صورت منظم بررسی و تعویض کرد.

برای افزایش میزان سرعت جریان آب گرم در آبگرمکن می‌توان از پمپ مخصوص استفاده نمود. اما باید در نظر داشت که مشکل صدا دادن آبگرمکن دیواری هنگام روشن شدن به‌وجود نیاید.

اگر در منطقه زندگی شما فشار آب کم باشد، استفاده از آبگرمکن دیواری اشتباه است و باید آن را تعویض کرد.

 

 

دیدگا ها
ثبت دیدگاه
تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است !!

دیدگاه شما

captcha
ارسال دیدگاه

آخرین اخبار و مقالات

علت صدای ناهنجار در پکیج بوتان چیست؟
...
مزایا و معایب پکیج دیواری : 15 مورد از مزایا و معایب پکیج دیواری
...
آشنایی با انواع سختی گیر پکیج : وظایف سختی گیر پکیج چیست؟
...
علت روشن نشدن پکیج بوتان در حالت زمستانه چیست؟ بررسی 9 دلیل برای این مشکل
...

محصولات تخفیف دار

Bita 22 s
 • بی تا 22 فن دار
۱۱/۹۹۰/۰۰۰ تومان ۱۰/۸۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
parma 24 rsi digital
 • پارما 24 فن دار دیجیتال
۱۶/۰۶۰/۰۰۰ تومان ۱۵/۲۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
Bita 26 s
 • بی تا 26 فن دار
۱۲/۹۳۲/۰۰۰ تومان ۱۱/۸۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
رادیاتور پره ای il primo (ایل پریمو)
 • رادیاتور پره ای il primo (ایل پریمو)
۳۳۳/۰۰۰ تومان ۳۰۷/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
Bita 24 s
 • بی تا 24 فن دار
۱۲/۴۴۰/۰۰۰ تومان ۱۱/۲۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
parma 26 rsi digital
 • پارما 26 فن دار دیجیتال
۱۶/۶۷۰/۰۰۰ تومان ۱۵/۹۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
کیت نصب پکیج
 • کیت نصب پکیج
۱/۰۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
perla pro24rsi
 • پرلا پرو 24 فن دار
۱۸/۵۹۰/۰۰۰ تومان ۱۷/۲۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
perla pro 32rsi
 • پرلا پرو 32 فن دار
۲۱/۳۴۵/۰۰۰ تومان ۲۰/۲۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
B3115
 • آبگرمکن های کم فشار B3115
۴/۹۲۲/۴۰۰ تومان
مشاهده محصول
تلگرام اینستاگرام آپارات