zarbdar

خانه ← مجله خبری ← اخبار و مقالات ← راهنمای عیب یابی پکیج بوتان مدل بیتا
راهنمای عیب یابی پکیج بوتان مدل بیتا

راهنمای عیب یابی پکیج بوتان مدل بیتا

دسته بندی : اخبار و مقالات

توضیحات

 

نصب پکیج بوتان مدل بیتا

اگر می خواهید تا سال ها از پکیج دیواری خود استفاده کنید، باید بتوانید به خوبی از آن مراقبت و نگهداری  کنید. اولین قدم برای مراقبت از پکیج بوتان مدل بیتا نصب اصولی و تخصصی آن محسوب می شود.

یک کارشناس از مرکز تعمیر پکیج بوتان مدل بیتا به خوبی از قواعد و مقررات نصب با توجه به ظرفیت، متراژ  و وضعیت دودکش آگاه است.وبرای نصب پکیج حتما از نصاب پکیج استفاده کنید

 

تعمیر پکیج بوتان مدل بیتا

یکی از پر طرفتار ترین انواع پکیج گرمایشی در تمام ساختمان ها امروزی پکیج دیواری است. برندهای مختلفی در بازار هستند که پرتقاضاترین و پر طرفتار ترین آن ها برند بوتان است.

اما این برند معروف وسرشناس هم به مرور زمان و به دلیل بی توجهی به سرویس دوره ای، دچار خرابی و بروز اختلال در کارکرد  پکیج می شود و به تعمیر نیاز پیدا خواهد کرد. ما این بار قصد داریم در این مقاله به بررسی تعمیر پکیج بوتان مدل بیتا بپردازیم.

 

تعمیر پکیج بوتان مدل بیتا

 

مشکلات متداول پکیج بوتان مدل بیتا

 بسیاری از مشکلات پکیج بوتان مدل بیتا مثل مدل های دیگر است که رفع مشکلات آن ها هم به یک شکل انجام میشود. ولی اگر با اختلال یا مشکلی در سیستم پکیج بوتان خود متوجه شدید، نیاز به یک تعمیرکار حرفه ای پکیج دارید.

 بنابراین بهتر است با شماره های ۰۲۱۶۶۹۳۷۶۱۱  ، ۰۹۳۹۱۲۲۰۱۹۶تماس بگیرید، نمایندگی پکیج بیتا در تهرانتماس بگیرید. اصلی ترین و شایع ترین مشکلات پکیج بوتان مدل بیتا عبارتنداز عبارت های زیر است:

0-پکیج بیتا خود به خود خاموش می شود

0-رادیاتورها گرمای مطلوبی ندارند

0-آب مصرفی دستگاه گرم و سرد می شود

 

این مشکل دلایل زیادی دارد که بعضی از آن ها شامل موارد زیر می شود:

0-نبود آب کافی در مدارنیست

0-هوا گرفتن رادیاتورها است

0-ممکن است مسدودیت مبدل و مدار گرمایشی  باشد

0-ممکن است خرابی و گریپاژ پمپ می باشد

0-ممکن استخرابی الکترود یون دستگاه باشد

0-کمبود فشار ساختمان

0-رادیاتورهای پکیج بوتان مدل بیتا گرمای مطلوبی ندارد

0-ممکن است پایین بودن ارتفاع شعله پکیج باشد

0-استفاده از رادیاتورهای بی کیفیت ممکن است باشد

0-بروز ایراد NTCممکن است باشد

0-ممکن است گردش هوا به جای آب در رادیاتورها باشد

0-کم شدن فشار بار دستگاه،باشد

0-رسوب گرفتن مبدل ثانویه ممکن است صورت گرفته باشد

0-معیوب شدن ترموستات است

0-عدم رعایت نکردن استاندارد در لوله کشی ها باشد

0-کاهش ظرفیت دستگاه نسبت به ساختمان ممکن است باشد

0-آب مصرفی دستگاه گرم و سرد می شود

 

این مشکل دلایل متعددی دارد که شامل موارد پایین می باشد :

0-مبدل ثانویه رسوب گرفته است

0-فشار آب ساختمان نوسان دارد

0-ارتفاع شعله زیاد است

NTC- 0دچار ایراد شده است

0-همزمان از دو شیر آب استفاده شده است

0-شیر سه طرفه و فلوسوئیچ خراب شده است

البته لازم به ذکر است چشمک زدن چراغ سبز در پکیج بیتا هم به دلیل بروز مشکلاتی فعال می شود که در ادامه در مورد این موضع اطلاعاتی در اختیارشما قرار خواهیم داد.

 

چراغ سبز چشمک زن پکیج بیتا

چراغ سبز در صورت چشمک زن دو حالت دارد. چراغ سبز  زمان شروع چشمک  زدن کرد از یک تا 5 ثانیه نشان دهنده آماده به کار بودن دستگاه است. اما اگر چشمک های چراغ سبز با فاصله زمانی نیم ثانیه باشد، نشانگر مشکلات زیر است:

  • حالت انتظارمی باشد
  • خرابی پرشر دود یا فن دستگاه است
  • خرابی یا گیرپاژ پمپ است
  • ممکن است ایراد در کلید حداقل فشارباشد
  • خرابی و بروز ایراد در NTCممکن است باشد
  • معیوب شدن کلید فشار چگالی ممکن است باشد

 

چراغ سبز چشمک زن پکیج بیتا

 

با مشکلات پکیج بوتان مدل پارما آشنا شوید

نمایندگی فروش بوتان در تهران مدل پارما، برای اولین بار در سال ۱۳۹۳ به بازار عرضه شده. سیستم بای پس خودکار، سیستم عیب یاب الکترونیکی و سیستم ضد یخ زدگی برخی از ویژگی‌های پکیج بوتان مدل پرما می باشد. پرما، در دسته پکیج‌های فن دار قرار گرفته است و دود به وجود امده از احتراق را، از طریق دودکش به بیرون می‌فرستد. اما مدل پارما نیز، گاهی با ایراداتی مواجه می‌شود. که در ادامه مقاله قصد داریم به معرفی، انواع مشکلات پکیج بوتان مدل پارما بپردازیم.

یکی از مشکلاتی که اغلب استفاده کنندگان پکیج بوتان مدل پارما، با آن مواجعه می‌شوند سرد شدن آب مصرفی است. گرم نشدن آب پکیج می‌تواند، به دلیل خرابی سنسور NTC است که وظیفه تشخیص دمای آب را دارد . اگر سنسور دما به درستی کار نکند، دمای اشتباه را به برد پکیج فرستاده و از گرم شدن آن جلوگیری خواهد کرد.

اما این تنها خرابی سنسور دما نیست که، می‌تواند مانع از گرم شدن آب شود. گاهی اوقات مسیر گرمایشی پکیج دچار گرفتگی و یا افت فشار می‌شود.که در چنین شرایطی آب داغ نمی‌تواند به درستی وارد مسیر گرمایشی شده و در نتیجه آب کمی وارد رادیاتور‌ها می شود. این موضوع در پکیج باعث فشار زیاد به پمپ و خرابی آن خواهد شد. اما قطعه سوپاپ بای باس، مانند یک میانبر عمل خواهد کرد و با وصل شدن مسیر رفت و برگشت گرمایشی به هم،اگر آب داغ را قبل از اینکه به سمت رادیاتور‌ها برود، به ورودی پمپ متصل می‌کند. با خرابی سوپاپ بای پس، مقداری از آب مسیر گرمایشی، در سوپاپ اطمینان به حرکت در آمده است و آب پکیج سرد خواهد شد.

اما موضوع  دیگری که می‌تواند، باعث سرد شدن آب پکیج گرمایشی شود کم بدون ارتفاع شعله مشعل خواهد بود. مشعل به کار رفته در پکیج بوتان مدل پارما، از تولیدات داخلی کشور عزیزمان ایران است و کیفیت خوبی دارد. این پکیج ۱۲ شعله داشته و جزو دستگاه‌های با توان ۲۲۰۰۰ است. اما پکیج بوتان مدل پارما، در واحد‌هایی با متراژ بالای ۶۰ الی ۷۰ متر نمی‌تواند، آب گرم مورد مصرفی ما را ارائه داده و ارتفاع شعله آن بسیار کم می‌شود.پکیج بوتان مدل پارماسرو صدای زیادی را به وجود می اورد.

 

عیب  یابی و مشکلات پکیج بیتا

پکیج بوتان مدل بیتا، ارزان‌ترین مدل شرکت بوتان بوده است و آنالوگ است. در مدل‌های آنالوگ، سیستم عیب یابی خودکار و نمایشگر دیجیتال تهبیه نشده و برعکس دیگر مدل‌های پکیج بوتان، که از قطعات خارجی ساخته شده‌اند، در مدل بیتا قطعات داخلی به کار رفته است. این عوامل ارزان بودن مدل بیتا را، به نسبت به بقیه پکیج‌ها توجیه می‌کنند. پکیج بوتان مدل بیتا، با ظرفیت حرارتی ۲۲ و ۲۴ هزار تولید شده و برای واحد‌هایی با متراژ کم بسیار مناسب خواهد بود.

این مورد را هم در نظر بگیرید که، تمامی مدل‌های پکیج تولید شده توسط بوتان، فن دار هستند. پکیج بوتان مدل بیتا، به دلیل قیمت مناسبی که دارد در بازارجز وسایل گرمایشی بسیار پرطرفدار است.

 

عیب  یابی و مشکلات پکیج بیتا؛

 

چرا پکیج بوتان مدل بیتا اتومات نمی‌شود؟

یکی از مشکلاتی که اغلب استفاده کندگان پکیج بوتان، با آن روبرو می‌شوند این است که اتومات نشدن دستگاه  می باشد.همانطور که اشاره کردیم، پکیج بوتان با ظرفیت ۲۲ و ۲۴ هزار برای خانه‌هایی تا متراژ ۱۴۰ متر مناسب می باشد. در چنین مواقعه ای پکیج باید زمان بیشتری روشن باشد تا به دمای ومناسب محیط برسد. علاوه بر این میزان گرمایش خانه، رابطه زیادی با تعداد رادیاتور‌های نصب شده در واحد دارد.

پکیج با تولید آبگرم، آن را به رادیاتور‌ها فرستاده و گرما از طریق رادیاتور‌ها به واحد می‌رسدکه دمای محیطرا گرم میکند. اگر پکیج بوتان مدل بیتا اتومات نمی‌شود، باید ضریب حرارتی رادیاتور را با ضریب حرارتی مورد نیاز برای واحد مسکونی چک شود.

 

پکیج بوتان مدل بیتا،  علت یکسره روشن است چیست

یکسره روشن بودن پکیج بوتان مدل بیتا، از مشکلاتی دیگر این نوع مدل پکیج است که استفاده کنندگان پکیج دیواری ایرتورپن همواره از آن شکایت می‌کنند. تعمیرکار پکیج بوتان روشن بودن پکیج را مربوط به رادیاتور می دانند، کم بودن تعداد رادیاتور‌ها و ضعیف بودن پکیج نسبت به متراژ واحد مسکونی عاملی است که از خاموش شدن پکیج جلوگیری می‌کند.

 

علت نشتی آب در پکیج بوتان چیست

نشتی آب یکی از مشکلاتی است که در بعضی از پکیج‌ها وجود دارد و علت آن خرابی و یا سوراخ بودن قسمتی از پکیج است. در صورتی که با این مشکل روبه‌رو شدید می‌توانید برای تعمیرات پکیج بوتان، لوله هارا بررسی کنید گاهی قسمت ارتباطی لوله ها با یک دیگر دچار نشتی شده باشد که می توانید آن را محکم کنید. گاهی با همین کار ساده  می توان مشکل را حل کرد. در برخی از موقعه ها هم احتمال سوراخی مخزن پکیج وجود دارد که با رو به رو شدن با این مشکل در پکیج می توانید آن را با یک تعمیر کار ماهر در نمایندگی بوتان در میان بگذارید.

 

یخ زدگی پکیج

در فصل سرما،در صورت روشن نکردن پکیج به مدت طولانی، ممکن است دستگاه دچارمشکل  یخ زدگی شود. به خصوص پکیج هایی که در فضای خارجی نصب شده باشند. پکیج هایی که در محیط های باز و بالکن نصب می شوند به هیچ عنوان نباید مدطولانی خاموش بمانند چون باعث یخ زدگی می شود. در فصل زمستان در صورتی که قصد طولانی مدت از منزل را داشته باشید پکیج را روی حالت ضد یخ زدگی بزارید تااز یخ زدگی جلو گیری کند.

ضد یخ زدگی به این صورت است که یکی ازرادیاتورهاروباز کرده و دمای پکیج راپایین ترین حالت ممکن گذاشته و یا مراکز معتبر سرویسکاری تعمیرات پکیج بیتا برای تزریق ضد یخ زدگی به سیستم پکیج را درخواست کنید .اگر این مراحل هارو انجام ندهید چون در سیستم پکیج اب فراوانی وجود دارد.

 

علت صدای زیاد پکیج بوتان

در اثر گرم و سرد شدن آب در لوله‌ها، امکان منبسط و منقبض شدن لوله‌ها وجود دارد که این اتفاق باعث سر و صدا در پکیج خواهد شد. علاوه بر منبسط و منقبض شدن لوله دلیل صدا دادن پکیج بوتان است .وجود هوا در لوله‌های پکیج و هوا کشی مدارها است. در این شرایط پکیج شما باید هواگیری شود. پس با یک سرویسکار پکیج تماس بگیرید. در غیر این صورت به سراغ ترموستات پکیج می روید و ببینید آب در حال جوشیدن است یا خیر. دمای ترموستات باید به نحوی تنظیم باشد که آب دائم نجوشد تا دچار مشکل نشود.

 

کلام آخر

در این مقاله به راهنمای درمورد نحوه استفاده مشکلات پکیج  اشاره شد. هم چنین شما را با انواع ارورهای پکیج دیواری بیتا آشنا کردیم. در صورتی که با هر کدام از این خطا ها مواجه شدید و نتوانستید آن ها را برطرف کنید، می توانید برای رفع ایراد و تعمیر پکیج بوتان مدل بیتا خود از طریق مرکز تعمیرات سیستم نمایندگی تعمیرات بوتان اقدام کنید.

دیدگا ها
ثبت دیدگاه
تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است !!

دیدگاه شما

captcha
ارسال دیدگاه

آخرین اخبار و مقالات

شرایط استفاده از آب گرم پکیج دیواری در زمستان
...
پکیج دو مبدله در تابستان چگونه کار میکند؟
پکیج دو مبدله در تابستان چگونه کار میکند؟ تولید حرارت برای گرم کردن سیستم پکیج گرمایشی در کنار گرم ک ...
مزایاومعایب رادیاتور پنلی و پره‌ای چیست؟
کسانی که قصد خرید رادیاتور رادارند باید بین نوع‌های پنلی و پره‌ای یکی از آن‌ها رو انتخاب کنند، خواند ...
گرمایش از کف بهتر می باشد یا رادیاتور؟
...
تلگرام اینستاگرام آپارات