zarbdar

خانه ← مجله خبری ← اخبار و مقالات ← تعمیر پکیج بوتان مدل پارما
Butan co

تعمیر پکیج بوتان مدل پارما

دسته بندی : اخبار و مقالات

توضیحات

پکیج بوتان از جمله برندهای خوب و باکیفیت پکیج دیواری در بازار به شمار می رود  که می تواند در روزهای سرد زمستانی خانه شما را گرم و آب داغ مورد نیاز جهت استحمام و غیره را در هر زمانی برای شما مهیا کند. اما افراد زیادی می باشند که  در اواسط زمستان با پکیج بوتان خود به مشکل می خورند  و از خرابی  و بروز مشکل در آن گله دارند  و به دنبال نمایندگی پکیج بوتان جهت دریافت خدمات پس از فروش بوتان می باشند. گاها بسیاری از این افراد از تعداد مکرر بروز یک مشکل و هر بار تعمیر پکیج بوتان و صرف هزینه و مجددا تکرار همان مشکل خسته شده و قصد  تعویض کلی پکیج دیواری خود را دارند.

اشتباهی که بیشتر این افراد انجام می دهند، دو مورد بیشتر نیست. اول اینکه از مراقبت از دستگاه و سرویس پکیج بوتان خود به صورت منظم و به موقع در شروع زمستان غافل بوده اند. دوم اینکه برای  انجام سرویس و یا تعمیرات پکیج شوفاژ دیواری بوتان مدل پارما، نزد یک تعمیرکار متخصص بوتان نرفته و پکیج خود را به افراد غیر متخصص سپرده اند. طبیعتا کمبود دانش تخصصی، نبود تسلط بر انواع مدل های پکیج دیواری بوتان و کمبود تجربه تعمیرات پکیج بوتان به نتیجه ای جز این نیز نخواهد انجامید.

 

n85qhxeo1dy3

 

تعمیر پکیج بر اساس توضیح کد خطا

مناسب انواع مدل ها

دلیل ارور در تمام مدل ها یکسان است اما تنها کد خطا آن ممکناست تفاوت هایی داشته باشند  .

 • ارور مربوط به افت فشار در مدار گرمایش یا اشکال در کلید حداقل فشار آب ( پرشر سوئیچ آب) مثل ۷۰ ۴۰ و E1 ایران رادیاتور |چراغ قرمز ثابت بوتان اپتیما و کالدا ونزیا | E4 گلدیران | EP تاچی اکو | E1 ایساتیس
 • ارور مربوط به سنسور مدار گرمایش یا اشکال در سنسور آب مصرفی (NTC)
 • ارور پرشر سوئیچ هوا بسته است اما فن کار نمی کند . مثل : ۴۰ ۶۰ ۷۰ و E51 ایران رادیاتور | EA یا E3 گلدیران | E1 تاچی | E3 , E15 , E27 بوتان CV | چراغ قرمز ثابت بوتان اپتیما و کالدا ونزیا
 • ارور داغ شدن بیش از حد مبدل ( رفع ارور کلید حرارتی یا ترموستات حد )
 • ارور عدم تشکیل و تشخیص شعله و یا عیب یابی یون در حین کار .مثل ارور ۷۰ ۸۰ و E2 پکیج ایران رادیاتور | چراغ قرمز ثابت بوتان اپتیما و کالدا ونزیا | E1 گلدیران | E7 و E8 تاچی اکو ( نقص در شعله ، نقص در فشار گاز )
 • رفع ارور پرشر هوا باز است اما فن کار نمی کند . مثل : ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ ایران رادیاتور و چراغ قرمز ثابت بوتان

 

رفع عیب کدخطا پکیج دیواری بوتان مدل پارما parma22i:

شما می توانید برای  رفع عیب کدخطا پکیج بوتان parma22i موارد ذکر شده در ذیل را دیده و از مشکل پکیج خود اطلاع یابید ، در صورت مطالعه آموزش رفع کد خطا پکیج خود اگر جهت رفع کد خطا نتوانستید اقدامی انجام دهید در اولین فرصت با نمایندگی بوتان تماس برقرار نمایید.

چراغ سبز و قرمز ثابت:

اشکال در NTC آب مصرف

چراغ قرمز ۰/۵ ثانیه روشن ۰/۵ ثانیه خاموش:

 • قطع شدن ترموستات حد
 • پارازیت شعله

چراغ قرمز ۰/۲ ثانیه روشن ۰/۲ ثانیه خاموش:

اشکال در NTC گرمایش

چراغ سبز ۰/۵ ثانیه روشن ۰/۵ ثانیه خاموش:

 • قطع بودن پرشر آب
 • قطع بودن پرشر دود

همچنین لازم به ذکر این نکته می باشد که برای جلوگیری از تشکیل رسوب املاح آب در مبدل حرارتی پکیج، خرید و نصب رسوب گیر پلی فسفات یا انواع دیگر رسوب گیر ، در مسیر لوله آب ورودی به پکیج توصیه می شود. همچنین سفارش خرید لوازم جانبی جهت نصب پکیج دیواری بوتان شامل شیرآلات و اتصالات نصب پکیج نیز می توانید به شماره درج شده در سایت شیراز تجهیز امکان ‌پذیر می باشد. هر کدام از پکیج های بوتان  به دلیل طراحی و سنسورهای خاصی که دارند، می توانند یک کد خطا را به شما نشان دهند  در متن ذیل به مواردی از این قبیل اشاره شده است :

 

416large

 

رفع مشکل آبریزی پکیج پارما

یکی از بخش هایی که در پکیج پارما باید حتما به آن توجه داشته باشید، بروز مشکل آبریزی  پکیج می باشد . برای عیب یابی پکیج بوتان مدل پارما در این حوزه، ابتدا باید پمپ اصلی پکیج را  زیر نظر داشت و سپس اتصالات مربوط به پکیج را نیز بررسی نمود . ممکن است  به علت  رسوب و همچین خرابی برخی از لوله ها، پکیج شما با مشکل آبریزی مواجه شده باشد. باید توجه داشته باشید که این مشکل را حتما باید رفع کنید، زیرا در صورت رفع نکردن این مشکل،  این احتمال وجود دارد که به بخش های داخلی پکیج نیز صدمه وارد شود.

 

تنظیمات پکیج بوتان مدل پارما

بعد از بررسی معایب پکیج بوتان مدل پارما ، حال وقت  تنظیمات پکیج بوتان مدل پارما می باشد . تنظیمات پکیج بوتان مدل پارما در ظرفیت‌های ۲۲ و ۲۴ هزار این پکیج ها دارای بازدهی بالا بیش از ۹۰ درصد می باشند. اقدامات لازم جهت انجام تنظیمات و نصب این پکیج دیواری به شرح زیر می باشد :

برای نصب این دستگاه شرایط لازم است که باید از قبل این شرایط را شما فراهم نمایید.

 • وجود انشعاب لوله های آب سرد و گرم در محل نصب و همراه شیر آلات مربوطه
 • وجود انشعاب لوله گاز در نزدیکی محل نصب
 • وجود دهانه و دودکش استاندارد بالای محل نصب

 

B3315if

 

تنظیم فشار پکیج بوتان مدل پارما

تنظیم فشار این مدل از پکیج بوتان بدین صورت می باشد که :

در صورتی که در زمان استفاده از این مدل پکیج متوجه شدید  که فشار پکیج افزایش یافته ، برای پایین آوردن فشار این دستگاه می توانید با باز کردن پیچ هواگیری یکی از رادیاتور های متصل به پکیج فشار پکیج را تا حد توصیه ‌شده پایین آورید همچنین توجه داشته باشید که پس از حل مشکل ، بعد از اتمام این فرایند حتما شیر هواگیری رادیاتور را به درستی ببندید مجددا هوا وارد رادیاتور آن شود . چنانچه که مشاهده کردید که فشار آب این مدل از پکیج دائما در حال پایین رفتن از برای بالا بردن فشار پکیج ابتدا سیستم گرمایش خاموش کنید تا به خوبی سرد شود و میزان فشار واقعی دستگاه را مشاهده نمایید.

اکنون  شیر پرکن را که در زیر دستگاه است باز نمایید  و توجه داشته باشید که این شیر در کنار شیر رفت بکش قرار گرفته است. والو کوچک آبی رنگی دارد که جهت عکس عقربه های ساعت باز می شود میزان باز کردن شیر پرکن کاملا بسته به میزان کم بودن فشار دستگاه دارد و در صورتی که  دستگاه کمتر از یک بار فشار داشت تا انتها شیر پرکن را باز کنید تا خیلی زود فشار تامین شود ولی چنانچه که  تنها یکی دو دهم بار چندم داشت نیازی نیست شیر را تا انتها باز کنید.

 

درنهایت می توانید برای خرید پکیج دیواری ایرتورپن و پارما  کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت نمایندگی بوتان مراجعه نمایید.

دیدگا ها
ثبت دیدگاه
تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است !!

دیدگاه شما

captcha
ارسال دیدگاه

آخرین اخبار و مقالات

هواگیری پکیج بیتا چگونه انجام می‌شود؟
یکی از پکیج‌هایی که امروزه طرفداران زیادی را دارد، آشنایی با پکیج بیتا هست. شما می‌توانید برای دریاف ...
علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری بوتان B321I
امروزه داشتن آبگرمکن که به‌سرعت روشن شود و آب گرم مناسبی را به ما انتقال دهد؛ خیال ما را برای آب گرم ...
معرفی انواع آبگرمکن های دیواری
معرفی انواع آبگرمکن های دیواری از زمانی که انسان استفاده از آتش را یاد گرفت خواه‌ناخواه برای تهیه غذ ...
آیا بستن شیر رادیاتور پکیج در تابستان ضروری است؟
یکی از سؤالات پرتکرار که بسیاری از مشتریان می‌پرسند این است که آیا بستن شیر رادیاتور پکیج در تابستان ...
تلگرام اینستاگرام آپارات