پشتیبانی آنلاین

contact
zarbdar

خانه ← مجله خبری ← اخبار و مقالات ← نصب حوله خشک کن بوتان (رعایت نکات مهم هنگام نصب حوله خشک بوتان)
نصب حوله خشک کن بوتان (رعایت نکات مهم هنگام نصب حوله خشک بوتان)

محصولات تخفیف دار

perla pro 32rsi
۲۴/۷۰۰/۰۰۰ تومان ۲۱/۳۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
Bita 24 s
۱۴/۴۴۰/۰۰۰ تومان ۱۲/۵۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
Bita 26 s
۱۵/۰۰۰/۰۰۰ تومان ۱۳/۰۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
رادیاتور پره ای il primo (ایل پریمو)
۳۸۱/۰۰۰ تومان ۳۵۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
parma 24 rsi digital
۱۸/۶۳۰/۰۰۰ تومان ۱۶/۱۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
کیت نصب پکیج
۱/۲۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
parma 26 rsi digital
۱۹/۳۴۰/۰۰۰ تومان ۱۶/۸۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
B3115
۵/۷۰۰/۰۰۰ تومان ۵/۵۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
Bita 22 s
۱۳/۹۹۰/۰۰۰ تومان ۱۲/۰۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
perla pro24rsi
۲۱/۵۷۰/۰۰۰ تومان ۱۸/۶۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول

نصب حوله خشک کن بوتان (رعایت نکات مهم هنگام نصب حوله خشک بوتان)

دسته بندی : اخبار و مقالات

توضیحات

 

نصب حوله خشک کن بوتان

حوله خشک کن به عنوان نوعی رادیاتور  در جهت  تامین گرمای مورد نیاز فضای حمام و یا سرویس های بهداشتی می باشد . کاربرد این نوع رادیاتور ها امروزه در  فضای حمام یا سرویس‌های بهداشتی یا حتی آشپزخانه بسیار دیده می شود که ضمن  گرم کردن فضا به عنوان یکی از قطعه تزئینی هم کاربرد دارند . همچنین می توان برای خشک کردن حوله ها،دستمال ها و لباس های کوچکی که جای زیادی احتیاج ندارد از آن ها بهره مند شد.

هرچند حوله خشک کن بوتان یک رادیاتور می باشد ولی از نظر ظاهری با  رادیاتورهای معمولی متفاوت و زیبا تر می باشد . طریقه طراحی این رادیاتور ها به این صورت است که به راحتی قابلیت نصب بر روی دیوار را دارند . حوله خشک کن ضمن  گرم کردن حمام بخار و رطوبت موجود در فضا را هم از بین می ‌برد. اغلب حوله خشک کن‌های موجود در بازار آبی می باشند  که توسط  پکیج یا موتور خانه ( سیستم‌های حرارت مرکزی ساختمان‌ ) فعالیت می نمایند.

موارد ذیل از دیگر محصولات  پر مخاطب و محبوب  محصولات این شرکت می باشند:

 • پکیج
 • رادیاتور آلومینیومی
 • رادیاتور پنلی بوتان
 •  حوله خشک کن های بوتان
 •  اسپیلت

 

nsb-hwlh-khshk-kn

 

کاربرد حوله خشک کن ها چیست؟

 • مهم ترین کاربردهای حوله خشک کن ها این است که به عنوان یک وسیله گرمایشی کاربرد دارند و در محیط های کوچک به عنوان گرمایشی خوب استفاده می شوند.
 • همانطور که از نام این وسیله پیداست می توان برای خشک کردن حوله ها و لباس های کوچک از آن ها بهره مند شوید  و همچنین برای خشک کردن دستمال ها از این وسیله می توان مصرف کرد .
 • دیگر کاربردهای حوله خشک ها این است که شما می توانید با این دستگاه رطوبت فضا های مورد نظرتان را نتظیم نموده و همچنین از رشد قارچ ها کپک ها پیشگیری به عمل آورید.
 • طراحی بسیار زیبا و منحصر به فرد و حوله خشک کن ها منجر به آن شده تا افراد زیادی از حالت خشک کن ها برای زیبا سازی محیط بهره مند شوند.

 

نصب حوله خشک کن بوتان چگونه است؟

 

نصب پایه های دیواری برای نصب حوله خشک کن بوتان

اولین اقدامی که توسط نصاب حوله خشک کن بوتان صورت می گیرد، نصب پایه های دیواری بزرگ و کوچک حوله خشک کن می باشد. باید بدانید که حوله خشک کن ها دارای دو نوع پایه دیواری بزرگ و کوچک می باشند که پایه های دیواری بزرگ در بالا و پایه های دیواری کوچک در پایین نصب می شود تا مشکلی بعد از نصب به وجود نیاید.

برای این که بتوان پایه ها را به خوبی نصب نمود، در ابتدا می بایست محل پایه ها را اندازه گیری نمود و سپس محل نصب را نشانه گذاری کرد. نقاطی که نشانه گذاری می شوند، توسط نصاب با دریل سوراخ می شوند که این سوراخکاری به عمق ۵۰ میلی متر را در بر دارد و قطر ۹ میلی متر را دارا می باشد. پس از این اقدام، پایه ها به ترتیب پیج و محکم می شوند تا بتوان مراحل بعدی نصب را مورد انجام قرار داد.

 

نصب پلاستیک های پایه دیواری برای نصب حوله خشک کن بوتان

برای این که بتوان طریقه نصب حوله خشک کن بوتان به درستی انجام داد، می بایست در این مرحله پلاستیک های پایه دیواری را نصب نمود. باید بدانید پایه های دیواری دارای شیارهای متعددی می باشد که برای پر کردن آن ها می بایست از پلاستیک های پایه دیواری کمک گرفته شود. کافی است پلاستیک ها را در شیار ها قرار داده و سپس آن ها را چفت کنید.

 

نصب درپوش ها برای نصب حوله خشک کن بوتان

یکی از موضوعاتی که می بایست به آن توجه داشته باشید، نصب درپوش های حوله خشک کن ها می باشد. حوله خشک های بوتان دارای دو نوع درپوش هواگیری و درپوش کور می باشند که با دقت باید توسط نصاب ها در بالای رفت و برگشت حوله خشک کن ها متصل گردد. لذا باید بدانید اتصال با آچار های مخصوص صورت خواهد گرفت.

 

نصب مغزی ها و شیر های ربع گرد برای نصب حوله خشک کن بوتان

پس از این که درپوش ها به خوبی نصب شدند، وقت آن است که مغزی ها و شیر های ربع گرد را با استفاده از آچار ها وصل نمود. لذا باید توجه داشت مغزی ها توسط نصاب ها در رفت و برگشت انتهایی حوله خشک کن ها وصل می شوند و آن ها را نباید در رفت و برگشت بالا نصب نمود.

 

نصب شیلنگ های ارتجاعی فلزی برای نصب حوله خشک کن بوتان

در این مرحله از نصب حوله خشک کن، می بایست شیلنگ های ارتجاعی فلزی را به شیر های ربع گرد و رفت و برگشت دیوار وصل نمود که این اقدام با آچار های مخصوص انجام می گردد.

 

وصل کردن حوله خشک کن به پایه های دیواری برای نصب حوله خشک کن بوتان

پس از این که مراحل فوق با موفقیت طی شد، وقت آن است که حوله خشک کن بوتان را به پایه های دیواری وصل نمود. نصاب ها در این مرحله حوله خشک کن ها را از حلقه های آن به پایه های دیواری می آویزند و سپس شیر های ربع گرد را باز می نمایند.

 

هواگیری برای نصب حوله خشک کن بوتان

در مرحله آخر برای این که نصب حوله خشک کن بوتان در تهران به اتمام رسد، می بایست هواگیری انجام شود تا پس از آن بتوان به راحتی از حوله خشک کن ها در سرویس بهداشتی استفاده نمود و از آن بهره مند گردید.

 

 

 

ویژگی حوله خشک کن های بوتان

حوله خشک کن ها در انواع مختلفی تولید می شوند که از نمونه آن ها جنس آلومینیوم و فولاد  می باشد و پوشش آن نیز از رنگ اپوکسی است. بوتان به عنوان یکی از تولیدکنندگان مطرح  درایران به شمار می رود. به علت برخورداری از ویژگی منحصر به فرد  محبوببیت بالایی دارد.  حوله خشک کن فولادی بوتان از دوام بالایی برخوردار می باشد  و به صورت 7، 12 و 15 لول تولید می گردد  . از نظر ابعاد 60*50 و 80*50  طراحی می شوند . بوتان علاوه بر فولاد به تولید حوله خشک کن‌های آلومینیومی در ابعاد 60*50  و 80*50 و به شکل 10، 14، 19، 29، 32 و 34 لول می‌پردازد که برای کاربرد در خانواده های بزرگ بسیار مناسب می باشد.

رادیاتورهای حوله خشک کن با توجه به مساحت و نوع رادیاتور انتخابی ( طول پره و آکس آن) انتخاب می شوند .هر مدل از حوله خشک کن ها توان خروجی مختص خود را دارد . حوله خشک کن  ۱۰ لوله بوتان معمولا برای گرمایش حمام های کوچک (کمتر از ۳ متر مربع) مورد استفاده قرار  می گیرند ولی در صورتی که حمام در طبقه اول (روی پارکینگ) و یا آخر باشد و یا دارای پنجره بزرگ باشد در این صورت باید از حوله خشک کن ۱۴ لوله استفاده شود.

 

hwlh-khshk-kn-2

 

نحوه کارکرد حوله خشک کن بوتان

برای انتخاب درست و منطقی در زمان اقدام به  خرید؛ می بایست  ابتدا با انواع این محصول آشنا شویم: حوله خشک کن‌های بوتان از نظر کارکرد به دو گروه دسته بندی می شوند: آبی و برقی

 

مدل آبی رادیاتور حوله‌ای بوتان

سیستم کارکرد رادیاتور حوله ‌ای آبی بوتان، همچون انواع دیگر رادیاتور ها کار می کند. با در نظر گرفتن متراژ حمام تعداد پره ها انتخاب شده و آب گرم مورد نیاز برای حرکت در این پره ها توسط پکیج و یا موتورخانه تامین می گردد. با حرکت آب گرم در آن، دمای محیط در حمام افزایش پیدا می کند.

 

مدل برقی رادیاتور حوله‌ای بوتان

حوله خشک کن مدل برقی بوتان بهترین  گزینه برای حمام های فاقد لوله کشی، مختص حوله خشک کن ها می باشد. این مدل نیز همچون انواع آبی به راحتی در حمام قابل نصب می باشد  و با داشتن المنت های الکتریکی منجر به تولید حرارت شده و با مصرف پایین گرمایش مطلوبی نیز دارد. به طور کلی مدل های مختلف، با تحمل فشار و رطوبت موجود در محیط حمام بهترین بازده را خواهند داشت.

 

ویژگی های رادیاتور حوله خشک کن فولادی

 

 • مناسب برای سرویس بهداشتی و حمام تا 4 متر مربع
 • دارای نشان استاندارد ایران
 • قابلیت کارکرد با انواع سیستم های گرمایشی پکیج و موتورخانه
 • استفاده از رنگ پودری استاتیک
 • بدنه و رنگ مقاوم در برابر زنگ زدگی
 • دوام و طول عمر بالا
 • توان حرارتی بالا

 

ابعاد حوله خشک کن و ارتفاع

یکی از اولین مواردی که برای خرید حوله خشک کن و نصب حوله خشک کن بوتان بایستی در نظر داشت ، ابعاد آن است. حوله خشک کنی که انتخاب می شود ، در واقع نشان دهنده فضای حمام خواهد بود . همچنین بسته به اینکه تعداد اعضای خانواده شما چند نفر است و چند نفر از آن استفاده می ‌کنند باید مدلی مناسب خریداری کرد.  همچنین توجه به ارتفاع آکس از اهمیت زیادی برخوردار می باشد  و شما بایستی اندازه حوله خشک کن را بر اساس ارتفاع آکس در نظر بگیرید . می‌ دانیم که هر چه حوله خشک کن بزرگ تر باشد، توان حرارتی آن نیز بیشتر بوده و انرژی کمتری نیز مصرف می ‌کند و بازده بهتری دارد.

 

جنس بدنه و پوشش

بعد  از اندازه، موضوع مهم که وجود دارد جنس بدنه حوله خشک می باشد. به علت اینکه حوله خشک کن در معرض رطوبت همیشگی قرار دارد و از آن استفاده زیادی می گردد ، نیاز است که از دارای استحکام کافی برخوردار باشد .بدنه حوله خشک کن فولادی بوتان مدل 15 لول TR01 از جنس فولاد تولید می گردد.  فولاد فلزی است که در برابر زنگ ‌زدن و خوردگی از مقاومت بالایی برخوردار است. یکی از مواردی که در مورد حوله خشک کن فولادی بوتان بایستی به آن اشاره کرد،هدایت گرمایی آن است. همچنین آلیاژ فولاد به دلیل خصوصیات خود مانع از جذب رسوب در رایاتور حوله خشک کن می‌شود .

 

anwa-hwlh-khshk-kn-w-mzayay-an-ha

 

فرایند لوله کشی برای نصب حوله خشک کن بوتان

نحوه لوله کشی برای نصب حوله خشک کن بوتان به مدل و سایز حوله خشک کنی که قصد تهیه و خرید آن را دارید بستگی دارد. در واقع  رادیاتورها همانند دیگر رادیاتورهایی که برای منازل کاربرد دارند از یک شیر و لوله ورودی آب و یک شیر و لوله خروجی آب برخوردار می باشند . به این صورت آب گرم می تواند در رادیاتور حوله خشک کن به چرخش درآمده و آن را گرم کند. قبل از شروع کار، باید کف اتاق یا سرویس بهداشتی و حمام را حفاری نموده  تا به سیستم لوله کشی دسترسی پیدا نمایید سپس انشعابات مورد نیاز را به مکان مورد نظر بکشید. سپس عملیات ساختمانی جهت پوشاندن و دفن لوله ها در کف را انجام دهید. در صورتی که لوله کشی را به صورت روکار انجام نمایید تنها کافیست تا  لوله های اصلی را پیدا نمایید  و انشعابات را به صورت روکار اتصال دهید.

 

سخن پایانی

همانطور که آموختید رادیاتور ها در انوع مختلفی تولید می شوند که انواع پره ای فولادی ، پره ای آلومینیومی و پنلی یک تکه می باشند. نوع دیگری از رادیاتورها ، حوله خشک کن بوده که معمولا در سرویس های بهداشتی بر روی دیوار نصب می گردد. تعبیه رادیاتورهای حوله خشک کن در فضاهایی همچون حمام و سرویس ضمن  کاهش رطوبت و افزایش فاکتورهای بهداشتی در این مکان ها، وسیله مناسبی برای خشک کردن حوله و البسه نم دار به شمار می روند. برای دست یابی به قیمت رادیاتور های بوتان و کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت نمایندگی بوتان مراجعه نمایید.

دیدگا ها
ثبت دیدگاه
تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است !!

دیدگاه شما

captcha
ارسال دیدگاه

آخرین اخبار و مقالات

آبگرمکن برقی چیست؟
...
چگونه رادیاتور را خاموش کنیم؟
چگونه رادیاتور را خاموش کنیم؟ ...
علل سوختن فیوز پکیج چیست؟
یکی از مهم‌ترین وسایل گرمایشی در ایران پکیج  است که در انواع مدل‌های دیواری و زمینی تولید می‌شود . م ...
چگونه از پکيج با گاز مايع استفاده کنيم؟
استفاده از پکيج با گاز مايع یا پکيج با گاز شهری را باید هنگام خرید به آن توجه کنید . از جمله مواردی ...

محصولات تخفیف دار

perla pro 32rsi
 • پرلا پرو 32 فن دار
۲۴/۷۰۰/۰۰۰ تومان ۲۱/۳۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
Bita 24 s
 • بی تا 24 فن دار
۱۴/۴۴۰/۰۰۰ تومان ۱۲/۵۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
Bita 26 s
 • قیمت پکیج بی تا 26 هزار بوتان
۱۵/۰۰۰/۰۰۰ تومان ۱۳/۰۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
رادیاتور پره ای il primo (ایل پریمو)
 • رادیاتور پره ای il primo (ایل پریمو)
۳۸۱/۰۰۰ تومان ۳۵۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
parma 24 rsi digital
 • پارما 24 فن دار دیجیتال
۱۸/۶۳۰/۰۰۰ تومان ۱۶/۱۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
کیت نصب پکیج
 • کیت نصب پکیج
۱/۲۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
parma 26 rsi digital
 • پارما 26 فن دار دیجیتال
۱۹/۳۴۰/۰۰۰ تومان ۱۶/۸۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
B3115
 • آبگرمکن های کم فشار B3115
۵/۷۰۰/۰۰۰ تومان ۵/۵۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
Bita 22 s
 • بی تا 22 فن دار
۱۳/۹۹۰/۰۰۰ تومان ۱۲/۰۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
perla pro24rsi
 • پرلا پرو 24 فن دار
۲۱/۵۷۰/۰۰۰ تومان ۱۸/۶۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
تلگرام اینستاگرام آپارات