پشتیبانی آنلاین

contact
zarbdar

خانه ← مجله خبری ← اخبار و مقالات ← نصب حوله خشک کن بوتان (رعایت نکات مهم هنگام نصب حوله خشک بوتان)
Butan co

محصولات تخفیف دار

Bita 24 s
۱۲/۴۴۰/۰۰۰ تومان ۱۱/۲۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
Bita 26 s
۱۲/۹۳۲/۰۰۰ تومان ۱۱/۸۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
parma 24 rsi digital
۱۶/۰۶۰/۰۰۰ تومان ۱۵/۲۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
کیت نصب پکیج
۱/۰۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
perla pro24rsi
۱۸/۵۹۰/۰۰۰ تومان ۱۷/۲۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
رادیاتور پره ای il primo (ایل پریمو)
۳۳۳/۰۰۰ تومان ۳۰۷/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
parma 26 rsi digital
۱۶/۶۷۰/۰۰۰ تومان ۱۵/۹۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
perla pro 32rsi
۲۱/۳۴۵/۰۰۰ تومان ۲۰/۲۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
B3115
۴/۹۲۲/۴۰۰ تومان ۴۹۰۰۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
Bita 22 s
۱۱/۹۹۰/۰۰۰ تومان ۱۰/۸۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول

نصب حوله خشک کن بوتان (رعایت نکات مهم هنگام نصب حوله خشک بوتان)

دسته بندی : اخبار و مقالات

توضیحات

حوله خشک کن به عنوان نوعی رادیاتور  در جهت  تامین گرمای مورد نیاز فضای حمام و یا سرویس های بهداشتی می باشد . کاربرد این نوع رادیاتور ها امروزه در  فضای حمام یا سرویس‌های بهداشتی یا حتی آشپزخانه بسیار دیده می شود که ضمن  گرم کردن فضا به عنوان یکی از قطعه تزئینی هم کاربرد دارند . همچنین می توان برای خشک کردن حوله ها،دستمال ها و لباس های کوچکی که جای زیادی احتیاج ندارد از آن ها بهره مند شد.

هرچند حوله خشک کن بوتان یک رادیاتور می باشد ولی از نظر ظاهری با  رادیاتورهای معمولی متفاوت و زیبا تر می باشد . طریقه طراحی این رادیاتور ها به این صورت است که به راحتی قابلیت نصب بر روی دیوار را دارند . حوله خشک کن ضمن  گرم کردن حمام بخار و رطوبت موجود در فضا را هم از بین می ‌برد. اغلب حوله خشک کن‌های موجود در بازار آبی می باشند  که توسط  پکیج یا موتور خانه ( سیستم‌های حرارت مرکزی ساختمان‌ ) فعالیت می نمایند.

موارد ذیل از دیگر محصولات  پر مخاطب و محبوب  محصولات این شرکت می باشند:

 • پکیج
 • رادیاتور آلومینیومی
 • رادیاتور پنلی بوتان
 •  حوله خشک کن های بوتان
 •  اسپیلت

 

nsb-hwlh-khshk-kn

 

کاربرد حوله خشک کن ها چیست؟

 • مهم ترین کاربردهای حوله خشک کن ها این است که به عنوان یک وسیله گرمایشی کاربرد دارند و در محیط های کوچک به عنوان گرمایشی خوب استفاده می شوند.
 • همانطور که از نام این وسیله پیداست می توان برای خشک کردن حوله ها و لباس های کوچک از آن ها بهره مند شوید  و همچنین برای خشک کردن دستمال ها از این وسیله می توان مصرف کرد .
 • دیگر کاربردهای حوله خشک ها این است که شما می توانید با این دستگاه رطوبت فضا های مورد نظرتان را نتظیم نموده و همچنین از رشد قارچ ها کپک ها پیشگیری به عمل آورید.
 • طراحی بسیار زیبا و منحصر به فرد و حوله خشک کن ها منجر به آن شده تا افراد زیادی از حالت خشک کن ها برای زیبا سازی محیط بهره مند شوند.

 

چگونه حوله خشک کن ها را نصب کنیم؟

قبل  از نصب حوله خشک کن ها باید محل پایه گذاری آن ها را اندازه گیری نمایید و با علامت روی دیوار تراز کنید تا به خوبی در جای خود قرار گیرد .

مرحله بعدی  باید محل های که علامت گذاری شده  را به قطر ۹ میلی متر و عمق ۵۰ تا ۶۰ میلی متر در نظر گرفت  و مسیر عبور سیم و لوله سوراخ کاری انجام نمایید می بایست احتیاط نموده  تا سیم و لوله ها را در هنگام سوراخ کردن دیوار سوراخ نشود.

پایه گذاری را در دیوار با استفاده از دریل  که محلش از قبل تعیین شده سوراخ و پیچ نمایید.

در این مرحله باید پلاستیک های پایه های دیوار را در شیارهای دیوار جای گرفته  و در محل جفت می شوند.

در این مرحله شما باید با استفاده از آچار درپوش هواگیری و درپوش کور را به رفت و برگشت بالای حوله خشک کن ها اتصال دهید.

اکنون با بهره مندی  از آچار مغزی ها را به بالا و پایین حوله خشک کن ها را با استفاده از نوار پی تی اف ای به هم متصل کنید.

در اینجا با استفاده از آچار و ابزار مورد نیاز شیرهای ربع گرد به مغزی‌ ها با نوار پی تی اف ای متصل کنید.

شما با استفاده از آچار شیلنگ های ارتفاع فلزی را به رفت و برگشت با دیوار وصل کنید و شیلنگ های ارتجاعی فلزی را به شیرهای ربع گرد با نوار متصل کنید.

حوله خشک کن را از طریق حلقه های پشت آن به پایه های دیوار نصب کنید و شیر ربع گرد را باز کنید و در آخر برای هواگیری حوله خشک کن ها که مانند رادیاتور لازم است انجام شود، باید آن را به طور کامل هواگیری کنید تا فرایند گرما به صورت کامل و صحیح انجام شود.

 

لازم به ذکر است بهتر از نصب حوله خشک کن بوتان توسط نصاب ماهر آن انجام گیرد. بهتر است برای نصب حوله خشک کن ها اگر تخصص کافی ندارید خودتان اقدام به نصب آن ها نکنید.

 

ویژگی حوله خشک کن های بوتان

حوله خشک کن ها در انواع مختلفی تولید می شوند که از نمونه آن ها جنس آلومینیوم و فولاد  می باشد و پوشش آن نیز از رنگ اپوکسی است. بوتان به عنوان یکی از تولیدکنندگان مطرح  درایران به شمار می رود. به علت برخورداری از ویژگی منحصر به فرد  محبوببیت بالایی دارد.  حوله خشک کن فولادی بوتان از دوام بالایی برخوردار می باشد  و به صورت 7، 12 و 15 لول تولید می گردد  . از نظر ابعاد 60*50 و 80*50  طراحی می شوند . بوتان علاوه بر فولاد به تولید حوله خشک کن‌های آلومینیومی در ابعاد 60*50  و 80*50 و به شکل 10، 14، 19، 29، 32 و 34 لول می‌پردازد که برای کاربرد در خانواده های بزرگ بسیار مناسب می باشد.

رادیاتورهای حوله خشک کن با توجه به مساحت و نوع رادیاتور انتخابی ( طول پره و آکس آن) انتخاب می شوند .هر مدل از حوله خشک کن ها توان خروجی مختص خود را دارد . حوله خشک کن  ۱۰ لوله بوتان معمولا برای گرمایش حمام های کوچک (کمتر از ۳ متر مربع) مورد استفاده قرار  می گیرند ولی در صورتی که حمام در طبقه اول (روی پارکینگ) و یا آخر باشد و یا دارای پنجره بزرگ باشد در این صورت باید از حوله خشک کن ۱۴ لوله استفاده شود.

 

hwlh-khshk-kn-2

 

نحوه کارکرد حوله خشک کن بوتان

برای انتخاب درست و منطقی در زمان اقدام به  خرید؛ می بایست  ابتدا با انواع این محصول آشنا شویم: حوله خشک کن‌های بوتان از نظر کارکرد به دو گروه دسته بندی می شوند: آبی و برقی

مدل آبی رادیاتور حوله‌ای بوتان

سیستم کارکرد رادیاتور حوله ‌ای آبی بوتان، همچون انواع دیگر رادیاتور ها کار می کند. با در نظر گرفتن متراژ حمام تعداد پره ها انتخاب شده و آب گرم مورد نیاز برای حرکت در این پره ها توسط پکیج و یا موتورخانه تامین می گردد. با حرکت آب گرم در آن، دمای محیط در حمام افزایش پیدا می کند.

مدل برقی رادیاتور حوله‌ای بوتان

حوله خشک کن مدل برقی بوتان بهترین  گزینه برای حمام های فاقد لوله کشی، مختص حوله خشک کن ها می باشد. این مدل نیز همچون انواع آبی به راحتی در حمام قابل نصب می باشد  و با داشتن المنت های الکتریکی منجر به تولید حرارت شده و با مصرف پایین گرمایش مطلوبی نیز دارد. به طور کلی مدل های مختلف، با تحمل فشار و رطوبت موجود در محیط حمام بهترین بازده را خواهند داشت.

 

ویژگی های رادیاتور حوله خشک کن فولادی

 

 • مناسب برای سرویس بهداشتی و حمام تا 4 متر مربع
 • دارای نشان استاندارد ایران
 • قابلیت کارکرد با انواع سیستم های گرمایشی پکیج و موتورخانه
 • استفاده از رنگ پودری استاتیک
 • بدنه و رنگ مقاوم در برابر زنگ زدگی
 • دوام و طول عمر بالا
 • توان حرارتی بالا

 

ابعاد حوله خشک کن و ارتفاع آکس

یکی از اولین مواردی که برای خرید حوله خشک کن بایستی در نظر داشت ، ابعاد آن است. حوله خشک کنی که انتخاب می شود ، در واقع نشان دهنده فضای حمام خواهد بود . همچنین بسته به اینکه تعداد اعضای خانواده شما چند نفر است و چند نفر از آن استفاده می ‌کنند باید مدلی مناسب خریداری کرد.  همچنین توجه به ارتفاع آکس از اهمیت زیادی برخوردار می باشد  و شما بایستی اندازه حوله خشک کن را بر اساس ارتفاع آکس در نظر بگیرید . می‌ دانیم که هر چه حوله خشک کن بزرگ تر باشد، توان حرارتی آن نیز بیشتر بوده و انرژی کمتری نیز مصرف می ‌کند و بازده بهتری دارد.

 

جنس بدنه و پوشش

بعد  از اندازه، موضوع مهم که وجود دارد جنس بدنه حوله خشک می باشد. به علت اینکه حوله خشک کن در معرض رطوبت همیشگی قرار دارد و از آن استفاده زیادی می گردد ، نیاز است که از دارای استحکام کافی برخوردار باشد .بدنه حوله خشک کن فولادی بوتان مدل 15 لول TR01 از جنس فولاد تولید می گردد.  فولاد فلزی است که در برابر زنگ ‌زدن و خوردگی از مقاومت بالایی برخوردار است. یکی از مواردی که در مورد حوله خشک کن فولادی بوتان بایستی به آن اشاره کرد،هدایت گرمایی آن است. همچنین آلیاژ فولاد به دلیل خصوصیات خود مانع از جذب رسوب در رایاتور حوله خشک کن می‌شود .

 

anwa-hwlh-khshk-kn-w-mzayay-an-ha

 

فروش حوله خشک کن بوتان

حوله خشک کن بوتان یا رادیاتور حوله ‌ای بوتان در فضای حمام و سرویس بهداشتی به راحتی بر روی دیوار نصب می گردد  و علاوه بر تامین گرمای محیط، خشک کردن حوله و لباس، به عنوان یک آیتم دکوری در حمام کاربرد دارد. مدل های مختلف این نوع رادیاتور از لحاظ ظاهر، کارکرد، جنس و… با یکدیگر از تفاوت هایی برخوردار هستند و از این حیث دارای  تنوع بسیار بالایی می باشند  و انتخاب برای افراد با سلیقه های گوناگون به راحتی امکان پذیر خواهد بود. حوله خشک کن بوتان، به عنوان  معتبرترین برندهای بازار محسوب می شود که خواهان زیادی دارد.

 

 

فرایند لوله کشی حوله خشک کن بوتان

نحوه لوله کشی حوله خشک کن به مدل و سایز حوله خشک کنی که قصد تهیه و خرید آن را دارید بستگی دارد. در واقع  رادیاتورها همانند دیگر رادیاتورهایی که برای منازل کاربرد دارند از یک شیر و لوله ورودی آب و یک شیر و لوله خروجی آب برخوردار می باشند . به این صورت آب گرم می تواند در رادیاتور حوله خشک کن به چرخش درآمده و آن را گرم کند. قبل از شروع کار، باید کف اتاق یا سرویس بهداشتی و حمام را حفاری نموده  تا به سیستم لوله کشی دسترسی پیدا نمایید سپس انشعابات مورد نیاز را به مکان مورد نظر بکشید. سپس عملیات ساختمانی جهت پوشاندن و دفن لوله ها در کف را انجام دهید. در صورتی که لوله کشی را به صورت روکار انجام نمایید تنها کافیست تا  لوله های اصلی را پیدا نمایید  و انشعابات را به صورت روکار اتصال دهید.

 

سخن پایانی

همانطور که آموختید رادیاتور ها در انوع مختلفی تولید می شوند که انواع پره ای فولادی ، پره ای آلومینیومی و پنلی یک تکه می باشند. نوع دیگری از رادیاتورها ، حوله خشک کن بوده که معمولا در سرویس های بهداشتی بر روی دیوار نصب می گردد. تعبیه رادیاتورهای حوله خشک کن در فضاهایی همچون حمام و سرویس ضمن  کاهش رطوبت و افزایش فاکتورهای بهداشتی در این مکان ها، وسیله مناسبی برای خشک کردن حوله و البسه نم دار به شمار می روند. برای دست یابی به قیمت رادیاتور های بوتان و کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت نمایندگی بوتان مراجعه نمایید.

دیدگا ها
ثبت دیدگاه
تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است !!

دیدگاه شما

captcha
ارسال دیدگاه

آخرین اخبار و مقالات

رفع خطای e1 در پکیج بوتان
دلایل زیادی می تواند موجب بروز ارورهای E در پکیج دیواری بوتان ‌شود که یکی از رایج ترین این ارور ها ، ...
علت صدای ناهنجار در پکیج بوتان چیست؟
...
مزایا و معایب پکیج دیواری : 15 مورد از مزایا و معایب پکیج دیواری
...
آشنایی با انواع سختی گیر پکیج : وظایف سختی گیر پکیج چیست؟
...

محصولات تخفیف دار

Bita 24 s
 • بی تا 24 فن دار
۱۲/۴۴۰/۰۰۰ تومان ۱۱/۲۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
Bita 26 s
 • بی تا 26 فن دار
۱۲/۹۳۲/۰۰۰ تومان ۱۱/۸۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
parma 24 rsi digital
 • پارما 24 فن دار دیجیتال
۱۶/۰۶۰/۰۰۰ تومان ۱۵/۲۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
کیت نصب پکیج
 • کیت نصب پکیج
۱/۰۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
perla pro24rsi
 • پرلا پرو 24 فن دار
۱۸/۵۹۰/۰۰۰ تومان ۱۷/۲۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
رادیاتور پره ای il primo (ایل پریمو)
 • رادیاتور پره ای il primo (ایل پریمو)
۳۳۳/۰۰۰ تومان ۳۰۷/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
parma 26 rsi digital
 • پارما 26 فن دار دیجیتال
۱۶/۶۷۰/۰۰۰ تومان ۱۵/۹۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
perla pro 32rsi
 • پرلا پرو 32 فن دار
۲۱/۳۴۵/۰۰۰ تومان ۲۰/۲۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
B3115
 • آبگرمکن های کم فشار B3115
۴/۹۲۲/۴۰۰ تومان ۴۹۰۰۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
Bita 22 s
 • بی تا 22 فن دار
۱۱/۹۹۰/۰۰۰ تومان ۱۰/۸۰۰/۰۰۰ تومان
مشاهده محصول
تلگرام اینستاگرام آپارات